Bitcoin Ailesi Sessizliğini Bozdu: Ellerinde Bu 3 Altcoin Var!

740 görüntülenme
Ekim 2017'de Hollandalı Didi Taihuttu ve ailesi, tüm değerli eşyalarını ve evlerini Bitcoin karşılığında sattı. Karar meyvesini verdi ve Taihuttu ailesi tüm dünyayı dolaştı ve yakın zamanda Phuket adasına taşındı. Didi Taihuttu, 30 Kasım'da bir röportaj verdi. Raöportajda kripto para birimlerine yönelik düşüncelerini paylaştı, FTX çöküşünü yorumladı. Ayrıca kripto paraları saklama yöntemini anlattı. İşte detaylar…

Ekim 2017’de Hollandalı Didi Taihuttu ve ailesi, tüm değerli eşyalarını ve evlerini Bitcoin karşılığında sattı. Karar meyvesini verdi ve Taihuttu ailesi tüm dünyayı dolaştı ve yakın zamanda Phuket adasına taşındı. Didi Taihuttu, 30 Kasım’da bir röportaj verdi. Röportajda kripto para birimlerine yönelik düşüncelerini paylaştı, FTX çöküşünü yorumladı. Ayrıca kripto paraları saklama yöntemini anlattı. İşte detaylar…

Didi Taihuttu ve ailesi Bitcoin ve altcoin’lerini merkezi borsalardan uzak tutuyor

Taihuttu ailesi, yaklaşık beş yıl önce kripto gündemine oturmuştu. Aile, elindeki varlıkların neredeyse tamamını kripto paralar karşılığında sattığını bildirdi. Çarşamba günü ailenin babası Didi Taihuttu, ailenin FTX’in çöküşünün ardından 1 milyon dolarlık kripto varlığını merkeziyetsiz borsa (DEX) protokollerine taşıdığını açıkladı. Kasım 2022’de Taihuttu ailesi, şu anda kripto para birimlerinin yüzde 73’ünü soğuk cüzdanda tuttuğunu açıkladı.

Taihuttu, fonları proaktif olarak merkezi borsa (CEX) platformlarından DEX protokollerine taşıma kararından önce, ailenin Bybit ve Kraken gibi ticaret platformlarında fonların bir kısmını depoladığını detaylandırdı. Taihuttu, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin’inizi asla bir borsaya göndermezseniz, Bitcoin’iniz kendi cüzdanınızda kalır, bu da coinlerinizin tam gözetiminin sizde olduğu anlamına gelir. Ama bir DEX’e bağlanırsınız ve bu bağlantıyı kurarak kendi cüzdanınızdan işlem yaparsınız. DEX çökse de, fark etmez, çünkü Bitcoin’ler her zaman kendi cüzdanınızdadır.

“Dersimizi Cryptopia hack’inde aldık”

Taihuttu, dersini 2017 yılında CEX platformu Cryptopia hacklendiğinde aldığını belirtti. O sırada dört bitcoin kaybettiğini açıkladı. Taihuttu, “O andan itibaren her zaman alternatifler arıyordum” dedi. FTX söz konusu olduğunda Taihuttu, borsanın reklam giderine dikkat çekti. “Çok fazla influencer’a borsayı tanıtmaları için çok fazla para ödendiği” konusunda ısrar etti. Aile, elindeki kripto paraların tam değerini açıklamadı ancak kabaca 1 milyon dolar değerinde BTC, ETH, LTC, DOT ve diğer tokenlerin merkezi olmayan borsalara taşınacağını söylediler.

Taihuttu, FTX ile ilgili mevcut dramanın her Bitcoin döngüsünde olanlara benzer olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, en büyük üçüncü kripto borsası olan FTX, rezervlerinin likit olmadığına dair bir raporun ortaya çıkmasıyla kriz yaşadı. Ardından, iflas başvurusu yaptı. “Her Bitcoin döngüsünde aynı dersi alıyor gibiyiz,” dedi. Ardından, BTC döngülerinde ortaya çıkan Mt. Gox, Çin’in madencilik yasağı gibi gelişmelere dikkat çekti. Taihuttu, BTC’nin sabit durduğuna ve lider kripto varlığının her zaman yaptığı şeyi yaptığına yürekten inanıyor.

Taihuttu, “Mevcut duruma baktığımızda, devam eden büyük bir savaşımız var,” diyor. Büyük bir mali krizin mevcudiyetine dikkat çeken yatırımcı; FTX, Celsius çöküşlerine ve ayı piyasası sinyallerine işaret etti. Ancak şu anda, Bitcoin’in 16.800 dolar civarında gerçekten güçlü olduğunu aktardı. Ayrıca Bitcoin için “Dünyanın her yerindeki tüm insanlar tarafından kullanılabilen merkezi olmayan bir para birimi,” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • News.bitcoin

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

5 Büyük Bitcoin Borsası, Bu Meme Coin'i Tutuyor!
5 Büyük Bitcoin Borsası, Bu Meme Coin’i Tutuyor! Paylaşılan verilere göre, 5 büyük Bitcoin borsası, bir meme coin projesine yatırım yapıyor. Borsalar, rezervlerinde tuttukları varlıkları açıklarken, bir meme tokenin sayısındaki artış dikkat çekti. Buna göre KuCoin, Huobi, Bybit, Crypto.com ve Binance yüksek miktarda Shiba Inu...
Emre Borsan 2 ay önce