Ünlü Bitcoin Borsası, Bu İşlemleri Durduruyor: Tarih Açıkladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
723 görüntülenme
Ünlü Bitcoin Borsası, Bu İşlemleri Durduruyor: Tarih Açıkladı!

Ünlü bir Bitcoin ve altcoin borsası olan Bybit, kullanıcıların ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldı. Ayrıca çekim işlemlerinin de 10 Mart’tan itibaren durdurulacağı belirtildi. İşte detaylar…

Bitcoin borsası USD yatırma ve çekme işlemlerini durduruyor

Cumartesi günü kripto borsası Bybit, ulusal ve uluslararası müşteriler için ABD doları (USD) mevduatlarının askıya alındığını duyurdu. Borsa, “İşlemleri işlememizi sağlayan ortağımızdaki hizmet kesintileri nedeniyle Banka Havalesi (SWIFT dahil) yoluyla USD mevduatlarını bir sonraki duyuruya kadar geçici olarak askıya aldık” dedi ve para çekme işlemlerinin 10 Mart’tan itibaren durdurulacağını da sözlerine ekledi.

İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler!

Ancak kullanıcılar, cüzdan adreslerine ve cüzdan adreslerinden kripto para yatırmaya ve çekmeye devam edebilir ve kredi kartları ve diğer ödeme yöntemleri aracılığıyla satın alımları finanse edebilir. Bybit’in hamlesi, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto varlık borsası olan Binance’in dolar transferlerini durdurmasından ve borsalar da dahil olmak üzere kripto firmalarına geleneksel bankacılık hizmetleri sunmakla ünlü California merkezli bir borç veren Silverage’daki bir krizin ortasından bir ay sonra geldi.

Bybit’in hamlesinin nedeni Silvergate mi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen hafta, Silvergate “sürekli bir endişeyle faaliyetine devam edip etmeyeceğini” değerlendirdiğini söyledi. Silvergate, halka açık bir şirketin mali performansını gösteren yıllık 10-K raporunu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunmak için son tarih olan 16 Mart’ı ertelemek zorunda kalacağını söyledi.  Silvergate’in Perşembe günü yaptığı açıklama, Crypto.com, Coinbase, Gemini ve diğerleri gibi birden fazla kripto para birimi hizmet sağlayıcısının güç durumdaki bankayla bağlarını kesmesiyle  sonuçlandı.

Bu Kripto Para Borsasından 'Son Dakika' Kararı!

Silvergate daha önce Sam Bankman-Fried’in artık iflas etmiş olan FTX borsasına bankacılık hizmetleri sağlıyordu. Şirket, Ocak ayında yayınladığı kazanç raporuna göre geçen yıl 949 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen’e göre, Bybit’in Silvergate krizinin ortasında Binance’in liderliğini takip etme kararı kripto piyasası için büyük bir olay. Thielen müşterilere yolladığı bir notta aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Binance Ocak ayında USD transferlerini durdurduğunda, Bitcoin fiyatları yüzde 10 düştü. Açıkçası, Binance’in diğer borsalardan çok daha büyük bir etkisi var ama şimdi ByBit de 10 Mart’tan itibaren USD transferlerini durduracak. Bu eylem artık SWIFT ve havale işlemlerindeki duraksamaya işaret ediyor ve gerçekten BÜYÜK bir olay.  Örnekler kesinlikle kripto borsaları ve kripto firmaları için USD erişimini kesmek için kasıtlı bir girişim olduğu yönünde bir eğilim oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Altcoin İçin Plan Açıklandı: İskontolu Satılacak!
Bu 2 Altcoin İçin Plan Açıklandı: İskontolu Satılacak! Celsius (CEL) ile birlikte çöküş yaşayan Babel Finance, yeni bir altcoin projesini duyurdu. Bunun, Babel Finance’in yeniden yapılandırılmasına yardımcı olması bekleniyor. İşte detaylar… Babel Finance, altcoin projesini duyurdu Zor durumdaki kripto kredi firması Babel Finance, Babel Recovery...
Aslı Dinçer 3 hafta önce