Bitcoin Boğa Döngüsü Sona mı Eriyor? İki Usta İsim Yanıtlıyor!

Bitcoin Boğa Döngüsü Sona mı Eriyor? İki Usta İsim Yanıtlıyor!
Bitcoin Boğa Döngüsü Sona mı Eriyor? İki Usta İsim Yanıtlıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in son on yıldaki fiyat performanslarına ayı ve boğa döngüleri hakim oldu. Genel olarak, Bitcoin (BTC)’nin yarıya inmesi boğa piyasasının başlangıcı için katalizör olarak kabul görüyor. Bu tür her olayın öncesindeki son iki yılda ise ayılar güç gösterdi. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, mevcut boğa döngüsünün ne zaman sona ereceğine dair tahminlerini paylaştı. Ayrıca analist Jason Pizzino, Bitcoin’in yukarı yönlü hareket için hazırlandığını söylüyor.

Bitcoin boğa döngüsü ne zaman sona erecek?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin bu yı performansıyla göz doldurdu. Özellikle SEC’in spot Bitcoin ETF onayı ve halving katalizörlerinin etkisiyle yeni bir ATH seviyesi kaydetti. Peki bu süreç bitti mi? On-chain piyasa istihbaratı ve analitiği CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre, Bitcoin hala yükseliş döngüsünün ortasında. Analist, piyasa değerinin şu anda gerçekleşen değerine kıyasla daha hızlı büyüdüğüne işaret ediyor. Geçmiş verilere dayanarak, bu eğilim yaklaşık iki yıl sürme eğiliminde. Dolayısıyla, analist, bu döngünün Nisan 2025 civarında sona ereceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, bankacılık devi JPMorgan Bitcoin fiyatının yakın gelecekte önemli bir ralli yaşamayacağını öngörüyor. Bankacılık devinin tahmini, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerine yönelik talebin azalmasına ve Hong Kong’da benzer kripto ürünlerinin piyasaya sürülmesine dayanıyor.

BTC için boğa döngüsünün hiçbir şekilde bitmedi!”

Bir başka yerde analist ve trader Jason Pizzino, Bitcoin’in ATH seviyelerine ulaşma yolunda olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda analist, BTC’nin büyük bir yukarı yönlü hareket için hazırlandığını belirtiyor. Pizzino, Bitcoin boğa piyasasının 69.000 dolar civarındaki acil direncinin altında konsolide olduğu için sadece bir nefes aldığını kaydediyor.

Balinaların Topladığı Bitcoin İçin Tahmin: ‘Tehlike’ Bitti mi?

Analiste göre, BTC’nin konsolidasyondan çıkması ve mevcut seviyelerden yaklaşık %100 kazanç elde etmesi sadece bir zaman meselesi. Pizzino, büyük BTC fiyat hedefini belirlemek için Fibonacci uzatma aracını kullanıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Döngünün herhangi bir şekilde sona erdiğini düşünmüyorum, bu yüzden sadece yukarı yönlü hedeflere bakacağım. Bunlardan ilki 135.000 dolar. Burada sadece bazı kolay yuvarlak rakamlar kullanacağız. Şimdi bu özel hareketin iki katını [3.000 ila 68.000 dolar] yapacak olsaydı, hızlı matematik için bu aralık yaklaşık 65.000 dolardır. Yani 65.000 doları en üstten tahmin ediyorsunuz, yaklaşık 135.000 dolara ulaşıyor.

Kaynak: Jason Pizzino

Analistin Bitcoin için hedefleri

Analist, Bitcoin’in mevcut noktadan potansiyel olarak ikiye katlanmasından önce izleyeceği başka “ilginç” fiyat seviyeleri olduğunu da söylüyor. Bu doğrultuda Pizzino, şu seviyelere dikkat çekiyor:

Açıkçası, 100.000 dolar herkesin bakacağı bir rakam olacak, biraz psikolojik bir seviye. Muhtemelen ‘Bitcoin 100.000 dolara’ gibi büyük partiler düzenlenecek. Ve sonra bu sonraki ikisi – bu diğerleri 115.000 dolar, 120.000 dolar arasında ama ben şimdi burada 130.000-150.000 dolar ile ilgileniyorum. O dönemde Bitcoin’de neler oluyor? Bunun da ötesinde, başka türden ralliler ve düzeltmeler yaşarsak ne olur?… Döngünün sonu için bu fiyat hedeflerini öngörmek söz konusu olduğunda bir sonraki önemli ilginç nokta bu olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Boğa Döngüsü Sona mı Eriyor? İki Usta İsim Yanıtlıyor!