2 Ünlü İsim: Bitcoin, ADA, LTC ve DOT Bu Seviyelere Düşebilir!

btc 13 scaled
btc 13 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto stratejisti Justin Bennett’e göre Cardano, Litecoin ve Polkadot’un düşüşü nereye kadar sürebilir? Kripto piyasası analisti Justin Bennett, Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) için görünümü hakkında bir güncelleme veriyor. Öte yandan Mike Novogratz, dördüncü çeyrekte Bitcoin rallisi bekleyen piyasa gözlemcileri kalabalığına katıldı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ve diğerleri?

Bitcoin, Eylül ayı başlarında 53.000 doların biraz altına düştüğünden bu yana kademeli olarak satış yapıyor. Bennett, BTC istikrar aradığı için kısa vadede daha düşük altcoin fiyatları bekliyor. Cardano’dan başlayarak, stratejist 70.800 Twitter takipçisine ADA’nın geçen hafta bu seviyeyi geri alamamasının ardından 2.30 dolarda dirençle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Bennett diyor ki:

ADA için 2,30 doların önemini nasıl tartıştığımı hatırlıyor musunuz? İki hafta önce, 2.30 doların altında haftalık bir kapanış gerçekleştirdik. Alıcılar geçen hafta seviyeyi geri almaya çalıştı ama sonunda başarısız oldu. Bu, 2.30 doların haftalık kapanış bazında hala direnç olduğu anlamına geliyor. Bu kadar basit.

Image

CoinGecko‘ya göre, akıllı sözleşme platformu 2.20 doların altına düştükten sonra %5’ten fazla düşüşle 2.07 dolara düştü. Bennett, 2,00 dolarlık fiyat etiketinin daha fazla kırılma görmeden önce son destek hattı olabileceğini söylüyor.

Image

Litecoin‘e (LTC) gelince, Bennett, boğalar çizgiyi 145 dolarda tutamazsa 105 ila 108 dolar aralığına bir başka adım daha düşmesini bekliyor. Bennett diyor ki: “LTC, 145 dolarlık desteği tekrar test etmek üzere. Aşağıda, 105 dolarlık alanı açan günlük bir kapanış. Baş ve omuzların MO’su 108 dolar.”

Image

Son olarak Bennett, Polkadot (DOT) üzerine analizini veriyor. Geçen hafta, kısa vadeli zaman dilimlerinde baş ve omuz modeli çalışırsa DOT’un 12.50 dolara geri dönebileceğini tahmin etti. CoinGecko’ya göre, Bennett’in işaret ettiği 26 dolarlık boyun çizgisinin hemen üzerinde DOT, yazı yazılırken 26.82 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, Mike Novogratz bir sonraki Bitcoin rallisinin 2021’in sonunda olmasını bekliyor. Mike Novogratz, dördüncü çeyrekte Bitcoin rallisi bekleyen piyasa gözlemcileri kalabalığına katıldı. Çarşamba günü CNBC’deki görünümü sırasında, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce 2021’in sonuna kadar başka bir Bitcoin rallisi öngördü. Bitiş çizgisine yakın köşeyi dönen bir atın kazanma eğiliminde olduğunu iddia ederek bir at yarışı metaforu buldu: “Yatırımda, bilirsiniz, en iyi varlık sınıfı yıl sonuna yaklaştıkça, genellikle harika bir bitişe sahiptir.”

40.000 dolar önemli

Novogratz, piyasanın şu anda “konsolidasyon modunda” olduğuna inanıyor ve Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini korumasının önemli olduğunu ekliyor. Ancak, BTC’nin daha fazla yükseliş görmeden önce 38.000 doları tekrar ziyaret edebileceğini göz ardı etmiyor. Şimdilik, dalgalı işlem serisinin devam etmesini bekliyor. Güçlü bir başlangıca rağmen, Bitcoin, Çin’in en son kripto yasağının en iyi kripto para birimi üzerinde daha fazla düşüş baskısı oluşturmasıyla bir Eylül ayı daha kırmızıyla bitirmeye hazırlanıyor. Novogratz, son tweetinde, kripto para biriminin mevcut zayıflığının temel nedenleri olarak ABD Federal Rezervinin konik konuşmasından ve 45.000 dolarlık direncinden de bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Ünlü İsim: Bitcoin, ADA, LTC ve DOT Bu Seviyelere Düşebilir!