Bitcoin Tahminleri Çıktı! Analistin Yeni Avı, Bu Altcoin!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
561 görüntülenme
Bitcoin Tahminleri Çıktı! Analistin Yeni Avı, Bu Altcoin!

Kripto para piyasası şahinleşen Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın ardından kırmızı bölgeye girdi. Bitcoin için isabetli tahminleri olan bir kripto analisti, piyasaların üzerinde kara bulutlar dolaşırken bir altcoin biriktirdiğini söylüyor.

Davada sona yaklaşılırken, Bitcoin tahmincisi XRP biriktiriyor!

Bitcoin’i mutlak dipte biriktirmeye başlamasıyla tanınan DonAlt takma adlı kripto para analisti, şimdi ek bir altcoin biriktirdiğinden bahsediyor. BTC’nin düşüşlerine yönelik bazı tahminlerinde isabet ettiren analist, kripto piyasası kırmızı bölgeye dalarken, portföyüne daha fazla Ripple (XRP) eklediğini belirtiyor. Analistin başarılı tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. DonAlt, tokeni ortalama 0,37 dolardan biriktirmeye başladığını ve 1 doları hedeflediğini söylüyor. Lider kripto Bitcoin dahil piyasa genel olarak düşüşteyken, yazı sırasında XRP, son 24 saatte %5,2 artışla şu anda 0,3968 dolardan işlem görüyor.

DonAlt’ın biriktirme süreci, SEC’in Ripple aleyhindeki davasının bir sonuca doğru hızla ilerliyor gibi göründüğü bir dönemde geldi. Bu arada, XRP topluluğunu ‘Amicus’ olarak temsil eden avukat John Deaton, hakimin muhtemelen her an bir özet karar vereceğini söylüyor. Salı günü Yargıç Analisa Torres, SEC ve Ripple’ın uzman ifadesini özet karardan hariç tutma önerileri hakkında 57 sayfalık bir karar yayınladı. Karar, çeşitli yönleriyle hem Ripple hem de SEC’e karşı hususları içeriyor.

Bitcoin

Ripple ve SEC davasında tarafların iddiaları ve savunmaları

SEC’in Aralık 2020’de başlattığı zorlu davanın sonucu, muhtemelen XRP’nin fiyatı ve genel olarak kripto paranın geleceği üzerinde büyük sonuçlar doğuracak. SEC, Ripple’ın XRP’yi yıllardır kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor. Mahkemede Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in Ripple’a XRP ile ilgili endişeleri hakkında adil bir bildirimde bulunmadığını söyledi.

Ayrıca, XRP’nin faydası, likiditesi ve dağıtımının, varlığı menkul kıymet düzenlemeleriyle tamamen uyumsuz hale getirdiğini kaydediyorlar. Ek olaral Ripple, XRP’yi bir menkul kıymet olarak etiketleme kararının, kripto varlığının ana varoluş nedenini doğrudan bozacağını savunuyor. Karara doğru ilerlerken, Ripple genel konseyinden Stuart Alderoty, davanın sonucuna her zamankinden daha fazla güvendiğini belirtiyor. Alderoty, şu hususlara dikkat çekiyor:

Spesifik olarak, yalnızca SEC’in ‘bir XRP alıcısının makul beklentileri’ konusundaki uzmanı değil, aynı zamanda XRP fiyatının değişmesine neyin ‘neden olduğunu’ söylemeye çalışan uzmanları da kayıtlardan siliniyor. Öte yandan, Ripple’ın sözleşmelerinin, Howey’dekilerden açıkça farklı olduğunu açıklayan uzmanlarımıza göre, XRP’nin vergi açısından (menkul kıymet değil), XRP’nin muhasebe açısından (menkul kıymet değil) ve XRP’nin para birimi bakımından (menkul kıymet değil). Baştan sona söylediğimiz gibi, davamıza ve her kararımıza her zaman daha da güvendik.

.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Duyuruldu: Bu Kripto Para Şirketi Tasfiye Ediliyor!
Duyuruldu: Bu Kripto Para Şirketi Tasfiye Ediliyor! Holding şirketi Silvergate Capital Corp. (SI), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para dostu Silvergate Bank’ın varlıklarını “gönüllü olarak tasfiye edeceğini” ve operasyonlarını durduracağını söyledi. İşte detaylar… Kripto para şirketi, varlıklarını tasfiye edecek Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere...
Aslı Dinçer 3 hafta önce