Dev Bitcoin Borsası Bu Ülkeden Çekiliyor

Dev Bitcoin Borsası Bu Ülkeden Çekiliyor
Dev Bitcoin Borsası Bu Ülkeden Çekiliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev Bitcoin borsası Gemini, mevzuata uyum zorlukları nedeniyle Hollanda pazarından ayrılacağını açıkladı. Ayrılıkta elbette bazı nedenler. Borsa bu nedenlere özellikle vurgu yapıyor. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin borsası Gemini’nin Hollanda’daki mevzuat mücadeleleri

Bitcoin ve altcoin borsası Gemini gelecekte hizmetlere devam etme planlarını da vurguladı. Ancak Hollanda’daki faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararını açıkladı. Hareket, Hollandalı yetkililer tarafından ortaya konan düzenleyici zorluklara yanıt olarak geldi. Ayrıca Binance’den sonra Hollanda pazarından çekilen ikinci büyük borsa oldu.

Gemini Suspends Crypto Services In The Netherlands

Bitcoin borsası Gemini’nin çekilme açıklaması konuya ışık tutuyor. Buna göre Binance’in izinden giden Gemini, yasal gereklilikleri yerine getirememesi nedeniyle Hollanda kripto para piyasasından çıkmayı seçti. Şirket, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatında belirtilen düzenleyici çerçeveye “tam uyum” sağladıktan sonra Hollanda pazarına geri dönme niyetini iletti.

Kullanıcı tabanına yönelik bilgiler var

Bitcoin borsası, Hollandalı kullanıcı tabanını bu gelişme hakkında derhal bilgilendirdi. Kullanıcılar, Hollanda’daki tüm Gemini faaliyetlerinin 17 Kasım’dan itibaren geçici olarak askıya alınacağı konusunda bilgilendirildi. Geri çekilme kararı, De Nederlandsche Bank (DNB) tarafından ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarına getirilen düzenleyici kısıtlamalara doğrudan bir yanıt. Bildirimde, kullanıcılara varlıklarını çekmeleri ya da alternatif cüzdan adreslerine aktarmaları tavsiye edildi.

Is Gemini Exchange A Good Crypto Exchange? Pros And Cons | Coin Decimal

Gemini, Hollandalı müşterileri için sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmak amacıyla hareket ediyor. Buna göre kullanıcılara fonlarını DNB düzenlemelerine uyan yerel olarak kayıtlı bir kripto para borsası olan Bitvavo’ya aktarmayı düşünmelerini önerdi. 2018’de kurulan ve merkezi Amsterdam’da bulunan Bitvavo, Hollanda Bitcoin Şirketleri Birliği üyeliğine sahiptir.

DNB’nin düzenleyici duruşu

Bitcoin borsası Gemini’nin Bitvavo’yu tavsiye etme kararı dikkat çekiyor. Buna göre Hollandalı kullanıcıların bu geçiş döneminde kripto para birimi faaliyetleri için uyumlu ve güvenli bir platforma sahip olmalarını sağlama taahhüdüyle uyumlu . Hollanda düzenleyici ortamı, DNB’nin kripto varlık sağlayıcılarının faaliyetlerini kaydetmelerini gerektirmesiyle giderek daha katı hale geldi. Şu anda, eToro, Coinbase, Crypto.com ve BitPay gibi önemli platformlar burada yer alıyor. Diğer taraftan bütün bunlar da dahil 37 kripto varlık sağlayıcısı DNB’ye başarıyla kaydolmuş durumda.

Gemini looking to expand outside the United States, chooses Ireland as  gateway to Europe - Blockbulletin

Kriptokoin.com olarak baktığımızda dünya çapındaki düzenleyici otoriteler kripto para birimlerine yaklaşımlarını iyileştirmeye devam ediyor. Diğer taraftan Gemini gibi Bitcoin borsalarının hamleleri de dikkat çekiyor. Buna göre kullanıcı tabanlarının güvenini ve memnuniyetini korumaya çalışıyorlar. Ayrıca uyumluluğu sağlamak için karmaşık bir ortamda yer aldıklarının da farkındalar. Bu aşamada yasalara yönelik uyumlu hareketin burada bir yansımasını görüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Dev Bitcoin Borsası Bu Ülkeden Çekiliyor