CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali

CNCB: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin Boğa Sinyali
CNCB: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin Boğa Sinyali
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ağustos’un Grayscale zaferi ardından spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanacağına yönelik beklentiler büyüor. Bugün iddialı bir tahmin CNBC piyasa muhabiri Bob Pisani’den geldi.

Analistler, Grayscale zaferi ardından Bitcoin ETF onayı için çıtayı yükseltiyor

CNBC piyasa muhabiri Bob Pisani, en son ekranlarda göründüğünde spot Bitcoin ETF’lerinin bu yıl içinde onaylanacağını öne sürdü. Şu anda BlackRock, VanEck, Fidelity, Invesco ve WisdomTree gibi dev şirketler ETF başvuruları için 2 Eylül’ü bekliyor. Pisani, bu başvuruların onaylanacağına keskin gözüyle bakarken, SEC’in tek şansının da bu olduğunu ima ediyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ABD mahkemesi 29 Ağustos’ta Grayscale-SEC davasında kripto lehine karar verdi. Devre Hakimi Neomi Rao, SEC’in Grayscale’in ETF başvurularını reddetme yönündeki kararını iptal etmesini emretti. Haberin etkisi Bitcoin dahil neredeyse tüm altcoin sektörünü harekete geçirdi.

Grayscale-SEC Dava Sonucunun Ardından Ralli Başladı! Kripto piyasası Bitcoin Sıçradı!

Bob Pisani tek değil: Bloomberg analistleri de %75 ihtimalle onay bekliyor

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, dün eskiden %65 olarak belirledikleri ETF onay oranını %75 olarak güncellediler. Bu karar piyasada boğa hareketlerine yol açan Grayscale zaferinin ardından geldi. Balchunas, beklentilerini X hesabından şu şekilde duyurdu:

James Seyffart ve ben, bu yıl piyasaya sürülecek spot Bitcoin ETF’lerinin şansımızı %75’e yükseltiyoruz (24’ün sonuna kadar %95). Grayscale galibiyetini önceki %65 oranımıza dahil etsek de, kararın oybirliği ve kararlılığı beklentilerin ötesindeydi ve SEC’e “çok az hareket alanı” bıraktı.

SEC şu anda 7 spot Bitcoin ETF’i için karar aşamasında

ABD’li düzenleyici SEC, yedi farklı Bitcoin ETF başvurusuna yönelik kararlarını sadece altı gün içinde açıklayacak. Kripto dünyası, SEC’in Bitcoin ETF başvurularına yönelik yaklaşan kararlarına yakından takip ediyor. Son haberlere göre SEC, çeşitli yatırım şirketlerinin yedi farklı Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararlarını önümüzdeki hafta açıklayacak.

Bitcoin ETF’leri, geleneksel finansal ürünlerle kripto paraları bir araya getiriyor. Bu ürün, büyük oyuncular için geniş bir yatırım yelpazesi sunuyor. Bu tür ETF’ler, Bitcoin’in fiyat hareketlerine dayalı olarak işlem gören finansal ürünlerdir. Yatırımcılar, BTC ETF’leri aracılığıyla Bitcoin’in değerine endeksli pozisyonlar alabilirler.

Başarılı Analistten ETF Ekseninde Bitcoin Fiyat Tahmini!

SEC’in yaklaşan ETF kararları, kripto para piyasası üzerinde doğrudan etkili olacak. Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, geleneksel finansal kuruluşların ve yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini artırıyor. Ayrıca, kripto para alanına daha fazla kurumsal yatırımcının katılmasına da olanak tanıyor. Ancak, SEC daha önce birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetti. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak karar sektör için köklü değişimlere işaret edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali