XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bir NFT Hikayesi: 13 Yaşında Multimilyoner Oldu!

Vural Erkan
Vural Erkan 9 Nisan 2022
15 görüntülenme
Girl 13 Becomes A Multimillionaire 1140x428 1

Ergenlik öncesi gençlerin çoğu çeşitli şeylerle meşguldür, ancak bunların hepsi dijital tasarımcı olarak bir imparatorluk geliştiriyor olamaz. 13 yaşındaki bir sanatçı, uzun boyunlu kadın görüntülerinin Non Fungible Token’lerini (NFT) satarak milyonlarca dolarlık bir servet kazandı.

Brontozor’lardan esinlenme ‘Uzun Boyunlu Kadınlar’

Genç sanatçı Nyla Hayes’in illüstrasyonları, eski ABD First Lady’si Michelle Obama’dan Lucille Ball ve Ruth Bader Ginsburg’a kadar önde gelen kadınları ve sıradan kadınları içeriyor. Sanatçı, çizimlerini, Bitcoin veya diğer kripto para birimi kullanılarak satın alınabileceği bir NFT web sitesine yüklüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Hayes’in ‘Long Neckie Lady’ eseri geçen ay Instagram’da 6.621.70 dolara satıldı. Şubat ayında yaklaşık 4.000 dolara bir parça sattı.

Nyla Hayes, Brontozor türü dinozorlara hayran olan bir çocuktu. Büyüleyici ve güçlü olduklarını düşündü. Hatta onlara “Uzun Boyunlular” adını verdi. Amcasının teşviki ve annesinin yardımıyla 3.000 çiziminden bazılarını NFT olarak satmaya başladı ve her bir parça için binlerce dolar kazandı.

Yılın Yükselen Sanatçısı ve NFT satışından 7 milyon dolar

Nyla Hayes’in en pahalı NFT koleksiyonu (3.333 farklı kadının yer aldığı elle çizilmiş, bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir koleksiyon) Ağustos ayında 4 ETH’ye veya yaklaşık 11.738 dolara satıldı ve sanatçı çalışmalarından toplamda yaklaşık 7 milyon dolar gibi bir servet kazandı. Nyla Hayes, Perşembe günü NBC News Now sunucusu Savannah Sellers ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Birçok kültürden ve geçmişlerden etkilendiğim için dünyanın her yerinden kadınları boyamaktan zevk alıyorum.

Nyla Hayes, Time dergisinin web3 ve yeni medya programı TimePieces için ilk misafir sanatçı seçildi. Sanatçı olarak, Time’ın ‘Yılın Kadınları’ kapak fotoğraflarını yeniden yarattığı harika bir dizi geliştirdi. Ayrıca geçen yıl NFT.NYC tarafından Yılın Yükselen Sanatçısı seçilen Nyla Hayes yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Efsanevi yetenek ajansı CAA tarafından temsil edilmekten çok mutluyum ve alçakgönüllülük içindeyim. Bu benim ve başından beri bana inanan ve beni destekleyen Long Neckie topluluğu için önemli bir başarı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shiba inu whale
SHIB Alan Balinalar, Bu 7 Altcoin’den Stokluyor! Balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu (SHIB) bir kez daha Ethereum’dan sonra en büyük ETH balinalarının en büyük holdingi olarak geri döndü. Bu pozisyon daha önce bir süredir FTX Token (FTT) tarafından işgal...
Vural Erkan 9 Nisan 2022