Bitcoin 6,000$’ı Gördükten Sonra Yüzde 25 Değer Kazandı

0 görüntülenme

Geçtiğimiz 24 saat Bitcoin için çılgın bir zaman oldu. Bitcoin fiyatları şu anda düşme eğiliminde, hatta küresel anlamda çok daha fazla kayıp yaşandı. 2018 yılı Bitcoin kullanıcıları için inanılmaz derecede zor geçiyor ve işler gittikçe daha da kötüye gidiyor. Ancak Bitcoin’in fiyat eğiliminin bir noktada tersine döneceğinden emin olabilirsiniz, zira piyasa sonsuza kadar böyle kalmayacak.

BITCOIN FİYATI KENDİNİ TOPARLAMAYA ÇALIŞIYOR

Bir çok insan Bitcoin’in taban fiyatını $11,000 olarak tahmin ediyordu. Bir kaç hafta önce, bu rakam makul bir değer olarak görülse de, işler kripto dünyasında beklenilenden farklı gerçekleşti. Bitcoin geçtiğimiz 24 saatte $6,000’ı gördü ve bu da insanlara düşme eğiliminin bitmekten çok uzak olduğunu gösterdi. Ancak bu piyasada sıklıkla gördüğümüz gibi, şu anda grafiklerde belirgin bir artış görünüyor.

Dahası, Bitcoin’in değeri şu an biz bu yazıyı yazdığımızda $7,700’ü gördü. Bu ani %28’lik artış her ne kadar olumlu olsa da, çoğu insan bu ivmenin muhtemelen çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorlar. Daha önceki haftalar buna benzer küçük artışlar görsek de, hiç biri bir yada iki saatten fazla sürmedi. Bu artışın da diğer artışlardan farklı olup olmadığı belli değil ve bunun ne kadar etkin bir durum olduğuna dair bir gösterge de yok.

Bitcoin Fİyat Grafiği

Bitcoin Fİyat Grafiği

Bitcoin’in son düşüş ve çıkışlarından sonra, Bitcoin satın almanın neredeyse düşen bir bıçağı yakalamaya çalışmakla aynı şey olduğu belli oldu. Söylemesi yapmaktan daha kolay ve bazen insanların denemeye bile kalkmaması gerekiyor. Aynı zamanda, bu durum belki de bir süre boyunca görebileceğimiz en düşük Bitcoin fiyatı, hatta aynı şeyi insanlar $12,000 ve $8,500’de söylemiş olsa bile. Bu kanamanın bir noktada durması gerekiyor, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğinden hiç kimse tam olarak emin olamıyor.

Son 24 saatteki $11,874 milyarlık ticaret hacmiyle, Bitcoin alım satımlarına olan talebin halen yüksek olduğunu söylemek mümkün. Ancak satış emirleri herhangi bir alış girişiminden çok daha ağır basmakla birlikte, böyle bir düşüş pazarına girdiğimizde beklenmesi gereken şey budur. Şundan emin olabiliriz ki şu anda Bitcoin almak isteyen bir çok insan olarak ve diğerleri ise önümüzdeki günlerde daha düşük bir fiyat yakalamak için bekleyecekler. Böyle bir imkanın oluşup oluşmayacağı ise bambaşka bir konu.

Beklenildiği gibi, OKEx halen Bitcoin ticaret hacmi bakımından en büyük borsa olma özelliğine sahip. Bitfinex’ten yalnızca çok az önde olsa bile, her iki platform da $1.2 milyarın üzerinde bir ticaret hacmiyle işlem görüyor. Binance ise şaşırtıcı bir şekilde listede üçüncü borsa, daha sonrasında ise onu GDAX takip ediyor. Önümüzdeki günlerde olayların nasıl gelişeceği bir merak konusu.

Şimdilik bu geçici artış Bitcoin’in fiyatı için genel anlamda olumlu. Asıl soru ise bu desteğin süreceği mi yoksa ölü bir artış mı olduğu. Kimileri çok geç olmadan Bitcoin’in tekrar $1,000 seviyelerine düşeceğini düşünüyor, ancak durumun bu şekilde olacağı oldukça şüpheli. Kimileri de 2018’in başlarında Bitcoin’in $7,500 veya daha altına düşeceğini düşünüyordu, ancak onlar da yanıldılar. Şu bir gerçek ki Bitcoin’in fiyatı her zaman tahmin edilemez olmaya devam edecek.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İstanbul’da 1,5 Milyon Liralık Bitcoin Dolandırıcılığı İstanbul’da kripto para ticareti yapan bir şirkette çalışan Ayhan Dede, şirket şifrelerini kullanarak iki arkadaşının hesabına 1.5 milyon liralık para transferi yaptı. Vurgun parasıyla Avrupa tatiline çıkan, 500 bin liralık lüks bir cip alan Dede’nin evinden desteler...
Burak Can Senyelli 7 Şubat 2018