Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Ediyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
2.461 görüntülenme
Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Ediyor!

Dev Bitcoin borsası, Gemini borsası tarafından çıkarılan ABD Doları’na bağlı stablecoin GUSD’yi liste dışı edeceğini açıkladı.

Bitcoin borsasının delist kararı

Önde gelen Bitcoin borsalarından OKX, Gemini Dollar’ı (GUSD) delist etmeye karar verdi. Borsa tarafından yapılan açıklamada, “Listelenen tüm projelerin performansı sürekli olarak izleniyor ve listelenme niteliklerini düzenli şekilde gözden geçiriliyor. Bununla birlikte kullanıcılardan gelen geri bildirimlere ve OKX Token Listeden Çıkarma Kılavuzuna dayanarak GUSD’yi delist ediyoruz.” denildi.

Yapılan açıklamada, GUSD’nin 1 Şubat TSİ 11.00 itibari ile platformdan kaldırılacağı, OKX Convert özelliğinin de GUSD ürünleri için kullanılamayacağı belirtilmiştir. Bununla birlikte GUSD, kripto para borsası Gemini tarafından ihraç edilen ABD Doları’na bağlı bir stablecoin’dir. Gemini, son zamanlarda iflas eden Genesis’i kontrolüne verdiği 900 milyon dolarlık müşteri varlığını iade etmemesiyle suçlanmaktadır.

İki şirket arasında olan bu durum, şirket yöneticileri arasında da polemiğe dönüşmüştür. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hem Genesis hem de Gemini borsasına karşı, kayıt dışı menkul kıymet sattıkları gerekçesiyle dava açmıştır. Bununla birlikte OKX’in liste dışı etme kararı sonrası, GUSD değeri 1 doların altına gerilemiştir. Bu stablecoin, Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere 0.9872 dolardan işlem görmektedir. Ayrıca GUSD’nin dolaşımdaki miktarı ise 600 milyonun üzerindedir.

OKX Ventures kripto yeniliklerinin yeniden dirilişini tahmin ediyor

Önde gelen küresel kripto para ticaret platformu OKX’in yatırım kolu olan OKX Ventures, 2023 Kripto Yatırım Görünümü Raporunu yayınladı. Rapor, 2023’te uzayda neler beklenebileceğine dair tescilli ve üçüncü taraf verilerine dayalı iç görüler sunuyor.

Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişi enerji tüketiminin %99 oranında azalmasına yol açarken, ETH birleşmesi gelişmiş ölçeklenebilirlik, güvenlik ve çevre dostu çözümler sunacaktır. Bu avantajları geçmek isteyen yeni ve mevcut geliştiriciler için cazip bir olasılık kullanıcılarına yöneliktir. Danksharding’in Şanghay Yükseltmesi’nden sonra TPS’yi 100k+’ya yükseltmesi bekleniyor.

Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Ediyor!

Şirkete göre Web 2.5 alanı istikrarlı bir büyüme görecek. Geleneksel markalar, internet şirketleri ve KOL’ler Web 2.5 uygulamaları için Web3 alanında kripto endüstrisine bir dizi yeni kullanıcı çekmek için yeterince başarılı oldular. Düşük eşikli cüzdanlar, geliştirilmiş Web3 deneyimleri, DApp’lere daha kolay erişim, güvenli, paylaşılan açık kaynak çözümlerinin tanıtımı ve yolda olan daha birçok yenilikle, kriptoya yeni başlayanların Web3’ü keşfetmesi için daha kullanıcı dostu bir ortam görmeye başlanacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FED Faiz Kararı Bekleniyor: 7 Altın Analisti, Seviyeleri Verdi!
FED Faiz Kararı Bekleniyor: 7 Altın Analisti, Seviyeleri Verdi! Yatırımcılar, faiz artırım stratejilerine ilişkin daha fazla netlik için dikkatlerini ABD Merkez Bankası’na çevirdi. Ayrıca, bu hafta birkaç merkez bankası toplantısı da takip edilecek. Fed faiz kararı öncesinde altın fiyatları, Pazartesi günü hafif bir düşüş kaydetti. Analistler...
Vural Erkan 2 ay önce