Dev Bitcoin Borsası Küçülmeye Gidiyor: Kapatıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
1.477 görüntülenme
Dev Bitcoin Borsası Küçülmeye Gidiyor: Kapatıyor!

Büyük Bitcoin borsalarından biri olan Blockchain.com küçülmeye gidiyor. Bir Bloomberg raporuna göre, kripto finansal hizmetler şirketi Blockchain.com, kısa süre önce başlatılan varlık yönetimi kolunun faaliyetlerini askıya alıyor ve kararının nedeni olarak uzayan kripto kışını gösteriyor. Bununla birlikte, hizmetin sonlandırılması, şirketin bireysel kullanıcılarını etkilemeyecek. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin borsası Blockchain.com, yan kuruluşunu kapatacak

Bloomberg’in 9 Mart tarihli bir haberine göre büyük Bitcoin borsalarından biri olan Blockchain.com, varlık yönetimi kolunu bir yıldan kısa bir süre sonra sonlandıracak. Blockchain.com, varlık yönetimi bölümü aracılığıyla Bitcoin’in dolar karşısında fiyatını takip eden bir yatırım stratejisi sunuyor. Bloomberg raporlarına göre, Bitcoin’e ‘algoritma tabanlı risk yönetimli maruz kalma’ sunmayı da planladı.

Bu arda, Blockchain.com henüz kararı resmi olarak açıklamadı. Bununla birlikte, yan kuruluş, bir dosyalamada Birleşik Krallık şirketlerinin sicilinden çıkarılması için başvuruda bulundu. 6 Mart tarihli bu dosyalama şu anda kamuoyunun incelemesin açık durumda. Dolayısıyla bu yönde bir gelişme olduğu açık. Alacaklıları yan kuruluşun kapatıldığı konusunda daha geniş bir şekilde bilgilendirecek olan şirketin, gönüllü kapatmaya ilişkin kamuoyuna ilk duyurusu 14 Mart’ta yapılacak.

Blockchain.com Varlık Yönetimi veya BCAM, kurumsal yatırımcıları çekmek amacıyla Nisan 2022’de başlatıldı. Kısa bir süre sonra kripto endüstrisi, kripto borç veren Celsius Network’ün iflasının ardından hızla düşen ve diğer birçok önde gelen kripto firmasının düşüşüyle ​​devam eden varlık fiyatlarıyla zorlu bir döneme girdi.

Bitcoin

Varlık yönetimi kolu bir yıldan az sürdü

Blockchain.com’un kısa ömürlü varlık yönetimi hizmeti, sadece 11 ay önce yayına girdi. Blockchain.com geçen yıl güçlü bir performans sergiledi. Şu anda sadece 3 ile 4 milyar dolar değerinde olmasına rağmen, 14 milyar dolarlık bir değere ulaşmasına izin veren bir bağış toplama etkinliğini tamamladı. Bu büyüme, Nisan 2022’de varlık yönetimi hizmetini başlatmasına izin verdi. Bir sözcü Bloomberg’e verdiği demeçte, şunları söyledi:

Blockchain.com Varlık Yönetimi, makroekonomik koşullar hızla kötüleşmeden kısa bir süre önce, Nisan 2022’de başlatıldı. Kripto kışı artık bir yıla yaklaşırken, bu kurumsal ürünü çalıştırmayı durdurma kararı aldık.

Karar, Blockchain.com’un son zamanlardaki küçülme stratejilerinden sadece biri. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin borsası, Temmuz 2022’deki önceki işten çıkarmaların ardından Ocak ayında işgücünün yaklaşık %28’ini işten çıkardı.

Karar çoğu kullanıcıyı etkilemeyecek

Karar, Blockchain.com’un bireysel kullanıcılarını etkilemeyecek gibi görünüyor. Coingecko’nun verilerine göre Blockchain.com, son 24 saatte 3,2 milyon dolarlık işlem hacmiyle orta büyüklükte bir kripto borsası sunuyor. Şirket ayrıca kripto para cüzdanı, on-chain veri gezgini ve çeşitli kurumsal hizmetler de dahil olmak üzere çeşitli hizmetler de sağlıyor. Şirket Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor, ancak kullanıcılara birden çok yerde hizmet veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

9 Uzmandan Altın İçin Büyük Tahminler! Ne Geliyor?
9 Uzmandan Altın İçin Büyük Tahminler! Ne Geliyor? Altın fiyatları, Perşembe günü, bazı yatırımcıların Federal Reserve’in para politikası patikasını etkileyebilecek ABD istihdam verileri öncesinde kenarda kalmasıyla dar bir aralıkta işlem gördü. Analistler, son gelişmeler ışığında piyasaları yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. “Altın piyasası, Fed’in nereye gideceğini...
Vural Erkan 3 hafta önce