Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistin Son Tahmini Korkuttu!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 gün önce
964 görüntülenme
Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistin Son Tahmini Korkuttu!

Lider kripto Bitcoin ve altcoin’ler geçen hafta güçlü bit koşu yaptı. Bu da bazı analistlerce ayı piyasasının sona erdiği ve boğa piyasasının başladığı şeklinde yorumlandı. Ancak, Bitcoin çöküşlerini isabetli tahmin ederek bir ün yapan Crypto Capo takma adlı analist geri döndü ve önceki iddiasını yineledi. Analiste göre, piyasa düşüşe devam ediyor.

Bitcoin kahini: Ayı eğilimi değişmedi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2021’in ortalarından beri düşüş eğiliminde ve hem yatırımcılar hem de analistler arasında endişe yaratıyor. Bununla birlikte, kripto para biriminin sonunda 20.000 dolar sınırını aştığı ve 27.000 dolar seviyesini mesken tuttuğu görülüyor. Bu haber yatırımcılar arasında heyecan yaratırken, piyasanın yönü konusunda hala çelişkili görüşler var.

Geçmişte Bitcoin’in keskin bir şekilde düşüşlerini doğru tahmin eden ve piyasada düşüş eğilimini sürdüren Crypto Capo takma adlı analist geri döndü. Bu arada, Capo’nun bir aydan uzun bir süredir Twitter’da aktif olmadığını hatırlatalım. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atınız. Capo’ya göre, Bitcoin’in fiyatındaki son artışa rağmen, altcoin’ler aynı şeyi yapmadı ve hala büyük direnç seviyelerinde tutunuyor. Analizi, Bitcoin’deki son rallinin, özellikle BUSD ve USDC ile yüksek fiyat manipülasyonundan kaynaklanabileceğini gösteriyor. Analist, ayı eğilimini sürdürüyor ve piyasanın tamamen dışında, yeni diplerin olma ihtimalinin hala yüksek olduğunu belirtiyor.

Capo, pesimist olarak diğerlerinden ayrılıyor

Bununla birlikte Capo’nun analizi herkes tarafından paylaşılmıyor. Çünkü birçok yatırımcı Bitcoin’in fiyatındaki son artışın boğa eğiliminin başlangıcına işaret edebileceği konusunda iyimser. Ancak Capo’nun geçmişte yaptığı isabetli analizler, bakış açısının da göz ardı edilmemesi gerektiğini gösteriyor.

Kripto para piyasasının mevcut durumu, önümüzdeki aylarda alacağı yön konusunda çelişkili görüşlerle belirsizliğini koruyor. Bazı analistler, Bitcoin’in son fiyat artışı konusunda iyimser olsa da, Capo gibi diğerleri, fiyat manipülasyonu potansiyeli ve yeni düşük seviyeler konusunda uyarıda bulunarak temkinli olmaya devam ediyor. Bu belirsizliğe rağmen, birçok kişi ve şirketin dijital varlıklara yatırım yapmasıyla birlikte kripto para birimlerinin popülaritesi ve benimsenmesi artmaya devam ediyor. Piyasaya daha fazla insan girdikçe, önümüzdeki aylarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatının nasıl gelişeceğini görmek ilginç olacak.

Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatındaki son artış yatırımcılar arasında heyecan yaratırken, yönü konusunda çelişkili görüşlerle piyasa belirsizliğini koruyor. Bitcoin’in fiyatlarındaki son artışın sürdürülebilir olup olmadığını veya Capo’nun yeni dip seviyelerine ilişkin tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Bitcoin

Capo’nun Twitter’dan ayrılış serüveni!

Daha önce, 17 Şubat’ta analist, açgözlü rakiplerine ‘saygı her şeydir’ diye hatırlatan uzun bir mesajla öne çıktı. Piyasanın görünüşte yükselişe geçmesine rağmen, insanların ‘kaybetmekten korktukları’ için buna çok kızdıklarını da belirtti. Analist, ara sıra Twitter’da görünürken, yatırım yapmak için doğru zaman olmadığını ve satın almadığını yineledi. Hatta takipçilerine sırf “Twitter olumsuzluklarından” etkilenmemek için kamusal alandan uzaklaştığı bilgisini verdi. 9 Ocak’ta Capo, herhangi bir ‘yükseliş onayı’ bulunmadığına ilişkin tweet attı ve şunları söyledi:

Ancak, henüz tek bir yükseliş onayı yok. Sadece bakmak gerekiyor. Orada, gözlerinizin önünde. Bir ayı eğilimi bozulmadan duruyor. Bitcoin ve piyasanın çoğu, kırılan destekleri direnç olarak test ediyor. Bunu defalarca gördük.

İlginç bir şekilde, topluluğun tweet’lerine yaptığı yorumlar, ona olan güvenlerinin ve sevgilerinin bir kanıtı. Onu tamamen destekleyen takipçiler var ve bazıları şiddetle geri dönmesini istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Yatırımcıları Haftaya Bu 15 Olaya Dikkat! 
Kripto Para Yatırımcıları Haftaya Bu 15 Olaya Dikkat!  Bankalar ve düzenleyiciler, Pazartesi günü piyasalar açılmadan önce Credit Suisse’in UBS tarafından devralınmasını sağlamak için acele ederken, bu hafta daha fazla bankacılık kargaşası bekleniyor. Analistler ve yatırımcılar, kripto para birimlerinin Fed’in faiz oranı kararının ortasında piyasa rallisini...
Vural Erkan 4 gün önce