“Bitcoin Al, Altcoin Sat”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoinler nisan ayında gösterdikleri olumlu tablodan mayıs ayında uzaklaştılar. Kripto koinlerin market hacmi 330 milyar dolar seviyesine gerilerken CNBC’ye konuşan yatırımcı Spencer Bogart yıl sonunda Bitcoin’in en az 10,000 dolar seviyelerinde olacağını belirtti. 

Risk sermayedarı firma Blockchain Capital için çalışan ve bitcoin hakkında analiz yapan ilk Wall Street analisti olarak bilinen Bogart, blockchain endüstrisinde yaygın olarak takip edilen raporların altına da imza atıyor.

Bitcoin fiyatı üç haftadır negatif bir seyir izlese de Bogart son dönemde yaşanan gelişmeleri umut verici buluyor;

“Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından kabul edilmeye başlandığı bir gerçek. Hemen hemen her banka Bitcoin ile ilgili bir adım atıyor…Bankalar ya müşterilerine Bitcoin satın alma opsiyonu sunmaya başlıyorlar ya da kurumsal yatırımlar için takas ekibi oluşturuyorlar.”

ICO Bubble

Altcoin’lerin Fiyatı Abartılı

Altcoin’ler hakkında da konuşan Bogart çoğu kripto paranın normalde olması gerekenden daha fazla değere sahip olduğunu ve yakın gelecekte ciddi değer kayıpları yaşayabileceğini söyledi. Son dönemde popülerliği ile öne çıkan ICO’ları da 2000 yıllarında yaşanan Dotcom balonuna benzeten Bogart yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Cardano, Tron, IOTA ve NEO’yu Satardım

Konuşmasına devam eden Bogart elinde olsa Cardano, Tron, IOTA ve NEO gibi kripto paraları satacağını ama Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve EOS gibi dijital koinleri ise tutacağını da dile getirdi.

“Ethereum’un uzun vadede güçlü kalacağına eminim. Sadece, Ethereum şu an pek çok abartılı fiyata sahip olan koine ev sahipliği yapıyor. Ethereum platformu üzerinde yaratılan kripto paraların yakalayacağı başarı Ethereum’un da başarısını tayin edecek.”

Bitcoin En Az 10,000 Dolar Seviyesine Gelecek

Bitcoin hakkında da konuşmalarını sürdüren Bogart, Bitcoin’in fiyatının daha da düşüp düşmeyeceği hakkındaki soruya ise şöyle cevap verdi;

“Bitcoin fiyatı daha da gerileyebilir mi? Kesinlikle. Ama bir sene sonra şimdiki fiyatından daha yüksek olcak mı olmayacak mı diye sorarsanız..O daha da kesin. Bitcoin’in sene sonunda 10,000 doların üzerine ulaşacağına rahatlıkla bahse girerim.”

Geçtiğimiz hafta içerisinde yüzde 14 değer kaybeden Bitcoin yazının yayınlandığı şu sıralar 7320 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Sıradaki Haber: Türkiye’nin İlk Koin Haber Uygulaması App Store’da

“Bitcoin Al, Altcoin Sat”