Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!

Efsane Analist'ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!
Efsane Analist'ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, FED faiz kararı yaklaşırken analizini paylaştı. Geçmişte Bitcoin ve altcoin birimleri için isabetli tahminleriyle nam salan Poppe, akşam saatlerinde açıklanacak olan karara göre BTC fiyatında iki yönlü beklentiye sahip.

X hesabı üzerinden kendi teknik grafiğini paylaşan van de Poppe, BTC için iki kritik seviyeyi işaret etti.

Poppe’nin Bitcoin analizi.

Federal Rezerv’in faiz kararını merakla beklediğini vurgulayan analist, Bitcoin için 26.700 ve 28.000 seviyelerini işaret etti:

“FED faiz kararını merakla bekliyorum. FOMC toplantısının ardından piyasada neler olduğunu göreceğiz. Bitcoin, 28 bin dolar seviyesini aşarsa bundan sonra long pozisyonlarla daha çok ilgilenirim. Ancak 26.700$’ın altına düştüğümüz senaryoda ise 26.000$’da alım yapacağım.”

Poppe’nin BTC analizinin altına yorum yapan kriptoseverler, altcoin piyasası için daha büyük beklentiye sahip. Kripto uzmanı ise bu beklentilere henüz bir cevap vermedi.

FOMC Toplantısı Saat Kaçta? Bitcoin Fiyatı Yükselir Mi?

Amerikan Merkez Bankası FED, piyasaların merakla beklediği faiz kararını saat 21.00’da açıklayacak. Uzmanlar ve kurumların büyük çoğunluğu %5,25-5,50 oranının değişmesini beklemiyor.

CME FedWatch verisine göre merkez bankasının pas kararı alma ihtimali %99. Toplantı sonucunda çoğunluğun beklediği karar çıkar ise piyasalar FED başkanı Powell’ın konuşmasını bekleyecek. FOMC toplantısından daha yumuşak mesajlar geldiği takdirde Bitcoin fiyatının yükselmesi muhtemel.

Efsane Analist’ten Bitcoin (BTC) Yorumu: Buradan Alacağım!