Bitcoin Banknotları Geliyor!

Serkan Eser
Serkan Eser 4 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin sirkülasyona girmekte zorluk yaşayacağını mı düşünüyorsunuz? Kripto para kullanımının karmaşık yapısının ilk başlayanlar için bir tabu olduğu gerçek. Ama bu tabu yıkılmak üzere. Zira, Singapur merkezli girişim Tangem, Bitcoin banknotları ile kripto para dünyasına yeni adım atanlar için süreci kolaylaştırmak adına Bitcoin banknotları üretmeye başladı bile!


Dijital varlıkların kağıt para olarak üretimini yapan Singapur merkezli girişim Tangem, akıllı bitcoin banknotlarını Megafash Suntec City alışveriş mağazında kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Bitcoin Smart Banknotes Launched in Singapore

Yapılan açıklamaya göre banknotlar ilk olarak 0.01 ve 0.05 BTC olarak satışa çıkarılacak. Firma banknotların üretilme amacını ise şöyle açıklıyor;

“Bitcoin banknotları ile kripto paralar daha kolay bir şekilde kullanıcılarla buluşacak ve kripto paralara erişim piyasaya yeni giren kullanıcılar için artık çok daha basit hale gelecek.”

İsviçre’de kripto vadisi olarak adlandırılan Zug’da, Hong Kong’da, Singapur’da, Moskova’da ve Çin’de ofisleri bulunanTangem ürettiği 10,000 ürünü potansiyel müşterine ulaştırmak için gemiyle yola çıkardı bile.

Tangem’in Akıllı Kağıt Paraları Nasıl Çalışıyor

Tangem kağıt dijital varlıkların çalışma mekanizmasında herhangi bir kompleks yapı bulunmadığını, bu varlıkların da diğer fiat paralar gibi sirkülasyonda yer alabileceğini, işlemlerin gerçekleşmesi için ise sadece NFC (Yakın Alan İletişimi) barkod okuyuculara ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Bitcoin Smart Banknotes Launched in Singapore

Bu sayede transfer ücretleri ve onay süreci gibi sıkıntıların da önüne geçmeyi planlanan Tangem, anonimliğin de korunacağına vurgu yapıyor.
Dünyanın dijitalleşme sürecinde kağıt paraların kaybolacağı bir gerçek olsa da fiat paradan kripto paraya geçiş döneminde bu tarz girişimlerin endüstrinin adaptasyonu adına olumlu sonuçlar doğuracağını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

IOTA Cobinhood’da Listelendi! Dün dünyanın en büyük kripto para borsalarından Huobi’de listelenerek 2 dolar seviyelerinden 2,35 dolara kadar yükselen IOTA, düşük komisyonları ile öne çıkmak isteyen ve günlük 8 milyon dolarlık ticaret hacmi olan CobinHood borsasında da listelendi. IOTA kurucusu...
Serkan Eser 4 Mayıs 2018