Bitcoin Fiyatı 60 Dakikada 1000 Dolar Yükseldi!

Google News

Bitcoin iki hafta boyunca dar bir fiyat aralığında gezindikten sonra bu sabah $1,000 dolarlık bir artış yaşadı.

Bitcoin gün içerisinde $8,055 rekor seviyesini gördü, şu anda ise CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine göre $7,634 seviyesinden işlem görüyor. Bu rakam dünün kapanış değeri olan $6,939 dolara göre yüzde 13 değer kazandığı anlamına geliyor.

 

 

Bitcoin bugün yerel saatle 04:00’de $6,766’dan işlem görürken saat 08:00’de $7,000 seviyesini gördü – WhaleCalls’a göre bu artış zararı azaltma amaçlı satışları artırdı.

Dahası, teknik alıcılar $7,000 seviyesinin üzerine çıkmasının yanında düşen takoz modelinden (falling wedge pattern) yukarı yönde çıktığı için de anında satış emirleri vermeye başladılar.

Şunu belirtmeliyiz ki, her ne kadar $6,766’dan $7,000 seviyesine çıkması iki saat sürmüş olsa da, bir sonraki $1,000 dolarlık artış yalnızca 45 dakika içerisinde gerçekleşti.

Söylemekte fayda var, takviye bölgesi (consolidation zone) ne kadar geniş ve süresi uzun olursa, o kadar şiddetli bir çıkış gerçekleşir.

Şimdilik Bitcoin’in takviye periyodu bir yükselme ile sona ermiş gibi görünüyor. Eğer Bitcoin $7,510 seviyesinin üzerinde bir kapanış yaşarsa, çifte yükselme yaşayarak $8,500 seviyesine çıkması da olası.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku