Bitcoin Balinaları Bu Seviyede Pusuda: BTC Satacaklar!

Bitcoin Balinaları Bu Seviyede Pusuda: BTC Satacaklar!
Bitcoin Balinaları Bu Seviyede Pusuda: BTC Satacaklar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), boğaların balina büyüklüğündeki satıcılarla karşı karşıya gelmesiyle yükseldi. 28 Eylül Wall Street açılışının ardından hoş bir geri dönüş gerçekleştirdi. Peki, sırada neler var?

Bitcoin balinaları 20.000 dolarla pusuda bekliyor

Veriler, BTC/USD’nin Bitstamp’ta 19.656 doları gördüğüne işaret etti. Yani BTC’nin gün içinde 1.000 doların üzerinde kazanç sağladığını gösterdi. S&P 500 ve Nasdaq Composite Index sırasıyla yüzde 1.5 ve yüzde 2.2 yükseldi. Şimdi, analiz, yaklaşık 20.000 dolarlık alanın, kâr elde etmeye devam etmek isteyen büyük hacimli traderlarla aynı hizada olduğu konusunda uyardı.

Analiz kaynağı Material Indicators, Binance’teki BTC/USD grafiğine işaret etti. “Fiyat değişimini en aza indirmek için BTC desteğine dökülen kahverengi renk, Mega Balinaları gösteriyor” yorumunu yaptı. Aşağıdaki anlık görüntü, 20.000 dolarlık sınırın hemen altında bekleyen direncin büyük bir kısmını doğruladı. Material Indicators, 19.5 bin dolar seviyesindeki direnç/destek dönüşümünün ABD dolarına başka bir yükselişi etkileyip etkilemeyeceğini merak  ettiklerini söyledi.

Analistler, yatırımcıların hemen kutlamaya başlamaması gerektiğini söylüyor

Bu arada, on chain analiz platformu CryptoQuant analisti Maartunn, olumsuz tahminini paylaştı. 18.000 ila 18.500 dolar arasında geniş bir teklif alanı kaydetti. Bu alan, an itibariyle yaklaşık 65 milyon dolar değerindeydi. Potansiyel olarak bir destek yastığı oluşturuyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.600 doların altındaki bölge, teklif desteğinden yoksundu. Bunun da 12.000 dolara doğru bir potansiyel yarattığı söylenmekte idi.

Popüler Twitter hesabı Cheds, “boğaların kutlamaya başlaması” konusunda uyarı yaptı. Mevcut sıçramanın gücü açısından, traderlar şüpheci davrandı. Şu anda BTC/USD çifti, yüzde 2.8’lik bir değer artışı ile 19.440 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, son 7 günde yüzde 4.8 oranında bir sıçrama yaşamıştı.

Dolar, son yirmi yılın zirvesinin ardından geriledi

Piyasalar, makro gelişmelerden de etkilenmekte. Bugün, makro alanda göze çarpan şey, İngiltere Merkez Bankası’ndan gelen hamle. Finansal kargaşanın para birimini ve tahvil piyasasını vurmasının ardından İngiltere parasal genişlemeye (QE) döndü. İngiltere Merkez Bankası GBP/USD için anında bir toparlanma başlattı. Parite tüm zamanların en düşük seviyelerini görmüştü.

Zaten yirmi yılın en yüksek seviyesini kaydeden ABD doları, kazançlarını geri vermeye devam etti. ABD doları endeksi (DXY), yazı yazılırken, gün için tam 1,5 puan düşüşle 113’ün altına geri dönecek gibi görünüyordu. IncomeSharks isimli analist “Pumptober’a girerken Bitcoin ve Hisse Senetleri için haftayı güçlü bir şekilde bitireceğiz” dedi. Analist, tarihsel olarak bakıldığında Ekim ayında yükseliş yaşandığından bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Balinaları Bu Seviyede Pusuda: BTC Satacaklar!