Bitcoin Atom Nedir ve Nasıl Satın Alınır ?

Canan Çayırlı
Canan Çayırlı 1 Şubat 2018
16 görüntülenme

Bitcoin blockchain‘i Bitcoin Atom (BCA) projesi arkasındaki ekip sayesinde yeni bir çatallanma deneyimi yaşıyor. Bitcoin Atom bazı çekirdek değerlerinin yenilenmesinın yanında orijinal P2P dijital para sistemine pek çok gelişmeyi de beraberinde getirme sözü veriyor.

Bitcoin Yenilendi

Bitcoin blockchain’inin çatallanmaları ünlü olduğu için, Bitcoin Atom’un arkasındaki ekip anonim kalma konusundaki tercihlerini sürdürüyor. Buna rağmen, websiteleri ve sosyal medya kanalları üzerinden hız ve maliyet ikili problemine bir çözüm getirme sözü verdiler. Ayrıca zincir üzerinde ve zincir dışında yıldırım ağı  ve atomik takas (atomic swap) protokollerini çalıştıracaklarını belirttiler.

Proje, iş kanıtı (proof of work) ve risk kanıtı ( proof of stake) bakış açılarını birleştiren biir mekanizmaya sahip olacak. Bitcoin Atom, Bitcoin’in P2P bakış açısına odaklanmış, ayrıca bu coin’in içine çok önemli teknolojik gelişmeler de gömülmüş.

Özetlemek gerekirse, Bitcoin Atom, Bitcoin’in SegWit ile uyumlu olan bir çatallanma olarak piyasaya çıkarıldı ve zincir üzerindeki atomik takastan ve melez konsensüs bir mekanizmadan yararlanır. Bitcoin Atom hash time-locked contracts (HTLCs)’u ve kendi HTLC API’sini kullanarak merkezileşmeden uzaklaşmaya odaklanıyor. Bunlar aracıların bağımsız olmasına ve BCA kullanıcılarına evrensel olarak kabul görmüş bir değişim aracını doğrudan takas etme imkanı verir.

Bitcoin Atom’u Nasıl Alabilirsin ?

Bitcoin Atom (BCA) 24 ocakta blok #505888’de yerini aldı. Eğer ki elinizde Bitcoin (BTC) varsa ona eşdeğer Bitcoin Atom (BCA)’u bu çatalı destekleyen borsalardan veya cüzdanlardan alabilirsiniz. Coin listelendikten sonra BCA’yı borsadan da satın alabilirsiniz. Aşağıdaki borsalar ve cüzdanlar, BCA’nın destekçileri olarak teyit edilir; bununla birlikte, Bitcoin Atom ortaklarının tam listesi için resmi siteyi kontrol edin.

Bitcoin Atom Blok No 505888

Bitcoin Atom Blok No 505888

 

Destekleyen Borsalar

  • OKEx
  • YoBit
  • Exrates

Cüzdanlar

  • Coinomi
  • ESR Wallet
  • BCA’nın madenciliği de yapılabilir, BTC çıkarmak için kurulan herhangi bir ekipman BCA çıkartmak için de kullanılabilir.

BCA’nın arkasındaki ekip, önümüzdeki birkaç ay boyunca izlenecek yoğun bir yol haritası hazırladı, ancak tüm Bitcoin çatallarında olduğu gibi bu projenin ilgi çekip çekmeyeceğini sadece zaman gösterecek.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2018’de Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para 2017 yılı kripto paraya ilgi duyan insanlar için ” mükemmel uyanış” yılı oldu. Geçen yıldan itibaren piyasa katlanarak büyümeye devam ederken dijital paraların popülerliği ve fiyatları inanılmaz hızlı bir şekilde arttı. Piyasaya etkili miktarda bir para akışının...
Canan Çayırlı 1 Şubat 2018