Reklamı kapat

Bitcoin’in Ağ Etkinliği Yükseliyor! Sırada Ne Var?

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 22 Mart 2022
0 görüntülenme
0x0 7

On-chain metrikler yükselişe geçerken Bitcoin patlamaya hazırlanıyor olabilir. Ağ büyümesindeki ani artış ve açık ilgi, daha fazla kazanıma işaret ediyor olabilir.  42.100 dolarlık direnç seviyesini kırmak, iyimser görünümü doğrulayacaktır. Kriptokoin.com olarak sıradaki seviyeleri mercek altına alıyoruz.

Bitcoin için metrikler nerede?

Birkaç on-chain metrik, Bitcoin’in önemli bir yükseliş dürtüsü için güç kazandığını gösteriyor. BTC, 14 Mart’ta en düşük 37.600 dolardan 19 Mart’ta 42.400 dolara yükselen piyasa değerinde yaklaşık 5.000 puan kazandı. Fiyatlar son 48 saatte yaklaşık %5 oranında geri çekilse de, Bitcoin’in yükseliş trendi güçleniyor gibi görünüyor. Bitcoin ağına katılan yeni adreslerin sayısı 21 Şubat’tan bu yana önemli ölçüde arttı ve bir dizi daha yüksek ve daha yüksek dip yaptı.

Goldman Sachs, Bitcoin’de Bir İlke İmza Attı!

Bitcoin ağına katılan yeni adreslerin sayısı 21 Şubat’tan bu yana önemli ölçüde arttı ve bir dizi daha yüksek ve daha yüksek dip yaptı. Bu on-chain metrikteki yükseliş trendi, piyasaya yeniden giriyor gibi görünen kenarda kalan yatırımcıların artan ilgisini gösteriyor. Yalnızca 17 Mart’ta 480.000’den fazla Bitcoin adresi oluşturuldu, bu da daha fazla yukarı yönlü fiyat hareketi için güçlü bir olumlu sinyal. Belirli bir blockchainde oluşturulan yeni adreslerin sayısındaki sürekli artış, genellikle zaman içinde fiyatların yükselmesine yol açar.

Bitcoin Network Growth

Açık pozisyonlar artıyor

Benzer bir yükseliş eğilimi, hem uzun hem de kısa pozisyonlar dahil olmak üzere açık pozisyon sayısının 7 Mart’tan bu yana istikrarlı bir şekilde arttığı vadeli işlem piyasalarında görülebilir. Açık pozisyon arttıkça, daha fazla likidite, oynaklık ve dikkatin geldiğini gösterir. Açık faizde 12.36 milyonu aşan sürekli bir artış, Bitcoin’in son fiyat artışını destekleyebilir.

Bitcoin Open Interest

Yine de, işlem geçmişi, Bitcoin’in daha fazla ilerlemek için kırılması gereken önemli bir direnç duvarı olduğunu gösteriyor. IntoTheBlock‘un Para Çevresinde Giriş/Çıkış Fiyat modeli, 1.57 milyon adresin daha önce 40.900 ila 42.100 dolar arasında yaklaşık 760.000 BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Bu engelin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu, Bitcoin’e 46.500 dolarda oturan bir sonraki kritik bariyeri kırma gücü verebilir.

Bitcoin Transaction History

IOMAP ayrıca, 1 milyondan fazla adres daha önce ortalama 40.300 dolar fiyatla 1,23 milyon BTC satın aldığından, en üst sıradaki kripto para biriminin istikrarlı desteğin üzerinde olduğunu gösteriyor. Bitcoin bu dayanağın üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece, daha fazla ilerleme şansı var. Ancak bunu yapmamak, 37.500 dolara düşüşe neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

200728 gold bar germany ew 520p
Kıdemli Analistten Haftalık Altın Tahmini: Bu Seviyeler Önemli! Altın fiyatları, Pazartesi günü ABD’nin erken işlemlerinde mütevazı bir düşüş yaşasa da sonrasında toparlandı. Altın tahmini için teknik seviyeleri paylaşan kıdemli analist Jim Wyckoff’a göre şu anda risk iştahı hiçbir şekilde sağlam değil, ancak birkaç hafta önce...
Vural Erkan 22 Mart 2022