2 Bitcoin Analisti Uyardı: Balina Oyunu! Bu Seviyeleri Bekleyin

bitcoin whale
bitcoin whale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyat hareketi birçokları için sıkıcı olabilir, ancak veriler, balinaların sahne arkasında her zamankinden daha meşgul olduğunu gösteriyor. Bitcoin ( BTC ) analistleri, balinaların benzeri görülmemiş davranışlara başlamasıyla kısa vadeli oynaklığı izliyor. Yeni veriler, balinaların yalnızca piyasada oldukça aktif olmakla kalmayıp, rekor miktarlarda BTC taşıdıklarını gösteriyor.

Balina aktivitesi, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçti

Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere, BTC fiyat hareketinin  40.000 dolar civarında dar ve sönük bir aralıkta kalmasına rağmen, büyük hacimli Bitcoin yatırımcıları sakin değil. Son haftalarda, bu balinalar ağda her zamankinden daha fazla kripto para kaydırdı. Hatta tüm zamanların en yüksek 60.000 dolar ve üzerindeki BTC fiyatlarından bile daha fazla. 10 milyon dolar ve üzerini içeren işlemler son zamanlarda 10 milyar doları aştı.

https://twitter.com/mskvsk/status/1442760349372063747?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1442760349372063747%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-whales-move-record-btc-value-as-metric-sounds-alarm-over-price-volatility

Hareketlerinin daha fazla analizi, farklı balina sınıflarının son fiyat olaylarına farklı tepkiler sergilediğini gösteriyor. Bu hafta açıklanan, on chain analitik kaynağı Material Indicators’dan elde edilen verilere göre, daha küçük balinalar satıyor, en büyük balinalar ise tam tersine pozisyonlarına ekliyor. Araştırmacılar, BTC alım satım seviyeleri grafiğine ilişkin şu yorumu yapıyor:

Balinalar BTC sattı, mega balinalar satın aldı ve mor balinalar başka bir satın alma emriyle takip etti. Bu balina oyunlarını anlamaya çalışıyorsanız, ters yönde oynamaya çalıştıkları zayıf likiditeye bakın.

Bitcoin
Bitcoin balina değişim etkinliği vs. BTC grafiği /  Kaynak: Material Indicators / Twitter

Kripto analisti Wıllıam Suberg’e göre, 42.000 dolar ile 46.500 dolar arasındaki mevcut spot fiyat seviyeleri arasındaki bu göreceli direnç eksikliği, BTC’nin tekrar tekrar 44.000 doları reddetmesi tarafından oynandı.

“40.000 doların altında hızlı ve değişken Bitcoin bekleyin”

Bu arada, daha fazla balina verisi, fiyat oynaklığının gelebileceği konusunda uyarıyor. Kripto analisti, diğerlerine göre ilk 10 döviz girişinin büyüklüğünü izleyen “döviz balinası oranının”, geçmişte istikrarsız fiyat hareketlerini ateşleyen seviyelere yaklaştığını belirtiyor. On chain analist CryptoQuant, 28 Eylül’deki bir güncellemenin parçası olarak şu değerlendirmeyi yapıyor:

Normalde bunu kısa vadeli bir satış olarak görebiliriz. Ancak çok önemli alanlarda olduğumuz için fiyatın 40 binin üzerinde kaldığından emin olmamız gerekiyor. 40 binin altındaki fiyat hareketi hızlı ve değişken olabilir.

Bitcoin
Bitcoin değişim balina oranı açıklamalı grafik / Kaynak: CryptoQuant

Analist Wıllıam Suberg’e göre, beklentiler, BTC’nin 40.000 dolarlık desteği kaybetmesi durumunda 36.000 doların kesin bir taban oluşturması gerektiği yönünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Bitcoin Analisti Uyardı: Balina Oyunu! Bu Seviyeleri Bekleyin