Reklamı kapat

Bitcoin Aralık’a Kadar 100 Bin Doları Görecek Mi?

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 3 Ekim 2021
0 görüntülenme
bitcoins 100k

Son zamanlarda yapılan 100.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri mantıklı mı? Analist, kripto para piyasalarının geleneksel borsa kayıplarının ortasında beklenenden daha iyi / olağanüstü güç gösterdiğini söyledi. Üst düzey bir kripto para analisti ve ekonomisti, Bitcoin (BTC)’in yıl sonuna kadar 100.000 dolara çıkıp çıkmayacağını belirleyebileceğini söylediği temel faktörlere bakıyor. Analistin görüşlerinin ayrıntısı içi Kriptokoin.com’u takip etmeye devam edin.

ETF ve Bitcoin fiyatı ilişkisi

Alex Krüger, 95.000 Twitter takipçisine, ABD Federal Rezerv Bankası (FED)’nın enflasyonu azaltmak için para arzını azaltma eğilimi göz önüne alındığında, üç ayda 100.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat etiketinin zorlu bir hedef olduğunu dile getiriyor. Ancak kripto para analisti Krüger, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onaylanırsa fikrini hemen değiştireceğini söyledi. Analist Alex Krüger şöyle diyor:

Yıl sonuna kadar çok sayıda kripto para yatırımcısının BTC için 100.000 dolar talep ettiğini görmek, şahin bir Fed göz önüne alındığında bana pek mantıklı gelmiyor – bir ETF onayı bunu değiştirebilir, ancak bunun 2021’de olup olmayacağını bilmiyoruz. Çok yakında öğreneceğiz. Böyle bir onay meydana gelirse piyasadan BTC alacağım.

Borsa Yatırım Fonu olarak da bilinen ETF (exchange-traded fund), varlıkların, belirli endekslerin temel alınarak yatırım enstrümanına dönüştürülmesidir. ETF, halka açık bir şekilde gerçekleşir ve riski minimize etmek amacıyla kullanılır. Kripto paraların popülerlik kazanmasıyla birlikte Bitcoin ETF önem kazanmıştır.

Kripto piyasaların performansı

Kripto para analisti Alex Krüger, borsa satışlarının ortasında “dikkate değer bir güç” gösterdiğini gördüğü kripto piyasasının performansına da bakıyor. Analist şöyle diyor:

Traderların satmak için nedenler aradığı hisse senedi piyasalarında devam eden kan banyosu göz önüne alındığında, kripto paralar son iki günde dikkate değer bir güç gösteriyor. Muhtemelen ay sonu fon girişlerinden kaynaklanıyor.

Kripto analisti, makro temel faktörlerin tehditlerine rağmen Bitcoin grafiğinin umut verici göründüğünü ekliyor. Analist diyor ki:

Tabloya göre giderseniz, burada çok uzun olmalı. Makroya göre hareket ederseniz, 2018’in tekrarından korkan Fed ve hisse senedi yatırımcıları konusunda dikkatli olmalısınız. Grafiğe göre gidiyorum. Herhangi bir nedenle BTC tekrar 41.000 dolar görürse, fiyatın bir dahaki sefere daha düşük devam edeceğini düşünün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altin
3 Analist: Önümüzdeki Hafta Altın’da Bu Seviyeleri Bekleyin! Analistlere göre, stagflasyon riski geri döndü ve altın fiyatı tepki vermeye hazır. Yaklaşan enerji krizi eski enflasyon korkularını harekete geçirirken, stagflasyon riski yeniden masaya yatırılıyor. Analistlere göre, bu hafta ons başına 1.750 doların altında güçlü alım ilgisi...
Zeki Uyanık 3 Ekim 2021