Reklamı kapat

Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!

182 görüntülenme
Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!

Geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunan FTX sonrasında sorunlar devam ediyor. Bir Bitcoin borsasına daha erişim sağlanamıyor. Uniswap’in saatlerdir kapalı olduğu paylaşılıyor. WuBlockchain, Uniswap’in uyumsuzluk modunun tüm kullanıcıların Uniswap web uygulamasına erişemediğini söylediği. Bunun ise şu anda devam eden bir sorun olduğu belirtiliyor.

Bitcoin borsaları FTX krizinin ardından sorunlar yaşıyor

Kripto para borsası FTX’in iflasının oluşturduğu endişe ortamı yatırımcıları merkezi borsalardan merkeziyetsiz borsalara yöneltti. Ancak, merkeziyetsiz borsa Uniswap’te Cloudflare yönlendirmesiyle ilgili bir sorun olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte sorun çözülene kadar kullanıcıların diğer sürümü kullanabileceği belirtilmektedir. Alchemy’deki yazılım geliştiricisi Vitto Rivabella, Uniswap’in kapalı olduğunu açıkladı.

Bitcoin borsası kullanıcılarından biri, “Uniswap çöktü mü?” diye sordu. Sonrasında kullanıcı, herhangi bir uygulamayı başlatamadığını ve PC ekranı, başlatmaya bastıktan sonra boş bir ekran gösterdiğini belirtti.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; DefiLlama’ya göre, UNI Toplam Kilitli Değer (TVL) son 7 gün içinde marjinal bir büyüme kaydetti. Belirtilenlere göre bu miktar 3,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Uniswap 2022 zirvesine ulaştığını duyurmuştu

Tüm bunlarla birlikte 15 Kasım’daki protokol, Uniswap’in Web uygulamasının yeni kullanıcı konusunda 2022’nin zirvesine ulaştığını açıkladı. Kişisel gözetim ve şeffaflığın yüksek talep gördüğü paylaşıldı. Kullanıcıların bildikleri ve güvenebilecekleri projelere odaklandıkları belirtilmektedir. Çinli kripto para gazeteci Colin Wu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Uniswap’teki probleme dikkat çekti. Bunun yanı sıra Uniswap’ın resmi Discord kanalındaki kullanıcılarında web uygulamasına erişemediklerini belirtti:

Kullanıcılar Uniswap web sitesinin açılamadığını söylüyor. Uniswap web uygulamasına erişemeyen tüm kullanıcılar için bu durum devam etmekte olan bir problemdir. Sorun çözülene kadar mevcut sürümü IPFS bağlantıları aracılığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uniswap (UNI) fiyatı son 24 saatte yüzde 4.9 oranında düştü. UNI, şu anda 5.78 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 34 düşüşle 114 milyon dolara geriledi.

Geliştirici ekip sorun üzerinde çalışıyor

Yaklaşık 4 saat boyunca siteye erişim sağlanamadı. Geliştirici ekip tarafından resmi Discord kanalı üzerinden sorunun Cloudflare‘daki bir yönlendirme hatası kaynaklı olduğunu açıkladı. Bunun ardından ise 14.55 itibariyle sorunun çözüldüğüne dair paylaşım yer aldı. Erişim konusunda hala sorun yaşayan kullanıcıların ise geliştirici ekiple bağlantıya geçmeleri tavsiye edildi.

Henüz aksamadan etkilenen kullanıcıların tam olarak sayısı bilinmiyor. Ancak Uniswap’teki hacim verileri son 24 saat içerisinde yüzde 8’in üzerinde artış gösterdi. Bunun sonucunda günlük ortalamasına yakın olması sebebiyle oldukça az sayıda kullanıcının etkilendiği tahmin edilmektedir. Ayrıca Cloudflare’in, Bitfinex, OKX ve iflas eden kripto borsası FTX’te de benzer sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: FTX Hackerı, Bu Altcoin'den Yüklüce Satıyor!
Dikkat: FTX Hackerı, Bu Altcoin’den Yüklüce Satıyor! FTX likidite krizinin arrından, 600 milyon dolarlık hack olayının yankıları devam ediyor. Hacker, Perşembe günü yaklaşık 7,4 milyon dolar değerindeki Binance’in altcoin projesi BNB tokeni stablecoin Binance USD’ye (BUSD) dönüştürdü. Ayrıca lider altcoin Ethereum’a (ETH) dönüştürüldüğü de...
Nazlı Öykü Deniz 1 hafta önce