XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Ticaret Tavsiyeleri!

0 görüntülenme
Bitcoin Fiyatının Her Adımını Bilen Analistten Ticaret Tavsiyeleri!

Peter Brandt, 50 yıldan uzun süredir yatırım yapan ve doğru çıkan Bitcoin tahminleriyle ünlenen bir analisttir. Analist şimdi, bir Twitter paylaşımıyla, takipçilerine ticaret tavsiyeleri veriyor. İşte Peter Brandt’in 50 yıllık yatırım deneyiminde öğrendikleri ve tavsiyeleri… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin analisti, ticaret tavsiyelerini paylaştı

Peter Brandt, geleneksel ve kripto para piyasalarındaki benzeri görülmemiş bir deneyime sahip. Bunun nedeni ise, neredeyse 50 yıl boyunca fonları kendi çatısı altında yönetme tecrübesinin bulunması. Ünlü finans ismi, şimdi Twitter’da fikirlerini paylaştı. Buna göre Brandt, deneyimlerini ve kripto para ve borsa yatırımcılarına ticaret tavsiyeleri vermeye başladı. İlk olarak Brandt, kaç yatırımının başarıyla sonuçlandığına dair gerçekleri paylaştı. Buna göre, analistin yatırımlarının başarı şansı %50’nin üzerinde. Yani Bitcoin analisti, 50 yılda kâr bölgesinden hiç çıkmadı.

Ek olarak Brandt, hata yapmanın yatırımcılar arasında normal olduğunu ifade ediyor. Kendisinin de geçmişte çok fazla hata yaptığını itiraf ediyor. Ancak son 50 yıldır altında kârlı olmaya devam ettiğini de ekliyor. Bununla birlikte, %100 kâr bekleyen yeni yatırımcıları da eleştiriyor. Brandt, “%50’nin üzerinin bir yatırımcı için nasıl kârlı olabileceğini anlamıyorsanız, paranızı yastığınızın altında tutun” diyor. Bu kapsamda Twitter’da türeyen ve büyük kazançlı tavsiyeler paylaştığını söyleyen yüzlerce trader’ı da eleştiriyor. Bitcoin analisti, “Twitter hiçbir zaman yanılmadığını iddia eden ‘ticaret dehaları’ ile dolu. Ben onlardan biri değilim” diyor.

Brandt’in tavsiyeleri kripto dünyasında işe yarar mı?

Peter Brandt 50 yıllık yatırım kariyerinde çoğunlukla türev ve hisse fonlarını yönetti. Ancak ünlü trader’ın Bitcoin hakkında doğru çıkan birçok tahmini de mevcut. Bu nedenle, Brandt’in ticaret tavsiyelerinin kripto paralar için de geçerli olduğunu söylemek mümkün. Ancak yatırımcılar, BTC ve altcoin’lerin hisse senedi gibi varlıklardan daha riskli olduğunu unutmaması önemlidir. Kripto paralarda risk yönetimi türev gibi diğer yatırım araçlarından çok daha farklıdır. Likidite, işlem hacmi, topluluk desteği, makroekonomik olaylar gibi birçok etken, kripto para fiyatlarını etkiler.

Ek olarak, kripto paralar, fiat para birimlerine nazaran çok daha oynak bir yapıya sahiptir. Yani fiyat hem yükseliş hem de düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta dalgalanır. Örneğin, yükseliş trendinde olan bir altcoin, yeni çıkan bir haberle çift haneli değer kaybı yaşayabilir. Sonuç olarak, Brandt’in geleneksel ticaret tavsiyelerini kripto para birimlerine uyarlarken, yanlış sonuçlar elde edebileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni, kripto paraların oynaklığı nedeniyle stratejinin geçersiz olmasının mümkün olmasıdır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC fiyatı, 2022’nin başından bugüne %65’in üzerinde düşüş yaşadı. SPX gibi geleneksel piyasalar ise en düşük fiyatlarında %25’ten az değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Bu Altcoin Yüzde 750 Yaptı! Peki Neden?
Binance’deki Bu Altcoin Yüzde 750 Yaptı! Peki Neden? Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, son 30 gün içinde üç haneli rakamlarla yükseldi. Yükselişiyle yatırımcıları şaşırtan kripto para, piyasa değerine göre ilk 100 varlık arasında yer alıyor. Binance’de yer alan bu altcoin 2 ayda %750 arttı Altcoin,...
Misafir Yazar 2 ay önce