Bitcoin’de Death Cross Krizi! Bu Seviyeler Kapıda

Bitcoin BTC’de Death Cross Krizi! Bu Seviyeler Kapıda
Bitcoin BTC’de Death Cross Krizi! Bu Seviyeler Kapıda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin bugün önemli bir düşüş yaşadı. Yaklaşık olarak bin doları sildi. Ayrıca 27 bin dolarlık kritik desteğe gelerek düşüş endişelerini artırdı. Peki bu aşamadan sonra BTC için hangi seviyeler var? Değerlendirmelere bakalım.

Chart

Bitcoin fiyatı günlük “death cross”un ardından destek için savaşıyor

Bitcoin 26.978 dolara kadar indi. Böylece Bitcoin, Eylül ayının aylık kapanışından sonra görülen tüm kazançları sildi. Ayrıca Ekim ayı için tam bir daire çizmiş oldu. Gün içi performansı analiz eden popüler trader Skew, iki hareketli ortalama (MA) arasındaki etkileşimin yanı sıra “death cross” olarak adlandırılan bir duruma dikkat çekti. Mart ayında, 100 günlük MA’nın 200 günlük muadilinin üzerine çıktığını belirtti. Buna göre gelişme, geleneksel olarak yukarı yöne işaret eden bir “golden cross” olayıdır.

BTCUSD

X yorumunun bir bölümünde, “Burada teknik olarak death cross’u yaşadık. Bu yüzden daha aşağı inersek, trendden önce 200D MA’yı tekrar test etmek için sonunda bir sıkışmaya doğru eğiliriz.” vurgusu var. Günlük grafik, erken “Ekim” kazançlarına rağmen Bitcoin/USD için sert bir direnç görevi gören 200 günlük MA’yı gösteriyor. Death Cross’un 9 Ekim’de teyit edilmesinden bu yana parite neredeyse 1.000 dolarlık düşüş var.

Kilit seviyeler neler?

Skew, daha kısa zaman dilimlerinde Bitcoin için 27.300 dolar ve 26.800 doları kilit seviyeler olarak vurguladı.

Başka bir trader Crypto Tony, Bitcoin 27.200 dolar altına düştüğünde bu durumun değişikliği tetiklediğini belirtiyor. Kendisinin böyle bir durumda zaten short pozisyona geçtiğini ifade ediyor. Bu arada popüler trader Jelle, “kullanılmayan likiditenin çıkarıldığını” belirtiyor.  Buna göre 27.000 dolarlık mevcut seviyelerden bir toparlanma ya da çöküşün ortaya çıkacağını kabul ediyor.

Son yorumunun bir bölümünde, “Daha acil bir geri alım beklenirdi. Ancak bu, piyasanın daha aşağılara inmek istediğini gösteriyor.” diye ekliyor.

Bitcoin halving öncesi daha düşük seviyelere mi gidecek?

Mevcut BTC fiyat davranışı, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda nasıl gelişebileceğine dair muhafazakar görüşleri daha da körükledi. Popüler analist Rekt Capital, 20.000 dolara dönüş de dahil olmak üzere önemli ölçüde daha düşük seviyeleri bir olasılık olarak görenler arasında. Rekt Capital, Temmuz ayının en yüksek seviyelerinden potansiyel bir uzun vadeli çöküşü gözlemliyor. Sonrasında ise BTC/USD haftalık grafiğinin şu ana kadar 2022’nin sonlarına kıyasla daha yüksek bir makro düşük seviyeden yoksun olduğunu yineledi.

Chart

Ekteki grafik, Bitcoin’in Nisan 2024’teki halvinge kadar BTC fiyatının 20.000 dolarlık seviyeye ineceğine işaret ediyor. Makro açıdan düşük bir seviyenin görülmesi halinde is analist ne olacağını belirtiyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin’in 2019 yılına benzer bir modeli takip edeceğini vurguluyor. 2019 yılındaki fiyat hareketi düşüş yönlü olmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin’de Death Cross Krizi! Bu Seviyeler Kapıda