Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!

Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!
Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunan FTX sonrasında sorunlar devam ediyor. Bir Bitcoin borsasına daha erişim sağlanamıyor. Uniswap’in saatlerdir kapalı olduğu paylaşılıyor. WuBlockchain, Uniswap’in uyumsuzluk modunun tüm kullanıcıların Uniswap web uygulamasına erişemediğini söylediği. Bunun ise şu anda devam eden bir sorun olduğu belirtiliyor.

Bitcoin borsaları FTX krizinin ardından sorunlar yaşıyor

Kripto para borsası FTX’in iflasının oluşturduğu endişe ortamı yatırımcıları merkezi borsalardan merkeziyetsiz borsalara yöneltti. Ancak, merkeziyetsiz borsa Uniswap’te Cloudflare yönlendirmesiyle ilgili bir sorun olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte sorun çözülene kadar kullanıcıların diğer sürümü kullanabileceği belirtilmektedir. Alchemy’deki yazılım geliştiricisi Vitto Rivabella, Uniswap’in kapalı olduğunu açıkladı.

Bitcoin borsası kullanıcılarından biri, “Uniswap çöktü mü?” diye sordu. Sonrasında kullanıcı, herhangi bir uygulamayı başlatamadığını ve PC ekranı, başlatmaya bastıktan sonra boş bir ekran gösterdiğini belirtti.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; DefiLlama’ya göre, UNI Toplam Kilitli Değer (TVL) son 7 gün içinde marjinal bir büyüme kaydetti. Belirtilenlere göre bu miktar 3,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Uniswap 2022 zirvesine ulaştığını duyurmuştu

Tüm bunlarla birlikte 15 Kasım’daki protokol, Uniswap’in Web uygulamasının yeni kullanıcı konusunda 2022’nin zirvesine ulaştığını açıkladı. Kişisel gözetim ve şeffaflığın yüksek talep gördüğü paylaşıldı. Kullanıcıların bildikleri ve güvenebilecekleri projelere odaklandıkları belirtilmektedir. Çinli kripto para gazeteci Colin Wu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Uniswap’teki probleme dikkat çekti. Bunun yanı sıra Uniswap’ın resmi Discord kanalındaki kullanıcılarında web uygulamasına erişemediklerini belirtti:

Kullanıcılar Uniswap web sitesinin açılamadığını söylüyor. Uniswap web uygulamasına erişemeyen tüm kullanıcılar için bu durum devam etmekte olan bir problemdir. Sorun çözülene kadar mevcut sürümü IPFS bağlantıları aracılığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uniswap (UNI) fiyatı son 24 saatte yüzde 4.9 oranında düştü. UNI, şu anda 5.78 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 34 düşüşle 114 milyon dolara geriledi.

Geliştirici ekip sorun üzerinde çalışıyor

Yaklaşık 4 saat boyunca siteye erişim sağlanamadı. Geliştirici ekip tarafından resmi Discord kanalı üzerinden sorunun Cloudflare‘daki bir yönlendirme hatası kaynaklı olduğunu açıkladı. Bunun ardından ise 14.55 itibariyle sorunun çözüldüğüne dair paylaşım yer aldı. Erişim konusunda hala sorun yaşayan kullanıcıların ise geliştirici ekiple bağlantıya geçmeleri tavsiye edildi.

Henüz aksamadan etkilenen kullanıcıların tam olarak sayısı bilinmiyor. Ancak Uniswap’teki hacim verileri son 24 saat içerisinde yüzde 8’in üzerinde artış gösterdi. Bunun sonucunda günlük ortalamasına yakın olması sebebiyle oldukça az sayıda kullanıcının etkilendiği tahmin edilmektedir. Ayrıca Cloudflare’in, Bitfinex, OKX ve iflas eden kripto borsası FTX’te de benzer sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kabus Büyüyor: Bu Bitcoin Borsasına da Erişilemiyor!