Reklamı kapat

Dev Bitcoin Balinası, 70.000 BTC’sinin Tamamını Sattı! Sonra…

1 görüntülenme

Bitcoin fiyatı yazın en düşük seviyelerine yakın işlem görüyor. Böylece yatırımcılara dipte satın alma riskine değer olup olmadığını sorgulatıyor. Bununla birlikte, bazı on-chain metrikler, Bitcoin’in indirimli fiyatlarına rağmen balinaların kenarda beklediğini veya sattığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatının düşme olasılığı var

Bitcoin fiyatı, Ağustos başındaki 25.211 dolarlık yazın dip seviyesinden bu yana %23 değer kaybetti. Eylül ayı boyunca, ayılar ısrarla 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.622 doları silmeye çalıştı. Böylece fiyatı dip seviyelere yakın tutarak LL bölgeleri oluşturdular. 3 Ekim 2022’de Bitcoin fiyatı, yaz boğa koşusunun başlangıç ​​noktasının %8 üzerinde dalgalanıyor. Taraflı kripto yatırımcıları, bir sıçrama olup olmayacağını merak ediyor. Ayrıca, yazın en düşük seviyelerinin kırılacağı da korkuya neden oluyor.

Fiyat diplerde gezinirken bit BTC balinası tüm cüzdanını boşalttı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı şu anda 19.300 doların üzerinde işlem görüyor. Bitinfocharts.com’a göre, günlük olarak 500 ila 1.000 Bitcoin işlemi yapan devasa bir balina, yakın zamanda Temmuz ayında tüm Bitcoin’lerini sattı. On-chain veriler, balinanın 20 Temmuz’da sadece dört işlemde 71.380 Bitcoin sattığını gösteriyor. Tahmini 1,5 milyar dolarlık bakiye ile balina, mevcut düşüş sırasında yeniden Bitcoin biriktirmekten kaçınarak o zamandan beri kenarda oturuyor.

İronik olarak, balinanın son işlemi, milyar dolarlık pozisyonu başarıyla sattıktan bir gün sonra BTC’de sadece 200 dolarlık bir satın alma oldu.

Teknikleri ilgili on-chain metriklerle birleştiren 17,622 dolara yakın destek bölgesi tehlikede ve önümüzdeki haftalarda düşmesi muhtemel. Bununla birlikte, kenardaki balinaların piyasa girmesi durumda, FXStreet analistlerinden Tony Montpeirous’a düşüş senaryosunu değiştirebilir.

2023 ve 2025 için Bitcoin tahminleri

Tahminlere geçmeden önce, göze çarpan bir özelliğin belirlenmesi ve vurgulanması önemlidir. Tahminler değişkendir ve kesin değildir. Bir platformdan diğerine, bir analistten diğerine tahminler birbirinden önemli ölçüde farklık göstermektedir.

Changelly’ye göre, Bitcoin’in ortalama işlem fiyatı 2025’te 124.508 dolara kadar çıkacak. Platform 137 bin dolara kadar yükseleceğini iddia ediyor. 5 yıl sonrası yani 2030 için, Changelly’ye göre, BTC 2030’da 937 bin dolar civarında zirve yapabilir ve ortalama 798 bin dolar fiyatla işlem görebilir.

Bu tahminlerin daha noktaları nelerdir? Yeni başlayanlar için, çoğu, devreye giren kripto kıtlığının değeri konusunda iyimser. İkincisi, maksimalistler, Bitcoin talebinin sonsuz olduğu bir gelecek tasavvur ederler. Son olarak, Bitcoin’in benimsenmesinin yıllık %113 artmasıyla birlikte, birçoğu aynı şeyin bir gün BTC’nin fiyatı tarafından vurgulanacağını söylüyor.

Başka projeksiyonlar da var, bunlar daha da yükseliş. Örneğin Parallax Digital’den Robert Breedlove’a göre, BTC 2031 yılına kadar 12,5 milyon dolara ulaşacak. Şimdi, kripto para biriminin Ekim 2021’e kadar 307 bin dolara ulaşacağını söyledi. Dolayısıyla, bazılarının onu ciddiye almamasının iyi bir nedeni var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danışmanlık Devi Açıkladı: SHIB 1 Doları Görecek Mi? Shiba Inu (SHIB) yatırımcıları şu anda hızlı bir fiyat artışı görmek istiyor. Meme token’in geçen yıl sadece Ocak ayında %1.000’den fazla yükseldiğini belirtelim. Peki önümüzdeki yıllarda 1 doları görmemiz mümkün mü? Neden 1 dolarlık SHIB fiyat hedefi...
Buğra Çağlar 2 ay önce