Bitcoin Balinası: Ripple Davasının Sonucu Böyle Olacak!

Bitcoin Balinası Ripple Davasının Sonucu
Bitcoin Balinası Ripple Davasının Sonucu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal bir Bitcoin balinası olan Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, yakın tarihli bir Twitter toplantısında SEC ve Ripple davasını değerlendirdi.

Cathie Wood, SEC ve Ripple davasının sonucunu tahmin ediyor

Ark Invest CEO’su, yaklaşık üç yıldır iniş ve çıkışlarla devam eden davanın sonucuna ağırlık verdi. SEC’in davayı kaybeden taraf olabileceğini söyledi. Wood, Ripple’ın nasıl galip geleceği hakkında somut bir kanıt sunmuyor. Ancak, görünüşün Blockchain şirketi lehine bir sonuç önerdiğini düşünüyor.

Twitter toplantısında, yargıçların mahkemede aldığı son kayıpları özetleyerek, “Görünüşe göre SEC, Ripple davasını da kaybetme yolunda olabilir” dedi.

XRP fiyatı olumlu dava seyriyle haftalık bazda %25 yükseldi

Hukuk mücadelesindeki son kararların Ripple lehine göründüğünü belirtmekte fayda var. Ripple Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, Yargıç Analisa Torres’in Daubert önergeleriyle ilgili kararının ardından şirketin her kararla daha fazla güven kazandığını söyledi.

Ripple ayrıca yakın zamanda, adil bildirim savunmasını destekleyen ayrı davalardan alınan mahkeme kararlarına atıfta bulunan mektuplar gönderdi. Yakın zamanda bildirildiği üzere, SEC nihayet bu mektuplara yanıt verdi. Ancak uzmanlar, cevabın, özellikle Voyager’ın iflas davasındaki yargıcın ifadeleriyle ilgili olarak, Ripple’ın argümanlarına çok az zarar verdiğini belirtti.

Ripple’in eli güçlendikçe, yerel token XRP yeşil tahtada ilk sıraya yükseliyor. Piyasa değerine göre 6.en büyük kripto, son 24 saat göre %15’in üzerinde değer kazandı. Haftalık kazancını %25’in üzerinde tutuyor.

SEC-Ripple arasında devam eden yasal açmazın Mart ayı sonuna kadar sonuçlanması beklendiğinden, balinalar ve bireysel haberi önceden satın almak için acele ediyor.

ABD’li düzenleyici SEC, 2020 yılında Ripple ve yöneticilerini, işlerini finanse etmek için XRP satmaları nedeniyle menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. SEC, Ripple’ın XRP’yi menkul kıymet olarak kaydetmesi gerektiğini savunuyor. Uzun bir süre sonra, SEC ve Ripple arasındaki yasal sürecin yakında sonuçlanması bekleniyor.

Haziran ayında bir Bitcoin Spot ETF görebilir miyiz?

Cathie Wood, bu konuda, Grayscale davasındaki hakimlerin ifadelerine atıfta bulunarak düzenleyicilerin Bitcoin ETF ürünlerini onaylamada tutarsız davrandığını söyledi. Wood, Haziran ayında geleceğini tahmin ettiği Grayscale için olumlu bir karar bekliyor. SEC’in onayladığı Bitcoin vadeli işlem ürününü kapatmak veya Grayscale spot ETF’yi onaylamak arasında seçim yapması gerektiğini söyledi.

Wood’un şirketi Ark Invest, 21Shares ile ortaklaşa iki kez bir Bitcoin spot ETF başvurusu yapmıştı; Her iki durumda da SEC teklifi reddetti ve en son ret Ocak ayında geldi.

Ark Invest Lideri: Bu Binance Altcoin'inden Aldım!

 Kriptokoin.com olarak 2023’e uzanan SEC-Ripple davasından son gelişmelere bu yazıda yer verdik. Cathie Wood, herhangi bir somut neden belirtmezken, Ripple’in davanın kazanan tarafı olacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Balinası: Ripple Davasının Sonucu Böyle Olacak!