Yatırım Efsanesi Bitcoin, Altın Değil: Bunda Delice Boğa!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
472 görüntülenme
Bitcoin, Altın Boğa Değil

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, kendisine göre gerçek değerinin altında işlem gören bir yatırım aracını vurguladı. Kiyosaki bu sefer Bitcoin veya altından bahsetmiyor.

Robert Kiyosaki, Bitcoin veya altına değil, bu değerli metale güveniyor

En çok satan yazarlardan biri olan Robert Kiyosaki, yatırımcıların değerli metal Gümüşe yeterince ilgi göstermediğini düşünüyor. Kiyosaki, Twitter hesabından Gümüş’ün en az değer verilen varlık olduğunu söylüyor. Efsanevi yazar ayrıca değerli metaller yatırım şirketi Miles Franklin’in başkanı Andy Schectman ile aynı fikirde.

Bununla birlikte, deneyimli bir altın ve gümüş yatırımcısı olan Kiyosaki, dünya çapında yaklaşmakta olan bir mali kriz olasılığı konusunda da uyarıda bulundu…

Kiyosaki, dünyada 1930’lardaki Büyük Buhran’a benzer bir ekonomik kriz yaşanabileceğini söylüyor. Ayrıca, geleneksel yatırım stratejilerinin muhtemelen insanları olası finansal felaketlerden korumaya yetmeyeceğini iddia ediyor.

Finans yazarı önemli bir noktada, para biriktirmenin ve iyi çeşitlendirilmiş hisse senedi, tahvil, yatırım fonu ve borsa yatırım fonları portföyüne yatırım yapmanın, güvensiz bir tavsiye olduğunu söyledi. Fiyatlar dalgalanacak olsa da, belirsiz zamanlar için en büyük yatırımların altın, gümüş ve Bitcoin olduğunu düşünüyor.

Robert Kiyosaki, gümüşün fırsat bölgesinde olduğunu söylüyor

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Robert Kiyosaki, bir süredir yaklaşan ekonomik buhran hakkında uyarılarda bulunuyordu. Son açıklamalarında, gümüşü bu krizden kurtarabilecek bir yatırım aracı olarak öne çıkardı. Kiyosaki, mevcut 20 dolar bölesindeki fiyatıyla gümüş satın alma fırsatının kaçırılmaması gerektiğini söylüyor:

Lütfen. Lütfen lütfen. Dünya ekonomisi çöküşün eşiğinde. Şimdi bankalara hücum mu edilecek? Bankadaki fonlar donduruldu mu? Siz GERÇEK gümüş aldığınız zaman para kazanmıyorum. Sadece gelmekte olana hazırlıklı olmanı istiyorum. Yaklaşık 25 dolar karşılığında gerçek bir gümüş para satın alabilirsiniz. Lütfen kendine iyi bak.

Finans yazarı, Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkında da çıtayı yüksek tutan uzmanlardan biri. Bu ayın başlarında, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 500.000 dolara yükseleceğini tahmin etti. Bu esnada, Bitcoin, son gelişmelerin neden olduğu fiyat düşününü durdurmakla meşgul.

Silvergate’in düşüşü Bitcoin’den 1.000 dolar sildi

Kripto dostu banka Silvergate Capital (SI), geçen hafta yıllık mali raporunu sunmayı ertelemesinin ardından yoğun Fud haberlerinin ortasında kaldı. İflas haberlerinin gündeme gelmesi, Silvergate’in hisseleri için yaklaşık %50 düşüşe yol açtı. JPMorgan, son çeyrekte Silvergate’in menkul kıymetlerinin satışından 886 milyon dolar zarar ettiğini ve bunun bankanın maddi defter değerinin yarıdan fazla düşerek hisse başına 12.93 dolara düşmesine neden olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Kurumsal Para Altcoinler İçin İştahlı
Coinbase: Kurumsal Para, Bu Altcoinler İçin İştahlı! Coinbase Kurumsal Araştırma Başkanı David Duong, geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde kripto paralara olan ilgisinden bahsetti. Coinbase’deki kurumsal akışların giderek BTC ve ETH’nin yanı sıra diğer kripto paralara yönlendirildiğini belirtti. İşte kurumsal yatırımların ilgisini...
Buğra Çağlar 2 hafta önce