Reklamı kapat

Bu Bitcoin Borsasının Coini Çakıldı: ‘Batacak’ İddiasını CEO Yanıtladı!

175 görüntülenme
Bu Bitcoin Borsasının Coini Çakıldı: 'Batacak' İddiasını CEO Yanıtladı!

FTX’te yaşanan krizin ardından söylentiler devam ediyor. Şimdi ise bir başka Bitcoin borsası batacak iddiaları ile karşı karşıya.

Bir başka Bitcoin borsası daha krizle karşı karşıya!

Bitcoin borsası Crypto.com CEO’su Kris Marszalek Pazartesi günü bir AMA oturumunda, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından, kripto borsasındaki likidite sorunlarını çevreleyen FUD’yi temizliyor. Marszalek, daha önceki güçlü bilanço ve FTX’e sınırlı maruz kalma beyanını tekrarladı. Crypto.com’un yerel tokeni Cronos (CRO), yanlış yönetilen 400 milyon dolarlık Ethereum transferi ve borsayla ilgili FUD sebebiyle yüzde 50 oranında geriledi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, kripto borsasında FUD çevreleyen likiditeyi temizlemek için 14 Kasım’da hızlı bir AMA duyurusunda bulundu. FTX’in krizi yatırımcıların güvenini zedeledi. Bununla birlikte yeniden bir olay yaşanması durumunda toparlamak daha da zor olacak. Kris Marszalek, 990 milyon doları geri kazandıktan sonra, güçlü bir bilançoya ve FTX’e 10 milyon dolarlık sınırlı riske sahip olduğuna dair açıklamasını yineledi. Borsa ayrıca Proof of Rezerv’ini ortaya çıkarmak için bir dış denetimden geçtiğini duyurdu.

Bu arada borsa, soğuk cüzdan adreslerinde yer alan kripto para birimlerini açıkladı. Denetiminin ise gelecek yıl Mart ayında yapılması bekleniyor. Bununla birlikte CEO açıklamasında şunları söyledi:

Hepimizin yanlış olduğunu eylemlerimizle kanıtlayacağız. Her zaman çalıştığımız gibi çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin kriptoya erişebileceği güvenli ve güvenli yer olmaya devam edeceğiz.

CEO’ya rezervlerindeki kaynaklar soruluyor

Crypto.com CEO’su, gelirin çoğunun fiat değişimi ve kripto ticaretindeki ücretlerden geldiğini ve diğerlerinin kripto ödemelerini kabul eden yatırımcılardan geldiğini söyledi. Ayrıca, soğuk cüzdanlardaki Shiba Inu rezervlerinin yüzde 20’sinin müşteri fonları olduğunu söyledi:

Para çekme işlemleri Crypto.com için beklendiği gibi çalışıyor. Tek duraklama GALA, SRM ve Ray ile ilgiliydi. Kripto etkileyicileri, çöküşten bu yana sürekli olarak kripto borsalarıyla ilgili FUD yayıyor.

Bitcoin borsasının altcoin’i CRO iddiaların ardından değer kaybetti

Crypto.com yerel altcoin’i Cronos (CRO), borsanın yanlışlıkla Gate.io kripto borsasındaki bir adrese 400 milyon dolar değerinde Ethereum göndermesinin ardından neredeyse yüzde 50 oranında değer kaybetti. Şu anda ise CRO fiyatı yüzde 15.1 yükselişle 0,075387 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Raporlara göre, Crypto.com, Şirketin CEO’su Kris Marszalek’in 400 milyon dolarlık işlemi yanlış idare ettiğini kabul etti. Ardından hafta sonu yatırımcılar tarafından büyük bir geri çekilme gördü. Transferin başka bir borsada yanlış türde bir hesaba gönderildiği açıklandı.

Twitter kullanıcıları 21 Ekim 2022’de 400 milyon dolar değerinde Ethereum’un taşınması gibi yüklü bir işlemi takip ettiler. Kanıt olarak diğer küçük platformlar ve borsalar arasındaki diğer bazı transferleri vurguladılar. Bu arada Marszalek, bunun yanlışlıkla yapıldığını ve token’larının geri alındığını garantiledi. Ancak Crypto.com CEO’sunun yorumları yatırımcıların güvenini kazanamadı. Cronos fiyatı, son 7 gün içerisinde yüzde 50 oranında büyük bir düşüş gerçekleştirdi. Bu durum, FTX’in çöküş sonrasında borsa için büyük bir tehdit olarak geliyor.

CRO fiyatı toparlıyor

Crypto.com, CEO’larının platformda bildirilen işlemlerle ilgili tüm soru ve spekülasyonları yanıtlamak için Youtube’da canlı yayına geçti. Geçtiğimiz hafta yaşananları ele aldı. Crypto.com’dan bir sözcü, platformun daha yüksek aktivite seviyeleri kaydettiğini vurguladı. Ancak, varlıkların müşteri mevduatlarıyla tamamen eşleştiğini iddia etti. CEO, para yatırma ve çekme faaliyetlerindeki dalgalanmaların hizmet seviyesini etkilemediğini de sözlerine ekledi.

CRO 24 saatlik işlem hacmi yüzde 175 artarak 255 milyon dolara ulaştı. Balina uyarısı, tek bir işlemde bir balina cüzdanı tarafından 200 milyon CRO token’ın eklendiğini bildirdi. Crypto.com’dan 11.5 milyon doların üzerinde Cronos token taşındı.

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, FTX’in çöküşünden sonra artan finansal sıkıntılar spekülasyonlarıyla uğraşıyor. Bu belirsizlik, yerel kripto para birimi Cronons’ta düşüşe neden oldu. Ancak CEO’su yatırımcılara güvence vermek için konuşma yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Wall Street Kurdu: Sadece Bu Kripto Paralara Para Koyun!
Wall Street Kurdu: Sadece Bu Kripto Paralara Para Koyun! Kripto para piyasası, yatırımcıların olası bir dip fiyatına odaklanmasıyla en uzun düşüşlerden birini yaşıyor. Devam eden belirsizliğinin ortasında, yatırımcılar gelecekteki bir ralli beklentisiyle koşulları değerlendiriyor. Belfort, kripto para piyasalarında değerlendirilebilecek ipuçlarını paylaşıyor “Wolf of Wall Street” olarak...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce