Reklamı kapat

Gözler Bu Bitcoin Borsasında: Cüzdanlarda İlginç İşlemler Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
4 görüntülenme
Gözler Bu Bitcoin Borsasında: Cüzdanlarda İlginç İşlemler Var!

Yeni veriler, piyasanın en büyük Bitcoin borsalarından birinin yüklü miktarda Ethereum (ETH) taşıdığını gösteriyor. Daha önce Gate.io ve Crypto.com’da benzer haberlerle gündeme gelmişti.

Bitcoin borsasından anormal Ethereum işlemleri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta tüm merkezi kripto para borsaları FTX’in iflası ardından rezerv kanıtlarını paylaştılar. Şimdi, Bitfinex’in sıcak cüzdanlarına anormal miktarda Ethereum (ETH) akıyor. Verilere göre, borsanın ETH rezervi 6.000’den 50.000’e yükseldi. Daha sonra kısa sürede 200.000 ETH’ye kadar çıktı.

0xd2 adresi, özellikle wETH için WrappedTokenGateway olan 0xcff’den 100.000 ETH aldı. Bu 100.000 ETH, önce bir aracı adrese, ardından Bitfinex sıcak cüzdanına gönderildi. Daha sonra aynı cüdan başka bir adresten wETH ağ geçidinden 100.000 ETH daha aldı.

Daha sonra bu 100.000 ETH’de yine bir aracı aracılığıyla Bitfinex sıcak cüzdanına aktı. Bu şekilde Bitfinex’in sıcak cüzdanı sadece bir saat içinde 203.000 ETH ile doldu.

Bitfinex şu anda 2 milyon Ethereum tutuyor

Borsanın şu anda onaylanmış 1,4 milyonu onaylanmış toplam 2 milyon Ethereum’u var. Sonuç olarak, şu anda açıklanan rezervlerinin 4 katı kadar Ethereum taşıyor. Sıcak cüzdanlar soğuk cüzdanlara göre daha kolay saldırıya uğrayabilirler. Bu nedenle, yeni veriler borsasının şu anda bu Ethereum’ların bir miktarını soğuk cüzdanlara aktardığını gösteriyor. Şu anda Bitfinex’e ait yaklaşık 15 soğuk cüzdan var. Bunların hiçbirinden son 24 saat içinde Ethereum çekilmedi.

FTX’te yaşanan olaylardan sonra yatırımcıların büyük bir bölümü paralarını borsalardan çekmek zorunda kaldı. Bu nedenle, Bitfinex cüzdanlarından gelen işlemler şimdilik büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca bu d2 adresi, Tether Hazinesinden yaklaşık üç ay önce 100 milyon dolar aldı.

Bitcoin borsaları rezerv kanıtı için ödünç fon kullandılar

FTX’in iflasıyla zorunlu hale gelen rezerv kanıtı uygulaması, borsalar arasında gizli işlemleri de ortaya çıkardı. Yakın tarihli bir rapor, Crypto.com’un soğuk cüzdanlarını halka açmasından sadece iki gün sonra, Gate.io’ya 320.000 ETH gönderdiğini gösteriyor. İfşaların ardından Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, fonların yanlışlıkla transfer edildiğini söyledi. Twitter’dan Gate.io’ya gönderdikleri fonları kısa süre sonra geri aldıklarını bildirdi.

Daha sona bir Blockchain araştırmacı olan Wu Blockchain, Gate.io’nun bu fonu rezerv kanıtı göstermek için kullandığını iddia etti. Araştırmacılar, Gate.io’nun 28 Ekim’de yayınladığı rezerv kanıtlarında bu Ethereum’ları kullandığını öne sürüyor. Daha fazla ayrıntıya bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Trustnodes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin O Rakamları Bekliyor!
Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin O Rakamları Bekliyor! Bir piyasa analistine göre, altın fiyatları için yeni yükseliş ivmesi, teknik piyasa fiyatlandırmasından daha fazlası. Analist, değerli metalin yeni kritik destek seviyelerini tutma yeteneğinin, muhtemelen daha uzun vadeli temel bir değişime işaret ettiğini söylüyor. “Daha uzun süre...
Vural Erkan 3 hafta önce