Reklamı kapat

Bu 3 Grafiğe Dikkat: Bitcoin Fiyatının 2023 Seviyesi Bu!

91 görüntülenme
Bu 3 Grafiğe Dikkat: Bitcoin Fiyatının 2023 Seviyesi Bu!

Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasası ayı sezonunda kalmaya devam ediyor. Kripto para analistlerine göre haftalık grafik benzersiz bir güç işareti sunuyor. Ayrıca analistler, Bitcoin (BTC)’in “büyük bir boğa koşusu”nda hisse senetlerini takip edebilir olduğu belirtmektedir.

Bitcoin fiyatı yeniden yükselişe mi hazırlanıyor?

Birkaç tanınmış kripto para analisti, son analizlerinden mevcut ayı piyasası anlatısından vazgeçme zamanının geldiğini söylüyor. Özellikle yatırımcıların, BTC için 12 bin dolar gibi yeni bir dip beklentisinde olmaları muhtemel. Ancak analistler, BTC fiyatının kesinlikle takip edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Ayrıca her açıdan değerlendirilmesi gerektiğini de vurguluyorlar.

Analist Plan B, Bitcoin (BTC)’in dibe vurduğunu ve artık yeni bir döngünün başladığının sinyallerini verdiğini söylüyor. İşte stok-akış öngörüsü ile öne çıkan analistin en son BTC yorumları…

İster makro, ister eski Bitcoin fiyat döngüleri sayesinde, Bitcoin’in iki yılın en düşük seviyelerine yakın mevcut durumunun ardından bir yükselişe geçmesi için üç yeni neden var. Kripto para analistleri, hisse senetleri rallisinin BTC fiyatını 110 bin dolara çıkartmasının muhtemel olduğunu söylemektedir.

Analist Henrik Zeberg fiyat beklentisini açıkladı

Makro analist Henrik Zeberg, bir makro piyasa katalizörü içeren yeni bir öngörüde bulundu. Zeberg, 24 Kasım tarihli bir Twitter paylaşımında bulundu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; FTX krizi BTC ve hisse senetleri arasındaki ilişkiyi zayıflattı. Bunun yanı sıra yeninden geri döneceği fikrinden vazgeçmek için hiçbir neden bulunmamaktadır. Zeberg için yükseliş hareketliliği tüm beklentileri kaldırıyor. Ayrıca analiste göre, kripto piyasasındaki son bir ralli BTC/USD paritesini 100 bin dolar üzerine çıkaracak. Zeberg şunları söylüyor:

Bitcoin bir Risk Varlığı olarak hareket ediyor. Altın gibi değil!. SPX, Blow-Off Top’ta 5700 – 6000 hedef alanına doğru ilerlediğinde, Bitcoin 90 bin dolar veya 110 bin dolara ulaşmalı.

Rallinin 2023 yılının başında başladığını gösteren bir grafik ortaya çıkmaktadır.

Boğalar ne zaman geri dönüyor?

Kripto merkezli tetikleyicilere ve denge hacmine (OBV), olası yükseliş zamanlarının tadına varan göstergelerden biridir. Popüler trader Alan Tardigrade’ye göre, BTC/USD haftalık grafiği 20 haftalık yükseliş sapması gösteriyor. Bununla birlikte mevcut durum içerisinde şimdi dikkat etme zamanı olduğu söylüyor.

Analist, Twitter yorumlarının bir kısmında “Bu, düşüş trendi ivmesinin zayıfladığını gösteriyor” ifadesinde bulundu:

BTC fiyatı büyük bir ralli görebilir.

Yukarı yönlü bir hareket, Bitcoin’in Mart 2020 COVID-19 çapraz piyasası düşüşünden sonraki davranışına karşılık gelmektedir. OBV, belirli bir süre boyunca devam eden bir hacim çetelesini tutarak alım ve satım baskısının kümülatif bir ölçüsü olarak hareket eder. Kümülatif hacim deltasına benzer, ancak yalnızca teklif verme ve alım satım taleplerinden daha fazlasını kapsar.

RSI, Bitcoin için yükseliş eğilimini gösterdi

OBV, Bitcoin analitik çevrelerinde dalga oluşturan tek yükseliş sapması değil. Bitcoin yatırımcısı ve teknik analist Mags, Bitcoin tarihinde ilk kez ortaya çıkan bir fenomen olduğunu söylüyor. Haftalık grafiğe tekrar bakan Mags, BTC/USD Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) şu anda haftalık zaman dilimlerinde yükseliş eğilimi gösterdiğini kaydetti. Ayrıca bunun daha önce hiç görülmemiş, hatta önceki ayı piyasası düşük seviyelerinde bile olmadığını söyledi:

Her Boğa Piyasası Zirvesi BTC, RSI’da düşüş eğilimi ve ardından bir ayı piyasası düzeltmesi oluşturdu! BTC, haftalık tarihinde ilk kez yükseliş eğilimi gösteriyor. Muhtemelen hiçbirşey.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Akıllı Para, Bu 2 Kripto Para İçin 'Süper' Yükselişte!
Akıllı Para, Bu 2 Kripto Para İçin ‘Süper’ Yükselişte! Daha geniş kripto para piyasası, son birkaç gün içerisinde başka düşüşlerle karşılaştı. Ancak tüm bunlara rağmen, kurumsal yatırımcılar ve balinalar, kripto kışı şartlarının kötüleşmiş olmasına rağmen birikimlerine devam ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, özellikle bu 2 kripto...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce