Reklamı kapat

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist, Bu 2 Coin İçin Tahmin Yaptı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist, Bu 2 Coin İçin Tahmin Yaptı!

İsabetli tahminleriyle bilinen kıdemli bir kripto analisti, Bitcoin ve Ethereum için teknik tahminlerini güncelliyor. Analist güncel on-chain metriklere bakıp, ayı piyasasının dibinde olduğumuzu söylüyor.

Peter Brandt, bu haberin dip işareti olduğunu söylüyor

Bitcoin’in 2018’deki düzeltmesini doğru bir şekilde bilen analist, piyasanın mevcut durumunun ‘belirsiz’ olduğunu söyledi. Brandt, şu anda dipte mi yoksa yakın mı olduğumuz konusunda kararsız. Ancak yeni tweet’lerinde Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları için olumlu şeyler söyledi. The Economist ve Bloomberg’den paylaştığı kıyamet teorilerinin, piyasa dibinin habercisi olduğunu söyledi:

Bu tür haberler piyasa dipteyken veya yakınken gelirler.

Son on yılda, sayısız haber kaynağı, Bitcoin’in yok olacağını ilan eden yüzlerce makale yayınladı. 99Bitcoins, toplam 466 kez BTC’nin değersiz olarak yaftaladı ve sıfıra doğru gittiğini iddia etti. Şu anda FTX çöküşünün etkileri piyasaya yayılmaya devam ederken, yatırımcılar bir diğer merkezi borsa Genesis’e neler olacağını yakından izliyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Cuma günü işlemlerini durduran borsa, daha sonra Digital Currency Group’a (DCG) ait olan şirketten 1 milyar dolarlık nakit aradığı bildirdi.

On-chain verileri dibe yakınlığımız hakkında neler söylüyor?

Analitik şirketi IntoTheBlock’un on-chain metrikleri, piyasanın ayı sezonunun dibine yaklaştığını gösteriyor. IntoTheBlock’ta araştırma başkanı Lucas Outumuro, yeni analizlerinde, Bitcoin yatırımcılarının yarısından fazlasının, Mart 2020’den beri görülmeyen bir seviye olan pozisyonlarında para kaybettiğini belirtiyor. 2015 ayı piyasasında bu rakam %62 ile zirve yaptı ve 2018’de %55’e ulaştı. Outumuro’yu açıklıyor

Başlangıçtan bu yana %25.000 değer kazanan bir coin’in yatırımcılarının çoğunluğuna sahip olmak, düşüş eğiliminin aşırıya kaçtığının bir işareti olabilir. 2015’te, 2018’deki üç aya kıyasla, el sahiplerinin çoğunluğunun yeniden kâr elde etmesi altı ay sürdü. Ayı döngüleri kısalıyor gibi görünüyor ve sahiplerin daha küçük bir payı zamanla kaybediyor. Bu eğilim aynı zamanda potansiyel bir dibin yakın olma ihtimalini de destekliyor.

Outumuro ayrıca, uzun vadeli yatırımcıların kripto piyasasının fiyat sıkıntıları arasında BTC satın aldıklarını da belirtiyor. Bir yıldan uzun süredir BTC tutan adreslerin tuttuğu miktar, bu yıl 2,7 milyon BTC arttı. Analisti verileri şöyle yorumluyor:

Uzun vadeli yatırımcılardan gelen talep, ayı piyasalarında yavaş yavaş Bitcoin için bir zemin oluşturuyor ve bunlar genellikle tüm zamanların en yüksek seviyelerinden kısa bir süre sonra yeni yatırımcılara satış yapmaya başlıyor.

FTX etrafında yaşananlar ivmeyi yavaşlattı

Outumuro ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un bu hafta merkezi kripto borsalarından ayrıldığını da vurguluyor. On-chain analistine göre, kripto borsalarından çıkan fonlar merkezi platformlara yönelik güvensizliğe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, DOGE Değil: O Altcoinler
SHIB, DOGE Değil: Türkler Bu Sefer O Altcoinlere Koştu! Kasım ayında, kripto para piyasasını çevreleyen tüm haberler FTX etrafında olup bitenlerle ilgiliydi. Bu ortamda, Türkiye ve küreselde en çok aranan altcoin projeleri SHIB ve DOGE yerine olayın merkezindeki isimleri içeriyor. FTX çöküşünde Türkiye’de en fazla bu...
Buğra Çağlar 2 hafta önce