Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!

Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!
Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTT tokeninin düşüşünün ortasında, Bitcoin ve altcoin borsası FTX şu anda yavaş para çekme işlemleri nedeniyle kullanıcılardan tepkiler alıyor.  Ayrıca çekme işlemlerinin 1.000 dolar ile sınırlandırıldığı belirtilmekte.

Kullanıcılar, Bitcoin borsasında sorun yaşıyor

Şikayetler göz önüne alındığında, kripto borsası resmi Twitter hesabından yanıt vererek kullanıcılara her şeyin yolunda olduğunu garanti etti. Ancak FTX, Bitcoin çekilmesi için node veriminin sınırlı olduğunu belirtti. Bazı kullanıcılar FTX’e destek sözü veren tweet’lerle yanıt verirken, diğerleri şüphelerini dile getirdi. Bir kullanıcı, borsanın yanıtının “her şeyin yolunda olmadığını” gösterdiğini söyledi.

Twitter ileti dizilerinde FTX, kullanıcılara eşleşen motorların ve node’ların sorunsuz çalıştığına dair güvence verdi. Ayrıca, bankaların hafta sonu kapalı olması nedeniyle stablecoin işlemlerinin yavaş olduğunu söyledi. Ancak, hızı artırmak için süreci değiştirdiklerini söylediler.

1.000 dolarlık kısıtlama

Büyük para çekme dalgasının arkasındaki ana neden, yatırımcıların borsanın teknik olarak iflas etmesinden korkması. İflas durumunda da para çekememekten endişelenmesi ve paralarının borsada kalma riski. FTX şu anda, belirli bir ağın tıkalı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle Ethereum ve diğer varlıklardaki para çekme işlemlerini sınırlandırmış halde. İddialara göre, bazı kullanıcılar 1.000 dolardan fazla parayı tek bir işlemde gerçekleştiremiyor.  Bu da yatırımcıların 1 milyon dolarlık bir işlemi 1.000 işleme bölmek zorunda kaldığı tuhaf bir durum yaratıyor. Yine de bunların kullanıcı iddiaları olduğunu belirtmekte fayda var.

FTX Token Çakıldı! Binance CEO'su Konuştu: Satmadık!

Bir borsanın potansiyel iflası, hem yatırımcılar hem de genel olarak piyasa için bir felaket olabilir. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların kullandığı borsalardan büyük miktarda fon çıkışı, piyasayı ciddi şekilde etkileyebilir. Bu arada Reddit kullanıcıları, FTX olayının gelişimiyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Durumu Celsius’un para çekme işlemlerini askıya almasına benzettiler.

Neler olmuştu?

Zorluklar, Binance’in FTT holdingini tasfiye etme niyetine dair açıklamaları takip ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance CEO’su, 6 Kasım’da tüm FTT varlıklarını tasfiye etme planlarını tweetledi. CEO, bunun Terra çöküşünden alınan derslerle bir risk yönetimi stratejisi olduğunu belirtti. On chain veriler, bilinmeyen bir cüzdanın Binance’e 520 milyon dolar değerinde 23 milyon FTT aktardığını gösterdi.

Danışmanlık Devi: SHIB ve Bu 2 Altcoin'den Uzak Durun!

Bu sırada, son iki gün içinde FTX’ten Binance’e yaklaşık 20.000 Bitcoin taşındı. Böylece Binance’in toplam Bitcoin varlıkları 640.000’in üzerine çıktı. Bu arada, FTX’in BTC varlıkları, 2022’nin başında 80.000 coin iken, 8 Kasım itibariyle 6.000 BTC’ye gerilemiş halde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!