Reklamı kapat

5 Efsane Analist: Bitcoin Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
8 görüntülenme
5 Efsane Analist: Bitcoin Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!

Bitcoin ve altcoin projelerindeki ayı piyasası analistleri şaşırttı. Ancak son kısa vadeli Bitcoin ve altcoin kazançları yatırımcı umutlarını yeniden alevlendirdi. Küresel kripto para piyasası, FTX’in çöküşünün ardından en iyi kripto paraların fiyatlarının çöküş yaşamasıyla uzun bir düşüş eğiliminde.  En büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum, bu ay sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 30’un üzerinde düşüş yaşadı. Peki, sırada neler var? Bitcoin nasıl hareket edecek? İşte beş analistin yorumları…

Bitcoin için beş analistin yorumları

Kısa vadeli kazanımlar, ayı piyasasında piyasayı biraz dinlendirmekte. Ancak yakın gelecekte bir fiyat artışı için net katalizörler yok. Ancak bu, analistleri ayı piyasasının sona yakın olup olmadığı konusunda spekülasyon yapmaktan caydırmadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto piyasası değeri, son güne göre %5,93 oranında değer kazandı. Şu anda 828,74 milyar dolar seviyesinde. Bu da bazı traderların umutlarını artırıyor. Analist ve trader SmartContracter, 214.000 Twitter takipçisine makro döngü bazında BTC’nin dibe oldukça yakın göründüğünü söyledi.

Dibe yakın Bitcoin fiyatı, ayı piyasasının sonunu işaret edebilir. Tezlerini BTC’nin üç günlük grafiğine dayandıran analist, fiyatın ayı piyasası ABC modelini bitirmek için bir son köşegen oluşumu varmış gibi görünmeye başladığına inanıyordu. Analist RektCapital, 330.000 takipçisine borsa çöküşlerinin tarihsel bir eğilim haline geldiğini söyledi. Söz konusu durumun mutlak BTC ayı piyasası tabanına yakın bir yerde gerçekleştiğine işaret etti. Ayrıca, önceki BTC döngülerinde düşüşe Bitmex’in neden olduğunu söyledi. Bundan daha önce Mt Gox’tu vardı. Bu sefer ise FTX.

Diğer yandan  On-Chain College, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasına kıyasla aşırı satıldığı dönemleri vurgulamak için BTC Mayer Multiple grafiğine baktı. Analist, bu tür dönemlerin korku, karamsarlık ve öfke ile işaretlendiğini söyledi. Analist ayrıca, bu tür dönemlerin tarihsel olarak, olumlu bir toparlanmanın gerçekleştiği en iyi uzun vadeli değer bölgelerinden bazılarını sağladığını da sözlerine ekledi.

Dip seviye görüldü mü?

Analist TradingShot, bir TradingView gönderisinde, iki hafta önce BTC’nin bir yıldan fazla bir sürenin en güçlü haftalık hacmini gördüğünü vurguladı. Aynısı, yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü gösterebilir. Analist, bir haftalık bir grafikte, hacimdeki ciddi artışa dikkat çekti. Bunun Bitcoin grafiğindeki eğilimin tersine dönüşüyle ilişkili olma eğiliminde olduğuna dikkat çekti. Ticaret hacmi artışı, 19 Kasım 2018 ile 13 Mayıs 2019 arasında mevcuttu. Bu da ayı döngüsünün dip oluşumuydu.

Ancak analist Ecoinometrics, kötü haberlerin bazı stresli finansal koşullarda BTC’yi hala vurabileceğini öne sürdü. Son 13 yılda, Bitcoin yalnızca birkaç kez görülen finansal koşullar yaşadı. Bu nedenle, analist daha fazla kötü haberin gelmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Madencileri Agresif Satışa Başladı
Bitcoin Fiyat Tahmini 2023 – Yılbaşı Öncesi 30.000 Dolar Olur Mu? Geleneksel piyasalara alternatif olarak ortaya çıkan kripto paralar arasında uzun zamandır yatırım yapmak için açık ara en iyi kripto para birimi Bitcoin’dir. Gösterdiği performans ile geleneksel döviz yatırımları ve hisse senetlerinden çok daha fazla kazanç sağlayan Bitcoin,...
Kriptokoin 1 hafta önce