Bitcoin Analistleri: Bu Seviyeler Ciddi Satın Alım Fırsatı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 gün önce
522 görüntülenme
Bitcoin Analistleri Satın Alım Fırsatı

Benjamin Cowen’dan Michaël van de Poppe’ye uzanan geniş bir analist kadrosu, Bitcoin fiyatı volatiliteyi 23,000 dolarda tutarken kritik bir satın alma bölgesinden bahsediyor.

Bitcoin fiyatı kilit direncin altında kaldı

Lider kripto, 24Ocak’ın ilk saatlerinden bu yana yatay hareket ediyor ve analistleri nereye gideceği konusunda şüphede bırakıyor. BTC fiyatı, New York Menkul Kıymetler Borsasındaki teknik sorunlar da dahil olmak üzere alım satımın başlamasına çok az tepki verirken, ABD makroekonomik verileri de statükoyu değiştiremedi. Bu nedenle Bitcoin, 20 Ocak’ta daha dar bir aralık oluşturduktan sonra yönünü kaybetti. Popüler kripto analistlerinden Michaël van de Poppe, mevcut fiyat hareketlerini “Bitcoin, 23,100 dolarlık kritik bir direnci kıramadı,” diye özetliyor. Analist bu seviyenin ciddi satın alım fırsatları sunabileceğini düşünüyor:

LH’ler (düşük yüksekler) yapmaya devam edersek, devam etmeden önce muhtemelen 22.300 doları test edip süpüreceğiz. Burası bazı ciddi satın alma fırsatları sunuyor.

Poppe tarafından düzenlenen bir Twitter anketi, ortalama piyasa katılımcısının piyasanın bundan sonra nereye yönelebileceği konusunda ne kadar bölünmüş olduğunu gösterdi. Yazım sırasında, yaklaşık 4.500 yanıtın %47,7’si Bitcoin’in düzeltme görmesini beklerken, geri kalan 25.000 dolara doğru bir yolculuk üzerine bahis oynuyor.

Kimi analistlere göre 24.000 dolar daha kritik

Bir diğer analist Daan, hedefleri olan bir grafiğin yanında, “Net bir model veya yön olmadan dalgalı fiyat hareketi,” diye devam etti. Kripto analisti, “Gün içinde, esas olarak bu beyaz alanların Günlük ve Haftalık açılışla birlikte yüksek hacimli düğümler olduğunu izliyorum. 23.100 doların üzerinde ve 22.600 doların altında genişleme” yorumunu yaptı.

Yukarı yönlü devam olasılığını tartışan diğer trader Gaah, bu arada izlenecek önemli bir seviye olarak 24.000 doların altını çiziyor. Gaah ayrıca, analizinin bir bölümünde,” Tersine dönüş için ilk olumlu işaret, 20.800 doların tabana ulaşması. İkinci olumlu işaret, 24 bin doların bir sonraki kata çıkması” dedi.

Tüm Bitcoin analistleri bu kadar iyimser değil

Güçlü bir düzeltme hakkında uyarı veren Benjamin Cowen, tarihsel önceliğe dayalı olarak mevcut Bitcoin rallisinin sürdürülebilirliğini sorguladı. Cowen, Bitcoin’in önemli ölçüde düşmeden önce başlangıçta toplandığı 2020’nin başındaki yörüngesini tekrarlayabileceğini söylüyor.

Tarihsel verilere göre Bitcoin, Şubat ve Mart 2020 arasında yaklaşık 3.800 dolara düşmeden önce 10.500 dolara ulaştı. Cowen’a göre, Bitcoin’in 2020’nin başlarındaki davranışı, tarihinde BTC’nin bir durgunluk veya durgunluk benzeri koşullar yaşadığı tek zaman olduğundan, mevcut dönemle alakalı.

Cowen’a göre, net bir yön belirlenmeden önce Bitcoin’in fiyatı bir süreliğine 16.000 ila 30.000 dolar arasında dalgalanabilir:

Bitcoin’in 16.000 – 30.000 dolar aralığında bir süre geçirdiği ve ardından sonunda bir durgunluğa düştüğü yerlerde her zaman benzer bir şey görebilirsiniz.

Cowen’e benzer şekilde, 2021’in sonunda Bitcoin’in 50,000 dolara kadar düşeceğini doğru tahminden kripto analisti Capo, mevcut rallinin bir boğa tuzağı olduğundan endişeli. Kriptokoin.com olarak analizlerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO’su IMF'nin Kripto Para Planını Yorumladı
Binance CEO’su IMF’nin Kripto Para Planını Yorumladı Binance CEO’su CZ, IMF yetkilileri Bo Li ve Nobuyasu Sugimoto tarafından hazırlanan kripto para düzenlemelerine yönelik makaleyi yorumladı. Binance CZ, IMF’nin 5 maddelik kripto düzenleme planı hakkında konuşuyor Uluslararası Para Fonu (IMF), kısa süre önce kripto para düzenlemelerinin...
Buğra Çağlar 6 gün önce