Bitcoin 28 Bin Doları Kırdı! Bu 10 Web3 ve AI Coinleri Fırladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 gün önce
1.969 görüntülenme
Bitcoin 28 Bin Doları Kırdı! Bu 10 Web3 ve AI Coinleri Fırladı!

Bankaları çevreleyen belirsizlik nedeniyle lider kripto Bitcoin 28 bin doları aştı. Kripto piyasasındaki bu heyecan dalgasının ortasında bazı altcoin’ler güçlü yükseliş kaydetti.

Bitcoin 28 bin doları aştı, altcoin’ler peşinden geldi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in fiyatı, son 7 gün içinde %16’lık bir değer artışıyla 28.000 dolar bölgesini aşmak için bir hamle yaptı. Basın zamanında, lider kripto para birimi, son 24 saatte %2,4 artışla 28.063 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, BTC fiyatı, gün içindeki en yüksek noktası olarak 28.459 doları işaretledi. Ayrıca, günün en düşük seviyesinde 26.877 dolara uğrayıp geri döndü.

Genel olarak bu hafta, Bitcoin ABD doları karşısında %37’nin üzerinde değer kazandı. Bitcoin’in piyasa değeri, 2023’te 194 milyar dolar ekleyerek, özellikle küresel bir bankacılık krizi korkusu artarken, yılbaşından bugüne kadar %66’lık bir artış kaydetti. Böylece Bitcoin, Wall Street bankalarının hisse senetlerini geride bıraktı. Altcoin’ler de çoğunlukla liderlerini takip etti. Özellikle son zamanların trendi olan AI coin projeleri güçlü artış gördüler. Bitcoin, psikolojik direnci olan 28 bin doların üzerinde çıktığında 5 AI coin projesi de günlük bazda %40’a varan yükseliş kaydetti. Bunlardan DOC.COM (MTC), %38 artışla ön plana çıktı.

Bitcoin
En fazla artış kaydeden ilk 5 AI coin’i / Kaynak: CoinMarketCap

Buna ilaveten piyasada Web3 coin projeleri de, pozitif hissiyattan paylarına düşeni aldılar. Bir Web3 coin’i olan DAOStack (GEN), günlük bazda %260’ın üzerinde artışla dikkatleri üzerinde çekti. Lost Worlds (LOST) da %93 artışla onu takip etti.

Bitcoin
En fazla artış kaydeden ilk 5 Web3 coin’i / Kaynak: CoinMarketCap

Bankacılık krizi sakinleşecek mi?

ABD bankalarının değerlemeleri, Silvergate’in kapatılması ve ardından düzenleyicilerin Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ı devralması da dahil olmak üzere geçen haftaki gelişmelerin ardından ülkedeki bölgesel bankaları çevreleyen süregelen korku arasında düştü. Bitcoin’in fiyatı 19 Mart’ta artarak 28.000 dolar bölgesini aştı ve son 7 gün içinde %16’lık bir değer artışına işaret etti.

Credit Suisse, İsviçreli yetkililerin ülkenin finansal istikrarını korumaya yönelik acil durum planlarının bir parçası olarak günün erken saatlerinde UBS tarafından yaklaşık 2 milyar dolara satın alındı. Companies Market Cap verilerine göre, 2 milyar dolarlık anlaşma, Credit Suisse’in 17 Mart’taki piyasa değeri altında yaklaşık 8 milyar dolarlık önemli bir indirimi temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftalık Bitcoin Tahminleri Çıktı: Bu 6 Seviye İzlenmeli!
Haftalık Bitcoin Tahminleri Çıktı: Bu 6 Seviye İzlenmeli! Bitcoin fiyat hareketi, 200 haftalık hareketli ortalamanın potansiyel olarak desteğe doğru döndüğünü gösteren analizlerle birlikte daha yüksek kalmaya devam ediyor. Bu ortamda analistlerin Bitcoin tahminleri genel olarak iyimser görünüyor. Bitcoin boğaları 26.000 doları korumak için “adım atmalı”...
Vural Erkan 4 gün önce