Bitcoin 10,000$ Oldu Fakat Analizciler Uyarıyor

1 görüntülenme

Bitcoin son 24 saat içerisinde %12 değer kazandı ve 10,000$’a ulaştı. Analizciler ise bunun aslında olumlu bir gelişme olmadığını, Bitcoin’in 10,000$ seviyesinde güçlü bir direnç gösterdiğini söylüyor.

Bitcoin’in şubat ayında 6,000$ iken %40 değer kazanmasına Max Keiser iyimser fakat aynı zamanda ihtiyatlı yaklaştı.

Çarşamba günü Twitter hesabına “28,000$ işlemde. Bitcoin’in 10,000$’ı geçmesi haberlerde büyük yer alacak ve insanlar yatırımlarını artıracak.”

Altkoinler de Bitcoin’in bu artışına ayak uydurdu. Litecoin’in artışında LitePay’in satıcı kabul etme duyurusununun da olumlu etkisi oldu.

Litecoin fırsatı iyi değerlendirdi ve en yüksek değerine, 0.025 BTC, ulaştı. Bu gelişme Litecoin’i market cap’te ilk 50 altkoin arasına soktu.

Keiser sosyal medyada şu tahminde bulundu: “ 10,000$ değerini aştıktan sonra Bitcoin’in bu yıl içinde 50,000$’a ulaşması zor değil, aksine kolay.”

Tone Vays isimli kullanıcı da Twitter’da salı günü yapmış olduğu analizleri paylaştı ve yatırımcılara açgözlü olmamalarını tavsiye etti.

Bu haftanın en önemli duyurusu Microsoft’tan geldi. Microsoft, işlem kapasitesini gelişirmeye yönelik Lightning Network’ü, yani Layer 2 çözüm sistemi olarak adlandırılan desteği sağladı.

Bitcoin Cash’in kullandığına benzer on-chain çözümlerini Tone Vays “merkezsizleşmeyi aşağılama” olarak nitelendirdi.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Kazara Müşteri Hesaplarını Boşalttı Kriptoparalarla ilgilenen herkes bu yükselen piyasanın bir riske sahip olduğunu bilmeli. Yine de, popüler San Fransisco tabanlı borsa Coinbase bunu bir seviye daha arttırarak debit ve kredi kartı kullanan kullanıcılara fahiş fiyatlar uyguluyor – rapora göre normal...
Egehan Karışman 16 Şubat 2018