Bu Gelişmelerle Bitcoin ATH Yaptı: İsviçre Frangı’nı Geçti!

btc 5
btc 5
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto varlığının piyasa değeri, otomobil üreticisi Tesla’nın yaptığı büyük bir duyurunun ardından Şubat ayında Rus rublesini geçti. Çarşamba günü 67.000 doları aşan Bitcoin ATH yaptı ve lider kripto paranın piyasa değeri, İsviçre frangı toplam piyasa değerini aştı.

Bitcoin ATH yaptı ve İsviçre Frangı’nı solladı

CoinMarketCap verilerine göre, fiyatı 67.000 doları aştığında Bitcoin’in piyasa değeri 1,263 trilyon dolardan fazlaydı. İsviçre Frangı’nın dolaşımdaki arzının değeri yaklaşık 1,26 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde, Bticoin, İsviçre frangı toplam piyasa değerini aşmış oldu.

Bitcoin’in fiyat artışı, vadeli işlem Bitcoin ETF’lerinin büyük ABD borsalarında işlem görmek için onaylanmasının ardından geldi. ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si, 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Buna ek olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvurular, kripto varlık yöneticisi Valkyrie ve varlık yöneticisi VanEck’in benzer ETF hisselerinin yakında borsalarda görünebileceğini gösteriyor. Düzenleyici kurum, Invesco’nun BTC vadeli ETF’leri için herhangi bir uygulamayı henüz onaylamadı ve Global X ve Galaxy Digital de kripto ile ilgili fonlardan onay bekliyor.

Bitcoin ATH

Bitcoin’in piyasa değeri, zaten birçok itibari para biriminin toplam değerinden daha fazlaydı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere en son, otomobil üreticisi Tesla’nın toplam 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ve müşterilerinin yakında ürünlerini kripto varlığını kullanarak satın alabileceklerini söylemesinin ardından Şubat ayında Rus rublesini tersine çevirmişti. Öyle görünüyor ki 1,5 trilyon dolardan fazla piyasa değeri olan Brezilya Reali, Bitcoin’in potansiyel olarak sollayabileceği sıradaki itibari para olacak.

Ethereum ( ETH ) fiyatı da Mayıs ayından bu yana ilk kez 4.000 doların üzerine çıksa da, BTC, ETH’den 750 milyar dolar daha fazla piyasa değeri ile en değerli varlık olmaya devam ediyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Gelişmelerle Bitcoin ATH Yaptı: İsviçre Frangı’nı Geçti!