Reklamı kapat

Birleşik Krallık’ta Milyonlarca Kullanıcı VISA Ödemelerinde Sıkıntı Yaşıyor!

Mert Kaya
Mert Kaya 1 Haziran 2018
0 görüntülenme

Birleşik Krallık ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde VISA ile yapılan ödemelerde problem yaşanıyor. Kullanıcılar ödemelerin reddedildiğinden şikayetçi ancak temassız işlemlerde bu problem daha az görünüyor.

Barclays ve Bank of Ireland müşterilerine düzgün bir şekilde çalıştığı görünen ATM’lerden nakit para çekmelerini tavsiye etti.

Visa bu sorunu çözmek için çalışıyor ancak bir ödeme firması, işlemlerin aralıklı olarak çalıştığını; ancak bir yığılma olduğunu söyledi.

BBC’ye açıklama yapan Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi, sorunun sadece Visa kartı ödemeleriyle sınırlı olduğu belirtti.

American Express ve Mastercard, ağlarının düzgün bir şekilde çalışıp işlediğini söyledi.

Sosyal medyadaki şikayetlere cevap olarak HSBC, Visa ödemeleriyle ilgili kesintiler olduğunu ancak bunun yavaş bir şekilde düzeltildiğini söyledi.

Sosyal medyada Visa ödemelerindeki sorunla ilgili şikayet dolu paylaşımların sayısı artmaya devam ediyor.

Tepkiler ve şikayetler hızla artarken insanların merkeziyetsiz kripto paralara yönelmesini beklememiz de şaşırtıcı olmaz. Bakalım bu olay Visa, MasterCard gibi merkezi ödeme kuruluşlarına olan güvenin azalmasına ve insanların Bitcoin, Litecoin, Nano gibi ödeme araçlarına yönelmesini sağlayacak mı?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

EOS, Bitfinex’e 120 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Aktardı EOS‘un Bitfinex’e 120 Milyon Dolar değerinde tamı tamına 200.000 adet Ethereum gönderdiğinin kanıtları yakın zamanda Ethereum blokzinciri tarafından sağlandı. Bu olay sonrasında EOS’un token satışlarında (crowdsale) kullandığı akıllı sözleşmede yalnızca 1 Milyon Dolar değerine Ethereum kaldı. ICO’su...
Mert Kaya 2 Haziran 2018