Bitcoin 1 Saatte Onmilyarları Sildi! Bu Altcoinler En Çok Battı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
800 görüntülenme
Bitcoin 1 Saatte Onmilyarları Sildi! Bu Altcoinler En Çok Battı!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin ve çeşitli altcoin projeleri değer kaybı yaşadı. Bitcoin fiyatı, FTX’in çöküşünden bu yana en şiddetli düşüşünü yaşadı. BTC fiyatı bir saat içinde 1.300 dolar düştü ve kısa bir süreliğine coin 22.000 doların altına düştü. Dikkat çekici bir şekilde, fiyat düşüşü Hong Kong’da işlem gününün başlamasıyla birlikte gerçekleşti. Bu düşüş, özellikle 1 saate yoğunlaşmış gibi duruyor. İşte detaylar…

Bitcoin piyasa değeri, bir saatte 22 milyar doları sildi

Kripto dostu banka Silvergate (SI) ile ilgili endişelerin tetiklediği Bitcoin’in (BTC) düşüşü, piyasayı etkiledi. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, bir saat içerisinde piyasa değerinden 22 milyar doları sildi. Coin, 23.400 dolardan 22.300 doların altına kadar geriledi.  Diğer yandan BTC, vadeli işlem piyasasındaki yükseliş kaldıracını sarstı. Glassnode’un verilerine göre borsalar, 62 milyon doları aşan uzun vadeli işlemleri tasfiye etti veya Bitcoin vadeli işlemlerini yükseltti. Bu, Ağustos ayından bu yana en yüksek miktar. Değeri 500.000 doların biraz üzerinde olan short tasfiyeler de gözlemlendi.

Bu Gelişmeyle Bitcoin ve Ether Sert Satış Gördü!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Silvergate hisseleri, kripto dostu şirketin”sürekli bir endişe ile devam etme durumunu” değerlendirdiğini söylemesi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yıllık raporunu sunamamasının ardından Perşembe günü yüzde 50 düştü. Perşembe günü çoğu borsa, Silvergate ile bağlantılı işlerin askıya alındığını duyurdu. Sektör katılımcıları Silvergate olayına hızlı tepki gösterdi ve bundan kısa bir süre sonra Coinbase, artık Silvergate’e veya Silvergate’ten ödeme kabul etmeyeceklerini veya başlatmayacaklarını belirten bir açıklama yaptı.

2022’nin Mart ayında Silvergate’den 205 milyon dolarlık bir kredi alan MicroStrategy de konuya yönelik bir açıklama yaptı ve şu anda Silvergate’de hiçbir varlığı olmadığının altını çizdi. Bilindiği üzere MicroStrategy, en çok Bitcoin tutan şirkettir.

Efsane: Bu Al Coin Çökecek

Altcoin’ler de değer kaybı yaşadı

Bu arada, ani çöküş birçok kişinin düşüşün asıl sebebinin bu olup olmadığını merak etmesine neden oldu. Her halükarda, hareket aynı zamanda tasfiyelerde bir artışa neden oldu. Toplamda, son 24 saat içinde türev piyasasından 240 milyon doların üzerinde hem uzun hem de kısa pozisyon silindi. Bu sırada, Bitcoin dışındaki kripto para birimleri de düşüş yaşadı. Özellikle, piyasa değeri ile ilk 100’de olan coin’lere bakarsak, yüzde 15’lik düşüşler göze çarpıyor.

CoinMarketCap’in ilk 100 coin listesinde günlük bazda en çok değer kaybı yaşayanların başında dYdX (DYDX) geliyor. Ardından LUNC, CFX, BSV gibi coinler göze çarpıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Büyük Borsalardan, Bu Kripto Para Şirketine Bloke!
Büyük Borsalardan, Bu Kripto Para Şirketine Bloke! FTX ile bağları olan ve şu anda giderek artan bir sermaye kaçışı ve düzenleyici incelemesiyle karşı karşıya olan sıkıntılı ABD bankası Silvergate’i içeren önemli bir duyurunun hemen ardından, çeşitli kripto para şirketleri açıklama yaptı. Birkaç kripto para...
Aslı Dinçer 4 hafta önce