Kongrede Bitcoin’i Etkileyecek 2 Büyük Yasa Tasarısı Var!

shutterstock 124239991.0.0
shutterstock 124239991.0.0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kollen Post, Bitcoin (BTC)’i etkileyebilecek 2 büyük yasa tasarısının kapıda olduğunu söylüyor. Blockchain raporları yayınlayan gazeteci, son haberlerinden biri Biden yönetiminin merkezi mirası olacak iki yasa tasarısını oyladığını bildirdi. Kripto para birimlerini bu nedenlerle etkileyebileceğini düşünüyor…

Kongre ve Beyaz Saray bütçe faturaları hakkında karar verdi

Yakın zamana kadar önümüzdeki on yılda 5 trilyon dolar tahsis edecek gibi görünen bir pakette bir araya getirilen Daha İyi İnşa Etme Yasası ve Altyapı ve İşler Yasası gecikmelerle karşı karşıya. Kollen’e göre Altyapı yasa tasarısı yasalaşmak için gerekli desteğe sahip olsa da, Kongre liderliği, Daha İyisini İnşa Et Yasası’nın geçişine baskı yapmak için bu yasanın oylarını oyalıyor. Ilımlı Demokrat senatörler Joe Manchin ve Kyrsten Sinema, daha tartışmalı Build Back Better Act’ı daha önceki 3.5 trilyon dolardan 2 trilyon dolara yakın bir seviyeye indirmeye çalışıyorlar. Bununla birlikte, Beyaz Saray geçen hafta altyapı tasarısını oylama çabalarını engellemek için öne çıktı. Kollen’e göre bu, Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Eylül ayının başlarında tüm operasyonu tehdit eden bir grup Meclis ılımlısını yatıştırma vaadiydi.

bitcoin

Cuma gecesi Kongre, Ekim ayına kadar mevcut altyapı harcamalarını finanse etmek için bir geçici önlem olan HR 5434’ü geçti. Cumartesi günü, HR 5434 yasasını imzaladıktan sonra, Başkan Biden gazetecilere şunları söyledi:

Bu şekilde yapacak oyların olmaması dışında, bu iki tasarının da bağımsız olarak geçmemesi için hiçbir neden yok. Bu basit bir teklif.

Biden sözlerini, hem Demokrat hem de telefon kamerası kullanan seçmenlerin öfkesinin hedefi olan Manchin ve Sinema’ya neredeyse kesinlikle bir ima olan iki oya daha duyulan ihtiyacı vurgulayarak bitirdi. Bu arada, ABD 18 Ekim’e kadar borçlarında temerrüde düşmekle karşı karşıya olduğu için Kongre’yi brinkmanship ele geçiriyor. Senato Cumhuriyetçileri, Biden’ın harcama planlarına ilişkin argümanlarda karmaşık bir faktör haline gelen borç tavanını artırmak için herhangi bir yasayı ihlal etmekle tehdit ediyorlar.

Türkiye'den Manzaralar: Gelin ve Damada 15 Bin Adet Kripto Para!

Peki bunun Bitcoin ile ne ilgisi var?

Kollen Post, Kongre’deki Demokratlar harcama istek listelerini azaltmaya hazırlandığını ve Beyaz Saray, Build Back Better için 1,9 ile 2,3 trilyon dolar arasında bir yere sessizce razı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, bu faturaların vergi bileşenlerinin azaltılması konusunda çok az tartışma var. Diğer yandan, özellikle bu iki fatura için orijinal işlemlerin ne kadar acele olduğu göz önüne alındığında, Kollen’e göre ek süre oldukça önemli. Altyapı Yasası’nın kripto para ağları bağlamında bir “komisyoncu” için son derece tartışmalı tanımlarında yapılan değişiklikler, endüstri katılımcıları arasında özellikle memnuniyetle karşılanabilir.

Analist Uyardı: Bitcoin (BTC)'de Hafta Sonunda Bu Seviyeler...

Kollen, Altyapı tasarısı Senato’dan geçip 27 Eylül’e kadar olan bir Meclis’e gittiğinde, tekrar değiştirmek için bir fırsat tasavvur etmenin zor olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, hiç kimse iki faturanın daha sonra karşı karşıya kaldığı süreci doğru bir şekilde tahmin etmedi.  Bununla birlikte, Altyapı Tasarısı, daha muhafazakar eğilimli Demokratlardan destek almak için harcama hükümlerinde büyük kesintiler yapma yolunda olan Daha İyisini Geri Oluştur Yasası’ndan politik olarak çok daha az tartışmalı olmaya devam ediyor. 

Bu yasa tasarısı kapsamında Bitcoin (BTC) ve kripto ticaretine yönelik vergi kaybı toplama kısıtlamalarının genişletilmesi, başlangıçta sınırlı bir tepkiye neden oldu, ancak daha sonra yapıcı satış kurallarının gerçekleşmemiş kripto kazançlarının vergilendirilmesini etkili bir şekilde tetikleyebileceğine dair endişeler ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kongrede Bitcoin’i Etkileyecek 2 Büyük Yasa Tasarısı Var!