Bitcoin Balina Adreslerinde Kayda Değer Artış! Anlamı Ne?

Bitcoin Balina Adreslerinde Kayda Değer Artış! Anlamı Ne?
Bitcoin Balina Adreslerinde Kayda Değer Artış! Anlamı Ne?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiment tarafından kısa süre önce yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin balina adreslerinde kayda değer bir artış oldu. Zira yalnızca 24 saat içinde, bu kategoriye 16 yeni adres eklendi. Peki, bu ne anlama geliyor? İşte detaylar…

Bitcoin balinaları çoğalıyor

Santiment verileri, Bitcoin için kritik bir gelişmeye işaret etti. Zira verilere göre balinaların sayısı artış yaşadı. Balina adreslerindeki bu ani artış, Bitcoin’in 27.000 dolarlık zorlu direnç seviyesini aşmak için devam eden arayışıyla aynı hizaya geldi. Yani, kripto para dünyasında ilgi çekici bir bölüme zemin hazırladı. Santiment’in verileri, balina adreslerindeki bu artışın özellikle 100 ila 1.000 BTC’ye sahip olanlarla ilgili olduğunu gösteriyor. Ayrıca 28 Şubat 2022’den bu yana bu kategorideki en önemli bir günlük artışı işaret ettiğini ortaya koyuyor. Bu yeni eklemelerle birlikte, bu gruptaki toplam adres sayısı 13.967 gibi etkileyici bir rakama ulaştı. Böylece büyük ölçekli yatırımcıların ilgisinin yeniden arttığını gösterdi.

Bununla birlikte, bu artışın kısmen bir sonraki kademeye ilerleyen daha küçük cüzdanlardan kaynaklandığını belirtmek önemlidir. Halihazırda 140.210 şaşırtıcı adres 10 ila 100 Bitcoin tutuyor. Bu da bireysel yatırımcılara odaklı yatırımcılar arasında artan ilgiyi vurgulamakta. Santiment daha önce, en az 10 BTC içeren cüzdanların Şubat 2022’den bu yana benzersiz bir artışa tanık olduğunu açıklamıştı. Mart 2022’den bu yana, 10+ BTC’lik cüzdanlar için 11.806 yeni adres bulunuyor ve bu da bireysel odaklı adreslerde yüzde 12’lik bir büyüme anlamına geliyor.

Uzun vadeli yatırımcılar ve piyasa dinamikleri arasındaki ilişki

Aynı zamanda, Bitcoin balina adreslerindeki bu artış, uzun vadeli sahiplerin en iyi kripto varlığı biriktirmeye devam etmesiyle aynı zamana denk geliyor. Blockchain analitik firması IntoTheBlock’a göre, BTC’yi bir yıldan uzun süredir elinde tutan yatırımcılar şu anda varlığın toplam arzının %69 gibi önemli bir kısmına sahip. Bu istatistik, bu uzun vadeli sahiplerin Bitcoin’in kalıcı değerine duydukları güvenin altını çiziyor. Bu sırada, Ekim ayı boyunca Bitcoin’in fiyatı önemli zorluklarla karşılaştı. Zira ayın başında 28.000 doların üzerinde olan fiyat 26.900 dolara kadar geriledi. Bazı uzmanlar, Orta Doğu’da tırmanan gerilime ve türev piyasasından gelen çelişkili verilere işaret etti. Bitcoin’in 25.000 dolara kadar düşme potansiyeli konusunda uyarı yapanlar da vardı.

Bu endişeler, BTC madencilerinin eylemleri nedeniyle artan satış baskısına işaret etti. Bu, özellikle de IntoTheBlock tarafından güçlendirildi. Bu hafta, madenciler Nisan ayından beri satılan en büyük miktar 20.000 BTC’nin üzerinde satış yaptı. Böylece piyasaya önemli bir baskı uyguladı. Bununla birlikte, piyasa gözlemcileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kararına bakıyor. SEC’in spot borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması halinde Bitcoin talihi konusunda umutlu olmaya devam ediyor. Buna ek olarak, iyimserlik kaynağı olarak varlığın tarihsel performansına işaret edilmekte. Bunun için, sektör için bir yükseliş faktörü olarak görülen ve yaklaşan Bitcoin halving’ine dikkat çekilmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin Balina Adreslerinde Kayda Değer Artış! Anlamı Ne?