4 Analist Açıkladı: Bitcoin 30 Bin Doları Ne Zaman Vuracak?

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
636 görüntülenme
4 Analist Açıkladı: Bitcoin 30 Bin Doları Ne Zaman Vuracak!

Önemli aylık kapanış yaklaşırken, Bitcoin (BTC)’nin 30.000 dolara ulaşması için yalnızca 4 haftaya ihtiyacı olabilir. Bloomberg Intelligence, 25.000 doların ana direnç olarak yerinde kalabileceği uyarısında bulunarak, BTC fiyat gücüne ilişkin görüşler farklılık gösteriyor.

Bitcoin boğaları 30.000 dolara olan inancını koruyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), hafta sonunun en düşük seviyesinden 600 dolar artışla gün içinde 23.318 dolara ulaştı. Son hamle, ABD hisse senetlerinin beklenenin üzerinde enflasyon verileri nedeniyle zarar gördüğü riskli varlıklar için zorlu bir haftanın ardından mütevazı bir geri dönüş oldu. Buna rağmen, Bitcoin hala analistler tarafından ay sonundan önce geri kazanılmasının önemli olduğu işaretlenen seviyelerin altında kaldı. Yalnızca izole sesler iyimser kaldı, bunlar arasında 30.000 doların BTC fiyat ‘mıknatısı’ olarak kaldığını iddia eden popüler analist Kaleo da dahil.

Bu arada kripto analisti Altcoin Sherpa, 30.000 dolar sınırını vurmak için bir referans dönemi teklif etti: ‘4-6 hafta’. Trader ve analist arkadaşı Mags, ek bir özetin bir bölümünde devam etti ve “BTC hala ayı – boğa geçiş aşamasında, yükseliş ancak boyun çizgisi kırıldığında başlar!” dedi.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Mags/ Twitter

Bloomberg analisti: Eğilim aşağı yönlü olmaya devam ediyor

Bu arada ileriye dönük olarak, Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, boğaların 25.000 dolarlık direnç bölgesini aşma becerisine ilişkin endişelerini dile getirdi. Bu bağlamda McGlone, yeni araştırmayla ilgili bir Twitter özetinde şunları yazdı:

Kardan Rüzgarlar Güçlü Kalıyor; Piyasalar Zıpladı – ‘Fed ile savaşma’ 2022’de piyasalar için baskın rüzgar oldu ve ilk çeyrekte de öyle olmaya devam ediyor. Bitcoin 25.000 dolar direnci, tüm riskli varlıklar için önemli olabilir.

Araştırmanın kendisi, BTC söz konusu olduğunda ‘taktiğe daha odaklı olanların muhtemelen duyarlı satışa odaklanacağını’ tahmin ederken, ‘al ve tut’ türlerinin üstünlük kazanması biraz zaman alabilir. Önceki hafta, 25.000 doların büyük bir engel oluşturmayacağına ve BTC’nin çok fazla çaba harcamadan onu gönderebileceğine dair umutlar yüksekti.

Bununla birlikte, görevin büyüklüğü ortaya çıktı – borsa emir defterlerindeki sorulara ek olarak, önemli hareketli ortalamalar (MA’lar), özellikle Bitcoin’in 50 haftalık ve 200 haftalık trend çizgilerinin üzerinde kaldı. Düşen 50 haftalık MA, McGlone’un ‘eğilimin aşağı yönlü olduğu’ sonucuna varmasına neden oldu.

Bitcoin
50, 200 MA ile BTC 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp) / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO’sundan Anlamlı Bitcoin Yatırımı Açıklaması!
Binance CEO’sundan Anlamlı Bitcoin Yatırımı Açıklaması! Kripto para piyasasındaki sis bulutu ABD verilerinin ardından iyice koyulaştı. Yatırımcılar ve traderlar Federal Reserve’in daha fazla şahinleşeceği ve bunun da Bitcoin ve altcoin’ler gibi riskli varlıları etkileyeceğinden endişeli. Bu ortamda Binance CEO’su Changpeng Zhao, yatırım konusunda...
Vural Erkan 4 hafta önce