Reklamı kapat

Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman? 

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Eylül 2022
0 görüntülenme
Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman? 

Lider kripto Bitcoin (BTC) bu ay içinde 17.000 dolar seviyesine yaklaştı. Bazı piyasa analistleri, Bitcoin’in dibi gördüğünü düşünürken, bazıları henüz değil diyor. Morgan Creek Capital Management kurucusu ve CEO’su Mark Yusko ise kripto piyasası için en kötüsünün geride kaldığını söylüyor. Ayrıca Yusko, Fed’in geri adım atmak zorunda kalacağını ve yakıcı bir rallinin geleceğini öngörüyor.

“Bir sonraki Bitcoin boğa döngüsü yolda!”

Creek Capital yöneticisi Mark Yusko, YouTube kanalı Thinking Crypto’ya yeni bir röportaj verdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa, lider altcoin Ethereum’un (ETH) en büyük yükseltmesi olan Merge’e büyük umutlar bağladı. Ancak, Merge’ün ardından piyasa ciddi satış gördü.

Mark Yusko, bu satışın ortasında dijital varlıkların fiyatının hala düşebileceğini ifade ediyor. Bununla birlikte hedge fonu emektarı, kripto piyasalarının dibe vurduğunu kaydediyor. Bu yüzden, şimdi bir sonraki boğa döngüsünün yolda olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Yusko, şu açıklamayı yapıyor:

Aslında kripto kışının bittiğine ve baharın geldiğine inanıyorum. Dibini gördük. Bu, tekrar test edemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bundan biraz daha aşağı inemeyeceğimiz anlamına bile gelmiyor. Ancak gerçekten Bitcoin’deki kaldıracın katartik gevşemesi gerçekleşti. Burada Merge’le ilgili bir ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ ile karşılaştık. Birçok insan, Merge gerçekleştiğinde birdenbire herkesin Ethereum alacağını düşünüyordu.

Bitcoin

“Fed geri adım atacak ve short’lar yanacak!”

Yusko, Federal Rezerv faiz oranlarını artırmaya devam etmeye karar verse bile, gerileme dünya çapındaki ülkeleri hırpalarken, bunun küresel fiyatlar üzerinde sınırlı bir etkisi olacağını söylüyor. Bu görüşünü ise şu şekilde izah ediyor:

Kişisel inancım, resesyonda olduğumuz. 2001 tarzı durgunluğun sığ bir türü. Bir depresyon değil. Fed’in işleri gereğinden fazla sıkılaştırabileceğini ve sonunda kırabileceğini düşünüyorum.

Ancak Yusko, “Mesele şu ki, kaç tane Fed artırımı Ukrayna’dan çıkan buğdayın fiyatını değiştirecek?” diye soruyor. Ardından, “Önemli değil, değil mi? Bununla hiçbir ilgisi yok,” diyor. Yusko, sözlerine şu yönde devam ediyor:

Rusya’dan Avrupa’ya doğalgazın fiyatını daha ne kadar artıracak? Fark etmez, 50 kat artırım yapabilirsiniz. Bu benzinin fiyatını değiştirmez. Sizi varilden kurtardıkları için gazın fiyatını düşürmeyecekler. Çin’deki Sıfır-Covid politikasını değiştirecek ve tedarik zincirini düzeltecek mi? Böylece arabamı gerçekten takas edip yeni bir Kia alabilecek miyim?

Bitcoin

Yusko, Fed’in faiz oranları konusundaki mevcut duruşundan döneceğini düşünüyor. Bu durumda, muhtemelen bu hareketin kripto için bir yükseliş olacağını kaydediyor. Bu görüşlerini ise şu ifadelerle açıklıyor:

Bence bir durgunluk yaşıyoruz. Bu yüzden Fed’in geri adım atacağını düşünüyorum. Geri döndüklerinde, ortalığı yakıcı bir ralli gerçekleşecek. Yakıcı demek istiyorum çünkü short’lar yanacak. Kriptodaki short miktarı çok büyük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Jibrel Network Nedir? JNT Ne İşe Yarar?
Jibrel Network Nedir? JNT Ne İşe Yarar? Jibrel Network nedir? Jibrel Network, merkeziyetsiz finans (DeFi), Web3 ve tokenizasyona odaklanan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Jibrel Network nedir, ne sunar, JNT coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi sık sorulan soruları...
Kriptokoin.com 28 Eylül 2022