Bitcoin Analistleri: Bu Seviye Kritik! Tasfiye Olabilir

Emre Borsan
Emre Borsan 7 gün önce
230 görüntülenme
Bitcoin Analistleri: Bu Seviye Kritik! Tasfiye Olabilir

Analistler BTC’nin kısa tasfiyelerinin sadece bir taş atımı uzaklıkta olduğunu ve Bitcoin şu ana kadar direnci yenemedi diye belirtti.

Bitcoin fiyat rallisi ‘çok fazla likidite’ yakınında

Ocak ayında %40 kazanç sağlayan Bitcoin, 23.000 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor. Bundan sonra ne olacağı konusunda görüşler bölünmüş durumdadır. Bir yılı aşkın ayı piyasasının ardından, birçok piyasa katılımcısı dramatik bir düzeltme ve hatta 12.000 dolar veya daha kötü yeni çok yıllı düşük seviyeler bekliyor.

Bitcoin Analistleri: Bu Seviye Kritik! Tasfiye Olabilir

Diğerleri, iyi zamanların devam edebileceğine ve hatta rahatlama rallisini kontrol etmeden önce BTC/USD paritesinin 30.000 dolara ulaştığına inanıyor. Ancak bu arada, bazıları mevcut spot fiyata çok daha yakın olan başka bir çizgiye odaklanıyor.

Swift için 25.000 dolar civarındaki alan artık özellikle önemli. 24 Ocak’ta bir tweet’te bu, ayıların toplu halde tasfiye edilmeye başladığı yer olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere BTC, anlık olarak 22.930 dolardan işlem görmektedir.

Çok fazla likidite olduğu söylendi

destek olarak hareket edemediği 2022’nin ortasından bu yana grafikte bulunmayan önemli bir trend çizgisi olan Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının (WMA) sitesidir. Bitcoin, o zamandan beri şu anda yaklaşık 24.750 dolar seviyesinde bulunan 200WMA’nın altında rekor bir süre geçirdi.

Swift, ‘200WMA ve hemen üzerindeki alanla aynı hizada olan 24.700 – 25.900 dolar arasında çok fazla likidite var’ yorumunu yaptı.

Bitcoin Analistleri: Bu Seviye Kritik! Tasfiye Olabilir

Bir likidite tablosunun analizi, kaldıraçlı kısa pozisyonların, BTC/USD 23.400 doları geçtiğinde tasfiye görmeye başlayacağını gösteriyor. Şimdiye kadar, rallinin ivme sorunlarıyla karşılaştığı yer burası. Trader ve analist Rekt Capital konuyla ilgili yorumunun bir bölümünde ‘Bu seviye direnç olarak hareket etmeye devam ediyor’ yazdı ve Bitcoin’in son haftalık kapanışının da daha düşük olduğuna dikkat çekti. Ardından şu sözleri söyledi:

“BTC’nin daha yükseğe çıkmak için destek olarak bu ~23.400 doları geri alması gerekiyor, aksi takdirde 2022 yazının zirvelerine göre yeni bir Alt Yüksek oluşma riski var.”

Böyle bir senaryo, BTC/USD paritesinin Ağustos ayındaki yerel zirvelerini kıramayacağı anlamına gelir ve bunlar kendi içlerinde Kasım 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %77’lik düşüşte kısa bir molaya işaret eder.

Ağustos 2022’deki zirveler boğaları kontrol altında tutuyor

Devam eden Rekt Capital, yazın yüksek seviyelerinin daha uzun zaman dilimlerinde de bir direnç bölgesi oluşturduğuna dikkat çekti. En son YouTube güncellemesinde aylık grafiği incelerken, hala ‘kendini yeniden teyit eden’ bu direnci kırma ihtiyacının altını çizdi.

Bitcoin’in FTX fiyaskosu sayesinde kaybettiği aylık düşük seviyelere atıfta bulunarak, ‘Durum böyle devam ederse, o zaman bu seviyeyi destek olarak yeniden teyit etmek için kendimizi bir düşüşe ayarlayabiliriz’ dedi.

Bitcoin Analistleri: Bu Seviye Kritik! Tasfiye Olabilir

Kısa vadeli bir tahmin, ‘aralığın her iki tarafında bir kırılma olmadan önce gerçekleşmesi gerektiği sürece bir miktar konsolidasyonun gerçekleşebileceğini’ öne sürdü. Rekt Capital, düşük aralığın altına bir gezinin yine de söz konusu olmadığını ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Avrupa'da Kripto Para Oylaması: Katı Kısıtlamalar Gelebilir!
Avrupa’da Kripto Para Oylaması: Katı Kısıtlamalar Gelebilir! Avrupa Parlamentosu’nun Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’ndeki kripto para oylaması, uluslararası banka-sermaye normlarını öngörmeyi amaçlıyor. Kriptokoin.com olarak Aavrıpa Parlamentosu’nun kripto para oylaması ile ilgili detayları sizler için derledik. Avrupa Parlamentosu’nun kripto para oylaması Avrupa Parlamentosu’nun Ekonomik ve Parasal...
Emre Borsan 6 gün önce