2019’un Yıldızları: Bu 5 Güçlü Altcoin %42 – %152 Arası Büyüdü!

Serkan Eser
Serkan Eser 21 Mart 2019
0 görüntülenme

Bitcoin ve kripto para piyasası, 2018 yılında önceki senelerde elde ettiği kazançlar sonrası büyük bir fiyat düzeltmesine giderken, 2019 yılının Şubat ayında dek uzanan tarihin en uzun ayı piyasalarından birisine tanık olduk.

Bitcoin ve altcoin’lerde ayı piyasasının henüz bitip bitmediği tartışılmaya devam ederken, pek çok alternatif kripto para birimi rüzgarı büyük ölçüde yanına almış durumda.

Son günlerde kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler pek çok kişide eski bahar anılarını anımsatırken, kripto para dünyasının önde gelen 5 altcoin’inin verileri incelendiğinde, 2019 yılında zaten bu kripto paraların baharı yaşamaya başladığını görüyoruz.

EOS, Litecoin, Maker, Ontology, Binance Coin

Coinmarketcap verilerine göre kripto para piyasasının en değerli 50 kripto parası konumunda yer alan para birimleri incelendiğinde, 2019 yılında sergiledikleri performansla Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi önde gelen kriptoları geride bırakan beş kripto para öne çıkıyor.

Bu zamana dek en fazla değer kazanan kripto paralar bu şekilde;

5. EOS +42% artışla, 2.62 dolardan $3.74 dolara

4. Maker +58% artışla, $448.26 dolardan $710.03dolara

3. Litecoin +96% artışla, $30.87dolardan $60.58 dolara

2. Ontology +133% artışla, $0.59dolardan $1.38 dolara

1. Binance Coin +151% artışla, $6.07 dolardan $15.25 dolara

yükselmiş durumdalar.

Kripto para piyasasına yayın saati itibariyle genel olarak yeşil renk hakim.

Bitcoin fiyatı yüzde 1.03’lük artışla 4,040 USD, Ethereum yüzde 0.9’luk artışla 139.24 USD ve XRP fiyatı da yüzde 0.90’lık artışla 0.3172 USD seviyelerinde bir değerden işlem görüyor.

Son gelişmeler dahilinde kripto para piyasasının toplam hacmi 141,8 milyar dolara yükselirken, Bitcoin’in piyasa içerisindeki etkisi ise son ayların en düşük seviyelerinden olan yüzde 50,8’e dek gerilemiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple (XRP), Bitcoin’e Karşı Yüksek Baskı Altında Kriptokoin.com-Ripple fiyatı 0.0000808BTC desteğinin üzerinde kalamadı ve bu durum Bitcoin karşısında düşüşleri daha da artırdı. XRP şu anda BTC’nin baskısı altında ve fiyat bundan sonraki aşamada 0.0000780BTC’nin altına düşebilir. Kilit Temel Noktalar Ripple fiyatı 0.0000820BTC direncini kıramadı...
Mesut İnan 21 Mart 2019