Bitcoin Aralık’a Kadar 100 Bin Doları Görecek Mi?

bitcoins 100k
bitcoins 100k
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda yapılan 100.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri mantıklı mı? Analist, kripto para piyasalarının geleneksel borsa kayıplarının ortasında beklenenden daha iyi / olağanüstü güç gösterdiğini söyledi. Üst düzey bir kripto para analisti ve ekonomisti, Bitcoin (BTC)’in yıl sonuna kadar 100.000 dolara çıkıp çıkmayacağını belirleyebileceğini söylediği temel faktörlere bakıyor. Analistin görüşlerinin ayrıntısı içi Kriptokoin.com’u takip etmeye devam edin.

ETF ve Bitcoin fiyatı ilişkisi

Alex Krüger, 95.000 Twitter takipçisine, ABD Federal Rezerv Bankası (FED)’nın enflasyonu azaltmak için para arzını azaltma eğilimi göz önüne alındığında, üç ayda 100.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat etiketinin zorlu bir hedef olduğunu dile getiriyor. Ancak kripto para analisti Krüger, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onaylanırsa fikrini hemen değiştireceğini söyledi. Analist Alex Krüger şöyle diyor:

Yıl sonuna kadar çok sayıda kripto para yatırımcısının BTC için 100.000 dolar talep ettiğini görmek, şahin bir Fed göz önüne alındığında bana pek mantıklı gelmiyor – bir ETF onayı bunu değiştirebilir, ancak bunun 2021’de olup olmayacağını bilmiyoruz. Çok yakında öğreneceğiz. Böyle bir onay meydana gelirse piyasadan BTC alacağım.

Borsa Yatırım Fonu olarak da bilinen ETF (exchange-traded fund), varlıkların, belirli endekslerin temel alınarak yatırım enstrümanına dönüştürülmesidir. ETF, halka açık bir şekilde gerçekleşir ve riski minimize etmek amacıyla kullanılır. Kripto paraların popülerlik kazanmasıyla birlikte Bitcoin ETF önem kazanmıştır.

Kripto piyasaların performansı

Kripto para analisti Alex Krüger, borsa satışlarının ortasında “dikkate değer bir güç” gösterdiğini gördüğü kripto piyasasının performansına da bakıyor. Analist şöyle diyor:

Traderların satmak için nedenler aradığı hisse senedi piyasalarında devam eden kan banyosu göz önüne alındığında, kripto paralar son iki günde dikkate değer bir güç gösteriyor. Muhtemelen ay sonu fon girişlerinden kaynaklanıyor.

Kripto analisti, makro temel faktörlerin tehditlerine rağmen Bitcoin grafiğinin umut verici göründüğünü ekliyor. Analist diyor ki:

Tabloya göre giderseniz, burada çok uzun olmalı. Makroya göre hareket ederseniz, 2018’in tekrarından korkan Fed ve hisse senedi yatırımcıları konusunda dikkatli olmalısınız. Grafiğe göre gidiyorum. Herhangi bir nedenle BTC tekrar 41.000 dolar görürse, fiyatın bir dahaki sefere daha düşük devam edeceğini düşünün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Aralık’a Kadar 100 Bin Doları Görecek Mi?