Bitcoin Analistleri Sevindirdi: 3 Boğa Tahmini Geldi!

Bitcoin Analistleri Sevindirdi: 3 Boğa Tahmini Geldi!
Bitcoin Analistleri Sevindirdi: 3 Boğa Tahmini Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, analistler Bitcoin (BTC)’in gelecekteki yörüngesine ilişkin farklı bakış açılarını paylaşırken heyecanla dolup taşıyor. Bugün, önde gelen üç analistin görüşlerini bir araya getiriyoruz. Amiral gemisi kripto para biriminin önündeki potansiyel yollara ışık tutuyoruz.

CryptoCon, Bitcoin için yükselişte

Kripto analisti CryptoCon, kısa bir süre önce yükseliş eğilimli bir Bitcoin fiyat tahminiyle dalgalar yarattı. Teknik özellikleri inceleyen CryptoCon, fiyat aralıklarını öngörmek için log regresyon eğrilerini kullanan önemli bir metrik olan Adil Değer Katmanı direncinin ihlal edildiğini vurguluyor. Analistin grafiğine göre Bitcoin, bir Bitcoin ETF onayı beklentisiyle 38.000 dolara yükseldi. İlgi çekici yön, BTC‘nin 60.000 doların üzerine çıkma potansiyelinde yatıyor. Ayrıca 61.156 dolar işaretine kadar minimum dirençle karşılaşıyor. CryptoCon, bu tür yüksekliklere ulaşmanın tarihsel olarak olası olmadığını kabul ediyor. Ancak 2019’daki anımsatıcı bir senaryo, adil değer katmanı 4’ü aşmanın tamamen mantıksız olmadığını gösteriyor.

Ayrıca CryptoCon, Fibonacci MVRV analizine dayanarak Aralık 2023 veya Ocak 2024’e kadar 47.000 dolara potansiyel bir tırmanış öngörüyor. Bitcoin’in 37.000 dolar seviyesindeki anlık duraklamasının ortasında, dikkatler Solana ve Cardano gibi Layer-1 coinleri ve DeFi tokenlerinin önemli ölçüde ilgi görmesiyle gelişen altcoin sezonuna kayıyor.

Cheds: Aşırı alım göstergeleri var

Önemli bir takipçi kitlesine sahip bir analist olan Cheds de dikkat çekti. Analist, Bitcoin tahminine başka bir katman daha ekliyor. Haftalık grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesine odaklanan Cheds, göstergenin “aşırı alım” bölgesine girdiğini belirtiyor. Geleneksel bilgeliğin aksine Cheds, aşırı alım durumunun Bitcoin için yükseliş momentumuna işaret ettiğini savunmakta. Cheds, aşırı alım sinyalinin 12.000 dolardan 64.000 dolara kayda değer bir 5 kat artıştan önce geldiği Ekim 2020’deki benzer bir olaya atıfta bulunarak, aşırı alım koşullarının bir düzeltme gerektirdiği fikrini reddediyor. Şu anda Bitcoin 37.002 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, Cheds, Ethereum’un 2.150 dolarlık kilit bir seviyeyi geçmesi halinde potansiyel yükseliş ivmesi görüyor.

Düzeltme beklentisi de var

İyimser görünüme bir miktar ihtiyat katan ünlü kripto analisti Ali’nin yorumları da ilgi çekti. Analist, mevcut piyasa durumunu bir “inançsızlık” rallisi olarak tanımlıyor. Wall Street Cheat Sheet piyasa döngüsü benzetmesini kullanan Ali, şüpheciliğin düzeltici bir aşamayı tetikleyebileceğini ve ayıların “Ben demiştim” demesine izin verebileceğini öne sürüyor. Ali, kısa bir düzeltme beklemesine rağmen, bunu önemli bir boğa koşusunun öncüsü olarak öngörüyor. “İnançsızlık” rallisinin tipik olarak piyasanın “depresyon”dan “umut”a geçişinden önce geldiğini vurguluyor.  Ali 35.000 dolar ya da en fazla 30.000 dolara kadar potansiyel bir geri çekilme öngörürken, katılımcılar Bitcoin varlıklarını artırma fırsatını değerlendirmek için istekli olduklarını ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin Analistleri Sevindirdi: 3 Boğa Tahmini Geldi!