Analist, Bitcoin Almak İçin En İyi Zamanı Açıkladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Kasım 2022
16 görüntülenme
Analist, Bitcoin Almak İçin En İyi Zamanı Açıkladı!

Kripto analistleri, Kasım ayının Bitcoin (BTC) biriktirmek için en iyi zaman olduğunu iddia ediyor. Analist Ben Armstrong, BTC’yi 10 bin dolardan beklemenin umursamazlık olacağını ileri sürüyor. Analist, zirvede kar almamanın ve dipte satın almamanın, insanların pişmanlık duyacakları iki şey olduğunu belirtiyor.

Bitcoin almak için en iyi zamanlama!

Bir kripto grafik analisti olan Kyledoops, bir sonraki boğa döngüsünden önce Bitcoin (BTC) biriktirmek için neden Kasım ayının en iyi zaman olduğuna açıklayan 10 bölümlük bir Twitter ileti dizisi yayınladı. Tarihsel verileri bir araya getiren Kyledoops, bir Bitcoin halving etkinliğinden yaklaşık bir yıl önce BTC satın almanın yatırımcılara her zaman önemli bir boğa rallisinden önce maksimum fırsat sağladığını iddia ediyor.

Bir Bitcoin halving olayı, BTC işlemlerinin madenciliği için verilen ödülün yarıya düşmesi anlamına gelir. Ayrıca, yeni kripto paraların dolaşıma girme oranını düşürmesi demektir. Böylece halving sonucu, talep artsa bile mevcut yeni arz miktarı düşer. Analiste göre, her halving olayını Bitcoin fiyatında önemli bir artış takip ediyor. Grafik analisti, bir sonraki Bitcoin halving’inin yaklaşık 1,5 yıl sonra 2024’te gerçekleşeceğini belirtiyor. Bunu nedenle, Bitcoin’i şu anda dipte biriktirmenin sağlam risk yönetimiyle maksimum fırsat sağladığını söylüyor. Bu bağlamda analist, serisine şu şekilde başlıyor:

1. Döngünün Gözlemleri: Halving olayından yaklaşık 1 yıl önce satın almak (turuncu dikey kesikli çizgi ile işaretlenmiştir) maksimum fırsat sağladı. (Yeşil dikey kesikli çizgi), ilk halving’in gerçekleştiği ve fiyatın parabolik olduğu zamandır. Halving 1’den ATH’ye 52 hafta sürdü.

“BTC’yi 10 bin dolarlık fiyat noktasına kadar beklemek pervasızlık”

Bu arada, BitBoy Crypto’nun yaratıcısı kripto fenomeni Ben Armstrong, 10 bin dolarlık fiyat noktasına kadar beklemenin oldukça pervasız olacağını düşünüyor. Armstrong, kripto topluluğuna, mevcut düşük fiyatlarla kripto paralara yatırım yapmanın iyi bir karar olacağını söylüyor. Çünkü rakamlara fazla takıntılı olmanın insanların büyük yatırım fırsatlarını kaçırmasına neden olduğunu ileri sürüyor. Ayrıca, zirvede kar almamanın ve dibe yakın kripto biriktirmemenin insanların pişmanlık duyacakları iki şey olduğu sonucuna varıyor. Analist, Twitter hesabından paylaşımlarına şu yönde başlıyor:

Bitcoin dibi ipte. Kriptoda, sayılara o kadar takıntılıyız ki… 100 bin dolar BTC, 10 bin dolar ETH, 1 dolar DOGE vb. Ancak Bitcoin döngüleri sırasında daha önemli olan şey, zaman çerçevesi olmuştur. 2021 boğa koşusunda zirve için zamanlamayı çiviledim. Fiyatta çok uzakta.

Bitcoin şu anda 16.500 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, son 24 saatte yatay kaldı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu ayın başlarında BTC, FTX’in iflasının ardından yılın en düşük seviyesi olan 15.500 doları gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fiyatını Katlayan Altcoinler Listesi: Bu 5 Coine Bakın!
Fiyatını Katlayan Altcoinler Listesi: Bu 5 Coine Bakın! Kripto analisti Valdrin Tahiri, Curve DAO (CRV)’nin, 0,56 dolarlık yatay destek alanını geri aldığını belirtiyor. Analist ayrıca, Dash (DASH)’in ve CRV’nin azalan direnç çizgilerini takip ettiğini kaydediyor. Bu arada analiste göre, Litecoin (LTC) yükselen bir paralel kanaldan...
Vural Erkan 26 Kasım 2022