Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi!

BTTTT
BTTTT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 6.000.000 dolara çıkar mı? Çıkarsa ne zaman çıkacak? Bitcoin (BTC)’e olan ilgisi ile tanınan bir yazılım geliştiricisi olan Gavin Andresen’e göre, traderlar ve yatırımcılar, kendisinin Bitcoin fiyatının geleceği hakkındaki metnini %100 ciddiye almamak, onu küçük bir bilim kurgu parçası olarak okumak durumundalar. Ayrıntılar Kripptokoin.com’da.

Uçuk Bitcoin fiyatı

 Bitcoin fiyatı 6.000.000 dolara çıkar mı? Bu konudaki yazılarının bugün için ciddiye alınmamasını ancak gelecek için yazılmış bir fiction olarak değerlendirilmesini söylüyor Andersen. Çünkü şimdi 2061 yılı olduğunu ve önde gelen kripto para biriminin fiyatının 6.000.000 dolar olduğunu ve enflasyon nedeniyle yaklaşık bir milyon 2021 yılı dolarına eşit olduğunu hayal edelim. Gavin Andresen’ın açıklamaları aşağıda görebileceğiniz tweetinde okunabilir.

Yani Andresen’e göre, 2061 yılına kadar Bitcoin fiyatı, enflasyon nedeniyle 6.000.000 dolara eşit olacak şekilde bugünkü değerde 1.000.000 dolara ulaşacak. Madenciler block başına 0.006103515625 BTC ve ayrıca 4.000 civarında işlem için yaklaşık 5 BTC işlem ücreti (7.500 dolar/işlem) ile ödüllendiriliyor.

Ancak çoğu BTC işlemi, BTC ağında gerçekleşmez.

Gavin Andresen şöyle diyor:

Çoğu BTC, çok taraflı hesaplama kullanılarak güvence altına alınan çoklu imza çıktılarında kilitlenir ve “sarılmış” tokenler olarak başka bir chainde yansıtılır. İnsanlar ya daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler, daha fazla mahremiyet istedikleri için ya da BTC’lerini merkezi olmayan finansal şeylere yatırmak istedikleri için BTC’lerini taşıdılar. Ya da belki yukarıdakilerin hepsi.

Ana BTC ağında gerçekleşen işlemler, çoğunlukla süper balina büyüklüğündeki sahipleri arasında yüksek değerdedir. Bu balinalar BTC ağını sonsuza kadar korur. Onlar madenciler ve işlem yaratıcılarıdır; İşlem ücretlerinin ne kadar yüksek olduğu umurlarında değil çünkü mümkün olduğunca çok ücret alıyorlar. 2100’de balinalar, madencilik ödülünün esasen sıfır olduğunu ve yavaş, pahalı, özel olmayan BTC ağında giderek daha az işlemin gerçekleştiğini fark ettiler. Bu yüzden kapatarak basitleştirmeye ve tasarruf etmeye karar verdiler. Ve yeni BTC üretilmedikçe, ağda hiçbir BTC dolaşmadıkça, diğer Blockchainlerde dolaşan 20 milyon token hala var, sınırlı sayıda oldukları ve BTC ilk kıt kripto varlık olduğu için değerli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Geliştirici, Bitcoin’in 6 Milyonu Vuracağı Tarihi Belirledi!