Bitcoin Analistleri Uyardı: Dikkat Edin! Bu Seviyeler Görülebilir

bitcoin 1
bitcoin 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC)’de analistler dikkat edilmesi gereken sonraki giriş bölgelerini belirlediler. Analist Richard Branson “İş fırsatları otobüsler gibidir; her zaman bir başkası gelir” diyor ve bu Bitcoin için de geçerli. Ayrıntılar için Kriptokoin.com’u takip etmeye devam edin.

Bitcoin için giriş fırsatı kaçtı mı?

Bitcoin, Nisan ayının en yüksek seviyesi olan 64,854 doları telafi etmeye yaklaşırken, bu, tüm kripto piyasası için bir başka kırılma anı sunuyor ve bazı çevreler büyük bir düşüş beklentisiyle en kötüsüne hazırlanıyor. Daha da kötüsü, acemi yatırımcılar, FOMO devreye girdiğinde üstleri satın almak için akın ettikleri için en savunmasız grup. Tecrübeli yatırımcıların bir varlık satın almadan önce daima “sola bakma” kuralına uymalarının bir nedeni vardır. Nisan ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 dolar, Bitcoin’in yeni zirveler basması için kırılması gereken en kritik engel.

Popüler olarak “The Wolf of All Streets” olarak bilinen Scott Melker, Haziran ayının en düşük seviyeleri boyunca onay boyun çizgisinden %50’lik bir düşüş Bitcoin’i kabaca sıfıra gönderebileceği için çift tepe oluşumu olasılığını dışlıyor. Bununla birlikte, fiyatın belirli bir aralıkta oynamayı seçmesi durumunda, 28.800 dolarlık tabanın mevcut durumda hala bir gerçeklik olduğu gerçeğini yaşıyor. Analist, “Çift tepe yok. Potansiyel bir çift tepe yoktur. Olsa bile 28.800 dolara kadar takas edemezsiniz” diyor.

C:\Users\Newton\Downloads\FB-SWbSXoAAcH8d.jfif

Başka bir teknik analist olan Gareth Soloway, bu direncin altında herhangi bir şey olabileceğinden, Nisan ayının en yüksek seviyelerini satın almanın intihar olacağını söylüyor. Bunun yerine, uzun sürme kararının, fiyatın kırılması ve ATH’nin üzerinde “kapanması” ile bilgilendirileceğini iddia ediyor. Analist şöyle diyor: “Birçok vahşi boğa çıldırmaya devam ediyor ama sonuçta 65k kritik bir seviye. Bu hype, #Bitcoin vadeli ETF girişine dayandığından dikkatli olun. Şimdiye kadar 65 bin alınmadı, fiyat hareketini önümüzdeki haftaya kadar izleyelim”

Birikim düşüşlerine atıf

Birikim düşüşleri, temel olarak, ilk alıcıların kısmi kar alması veya uzun pozisyonlarını tamamen tasfiye etmesi nedeniyle belirli seviyelere ulaştıktan sonra geri tepmeden önce fiyat yükseldikten sonra ortaya çıkan fiyat konsolidasyon kalıplarıdır. Yanlara doğru oluşan bu modeller, uzun vadeli alıcılara birikim yapma fırsatları vererek genellikle daha belirgindir. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’in fiyat artışlarından sonra, beyaz sınır çizgileri içinde gösterilen fiyat sıkmaları yaratarak “nefes verme” anı vardır. Fiyat bu kalıplardan yukarı çıktıktan sonra satın almak, çok erken satın alma veya boğa tuzağına yakalanma riskini en aza indirir.

C:\Users\Newton\Downloads\BTCUSDT_2021-10-18_13-39-16.png

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Analistleri Uyardı: Dikkat Edin! Bu Seviyeler Görülebilir