Reklamı kapat

“Bitcoin Al, Altcoin Sat”

mcgregor
mcgregor 27 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Bitcoin ve altcoinler nisan ayında gösterdikleri olumlu tablodan mayıs ayında uzaklaştılar. Kripto koinlerin market hacmi 330 milyar dolar seviyesine gerilerken CNBC’ye konuşan yatırımcı Spencer Bogart yıl sonunda Bitcoin’in en az 10,000 dolar seviyelerinde olacağını belirtti. 

Risk sermayedarı firma Blockchain Capital için çalışan ve bitcoin hakkında analiz yapan ilk Wall Street analisti olarak bilinen Bogart, blockchain endüstrisinde yaygın olarak takip edilen raporların altına da imza atıyor.

Bitcoin fiyatı üç haftadır negatif bir seyir izlese de Bogart son dönemde yaşanan gelişmeleri umut verici buluyor;

“Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından kabul edilmeye başlandığı bir gerçek. Hemen hemen her banka Bitcoin ile ilgili bir adım atıyor…Bankalar ya müşterilerine Bitcoin satın alma opsiyonu sunmaya başlıyorlar ya da kurumsal yatırımlar için takas ekibi oluşturuyorlar.”

ICO Bubble

Altcoin’lerin Fiyatı Abartılı

Altcoin’ler hakkında da konuşan Bogart çoğu kripto paranın normalde olması gerekenden daha fazla değere sahip olduğunu ve yakın gelecekte ciddi değer kayıpları yaşayabileceğini söyledi. Son dönemde popülerliği ile öne çıkan ICO’ları da 2000 yıllarında yaşanan Dotcom balonuna benzeten Bogart yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Cardano, Tron, IOTA ve NEO’yu Satardım

Konuşmasına devam eden Bogart elinde olsa Cardano, Tron, IOTA ve NEO gibi kripto paraları satacağını ama Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve EOS gibi dijital koinleri ise tutacağını da dile getirdi.

“Ethereum’un uzun vadede güçlü kalacağına eminim. Sadece, Ethereum şu an pek çok abartılı fiyata sahip olan koine ev sahipliği yapıyor. Ethereum platformu üzerinde yaratılan kripto paraların yakalayacağı başarı Ethereum’un da başarısını tayin edecek.”

Bitcoin En Az 10,000 Dolar Seviyesine Gelecek

Bitcoin hakkında da konuşmalarını sürdüren Bogart, Bitcoin’in fiyatının daha da düşüp düşmeyeceği hakkındaki soruya ise şöyle cevap verdi;

“Bitcoin fiyatı daha da gerileyebilir mi? Kesinlikle. Ama bir sene sonra şimdiki fiyatından daha yüksek olcak mı olmayacak mı diye sorarsanız..O daha da kesin. Bitcoin’in sene sonunda 10,000 doların üzerine ulaşacağına rahatlıkla bahse girerim.”

Geçtiğimiz hafta içerisinde yüzde 14 değer kaybeden Bitcoin yazının yayınlandığı şu sıralar 7320 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Sıradaki Haber: Türkiye’nin İlk Koin Haber Uygulaması App Store’da

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Silikon Vadisinde Bitcoin, Ethereum ve Ripple İle Satılık Arsa! Uluslararası gayrimenkul kuruluşu Propy bu hafta içerisinde yaptığı duyuru İnternet sitesindeki listelemelerden birisinde Ripple [XRP], Bitcoin [BTC], ve Ethereum [ETH] ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı. Bu kripto paraların ev alım-satımında daha geniş bir adaptasyona ulaşacağının sadece bir...
mcgregor 28 Mayıs 2018