Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Ancak Analistler Hâlâ Umutsuz!

Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Ancak Analistler Hâlâ Umutsuz!
Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Ancak Analistler Hâlâ Umutsuz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında, başlıca altcoin fiyatları hafta sonu boyunca direnç gösterdi. Ayrıca Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) önemli destek seviyelerinin üzerinde sağlam durdu. Ancak, fiyat hareketlerini yönlendirecek önemli bir katalizörün olmaması nedeniyle piyasa bir miktar durgun kalmıştı. Bu durum, bugün öğleden sonra değişti. Zira Bitcoin fiyatı 27.000 doları aştı. Bu istikrara rağmen traderlar kararsız. Kripto piyasası üzerinde potansiyel olarak aşağı yönlü baskı oluşturabilecek yaklaşan faiz oranı kararlarını dikkatle takip etmekteler.

Bitcoin için sırada neler var?

CoinGecko’dan alınan piyasa verileri, genel kripto para piyasası değerinin son 24 saat içinde %0,4 oranında mütevazı bir artış gösterdiğini ortaya koydu. İlginç bir şekilde, kripto vadeli işlem likidasyonları 48 milyon dolara düştü. Bu, Ağustos ortasından bu yana en düşük seviyeye işaret etti. Aynı zamanda, vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyon miktarı %4 oranında arttı. Bu durum, piyasadaki durgunluğun bir işareti oldu. Bitcoin Pazartesi günü Asya’da öğleden sonra yapılan işlemlerde 26.700 dolar seviyesinin hemen altında işlem gördü. Ethereum %0,5’lik minimum bir kazançla 1.630 dolara ulaştı. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), alternatif kripto para birimleri arasında nispeten daha düşük kazançları yansıtarak %0,3’lük bir artış gösterdi.

LINK Fiyatını Düşüren Olay, Şimdi Bu Altcoin'in Gündeminde!

Genel istikrarın aksine, Toncoin (TON) son 24 saat içinde %1’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, Telegram’ın TON tabanlı bir uygulamayı platformuna entegre etme duyurusuyla tetiklenen bir önceki haftaki %40’lık kayda değer artışın ardından geldi. Ancak, kripto dünyasının ötesinde, yatırımcılar geleneksel finans piyasalarındaki gelişmeleri yakından izliyor. Özellikle hem İngiltere hem de ABD’deki merkez bankalarının faiz kararlarının kripto para piyasaları üzerinde etkili olması bekleniyor. Yatırım platformu eToro’da piyasa analisti olan Simon Peters, konuyla ilgili görüşünü şöyle ifade etti:

İngiltere ve ABD’den gelecek önemli verileri beklerken ve her iki ülkenin merkez bankaları bu hafta içinde yeni faiz oranı kararlarını açıklarken, piyasalar önümüzdeki birkaç gün içinde gergin bir şekilde hareket edebilir. Diğer risk varlıkları gibi kripto varlıkları da faiz oranı beklentilerine duyarlı olduğundan, tondaki herhangi bir sertleşme yatırımcı duyarlılığı üzerinde baskı yaratabilir.

Binance’teki Bu Altcoin İçin Dump Alarmı: Geliştiricisi Satıyor!

CryptoQuant açıklama yaptı

Bu arada, bir Blockchain analiz platformu olan CryptoQuant ilginç bir gözlemin altını çizdi. Son fiyat hareketleri Bitcoin ve Ethereum üzerindeki tahmini kaldıraç oranını önemli ölçüde etkilememiştir. Bir borsanın açık pozisyonunun coin rezervine bölünmesiyle hesaplanan bir orandır. Bu oran traderlar tarafından kullanılan kaldıraç seviyesine dair fikir vermektedir. Sabit bir değer, vadeli işlem traderlarının düşük alım satım ilgisini göstermektedir. Bitcoin, 18 Eylül’de şaşırtıcı bir şekilde 27.000 dolar seviyesini aştı. 24 saatlik %1,53’lük kayda değer bir artışla 27.006 dolar seviyesine ulaştı. Bu gelişme BlockBeats tarafından rapor edildi. Ayrıca, yaklaşan faiz oranı kararları beklentisi arasında kripto piyasasına bir heyecan ışığı ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Ancak Analistler Hâlâ Umutsuz!